کد خبر: 64341 A

بازیگر نمایش دکتر نون به‌ سبب تاریکی پشت صحنه به بخش ماشینری سِنِ سالن اصلی مجموعه تئاترشهر سقوط کرد

ایران آرت: غلامرضا پودینه بازیگر پیشکسوت و شناخته‌شده تئاتر که از جمله گروه بازیگران نمایش «دکتر نون زنش را بیشتر از مصدق دوست دارد» به کارگردانی هادی مرزبان است و این شب‌ها در سالن اصلی مجموعه تئاترشهر به صحنه می‌رود، در اجرای شب گذشته این اثر نمایشی به دلیل تاریکی فضای پشت صحنه سالن اصلی این مجموعه و عدم دید کافی به بخش ماشینری سالن اصلی مجموعه تئاترشهر سقوط کرد و از آن‌جا به چاه عمیقی که در این بخش قرار داشت افتاد.

هادی مرزبان کارگردان نمایش دکتر نون در گفت‌وگو با خبرنگار تئاتر ایرنا با تایید این خبر گفت: پیش‌از هر چیز باید بگویم با وجود اتفاق ناخوشایندی که شاهدش بودیم؛ خوشبختانه این حادثه ختم به خیر شد و در حال حاضر حال جسمی آقای پودینه خوب است.

وی ادامه داد: در اجرای شب گذشته نمایش «دکتر نون...» و بعد از اتمام بخش حضور این بازیگر، آقای پودینه به‌سبب تاریکی پشت صحنه به بخش ماشینری سِنِ سالن اصلی مجموعه تئاترشهر سقوط کرد و از آن‌جا به چاه عمیقی که در این بخش قرار داشت افتاد. اما خدا را شکر با حضور به‌موقع ماموران آتش‌نشانی و نیروهای اورژانس، این بازیگر از چاه بیرون آورده شد و به سرعت به بیمارستان منتقل شد.

سقوط بازیگر تئاتر در چاه تئاتر شهر

مرزبان خاطرنشان کرد: تعامل و همراهی آقای ابراهیم گله‌دار زاده مدیر تئاترشهر، مسئولان و دست‌اندرکاران این مجموعه برای اقدامات اولیه به بازیگر مصدوم با سرعت بالایی انجام شد. خوشبختانه نیروهای آتش‌نشانی و اورژانس با سرعت خود را به محل حادثه رساندند و این بازیگر به باوجود مصدومیت از ناحیه پا و کمر به بیمارستان منتقل شد و تحت مداوا قرار گرفت.

کارگردان نمایش «دکتر نون...» با اشاره به آنکه در حال حاضر حال عمومی آقای پودینه خوب است و اقدامات اولیه برای آغاز روند درمانش آغاز شده تصریح کرد: با لطف مدیریت مجموعه تئاترشهر این تضمین به گروه نمایش و غلامرضا پودینه (بازیگر مصدوم) داده‌شده که کلیه هزینه‌های مراحل درمان تا زمان بهبودی کامل از طرف مجموعه تئاترشهر پرداخت خواهد شد.

مرزبان گفت: آقای پودینه مانند بسیاری دیگر از بازیگران شاغل در حوزه تئاتر متأسفانه فاقد بیمه است. اگر حمایت مالی مدیریت تئاترشهر نبود قطعا پرداخت هزینه‌های بالای عمل جراحی، بستری بودن در بیمارستان و سپری کردن دوران نقاهت؛ از نظر مالی برای این بازیگر سختی‌های متعددی با خود همراه داشت. اما با وجود حمایت تئاترشهر، خوشبختانه دغدغه مساله مالی ذهن این بازیگر پیشکسوت و خانواده وی را مشغول نخواهد کرد.

کارگردان نمایش «دکتر نون...» در پاسخ به این پرسش که میزان آسیب‌دیدگی آقای پودینه تا چه میزان است اظهار داشت: شامگاه دیشب پای او که دچار شکستگی شده بود گچ گرفته شد و طبق معاینات اولیه طی دو روز آینده، پزشکان کمر او را جراحی خواهند کرد. امیدواریم که هرچه سریع‌تر شاهد بهبودی و سلامت کامل این بازیگر و بازگشتش به صحنه‌های نمایشی باشیم.

مرزبان در پاسخ به پرسش دیگری که آیا دوری این بازیگر خللی در روند اجرای نمایش «دکتر نون...» ایجاد نخواهد کرد گفت: هرچند عدم حضور بازیگری که بعد از چندین ماه تمرین شب‌های نخست اجرای یک اثر نمایشی را پشت سر گذاشته و ادامه به سبب مصدومیت دیگر کنار گروه نیست، برای هر گروه نمایشی بسیار سخت و سنگین است؛ اما در روند اجراهای نمایش «دکتر نون...» خللی وارد نخواهد شد و این نمایش بدون توقف با حضور بازیگر جایگزین در راستای تکریم و پاسخ‌گویی به مخاطبانی که بلیت اجرای این نمایش را پیش از این پیش‌خرید کرده بودند به صحنه خواهد رفت.

تئاتر نمایش هادی مرزبان دکتر نون بیمه هنرمندان غلامرضا پودینه
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین