کد خبر: 65758 A

داوود رشیدی، رضا کیانیان، شبنم قلی خانی، سفید برفی و هفت کوتوله، تئاتر

تازه ترین اجراهای تئاتر با حضور چهره های شناخته شده همراه است

ایران آرت: مجموعه تئاترشهر نمایش پدر که از امروز اجراهایش را شروع می‌کند، به داوود رشیدی تقدیم شده و از طرف دیگر برداشتی امروزی از سفید برفی در سالن شهرزاد روی صحنه می‌رود. ضمن این که سعید پورصمیمی ‌هم خبر از پایان نگارش  نمایشنامه‌اش و اجرای آن داده است.

اجرای عمومی‌ «پدر» به داود رشیدی تقدیم می‌شود

گروه اجرایی نمایش «پدر» اجرای عمومی‌این اثر را به زنده‌یاد داود رشیدی تقدیم می‌کند. گروه اجرایی نمایش «پدر» به کارگردانی آروند دشت‌آرای قصد دارد اجرای عمومی‌این اثر نمایشی را به داود رشیدی هنرمند فقید سینما، تئاتر و تلویزیون ایران تقدیم کند.

در متن کوتاهی از گروه اجرایی نمایش چنین آمده است:

«داود رشیدی نامی‌است که در تاریخ هنر ایران ماندگار خواهد ماند؛ هنرمندی موفق، بازیگری توانمند، کارگردانی تأثیرگذار و بالاتر از همه این‌ها پدری دوست‌داشتنی و با محبت.

گروه اجرایی نمایش «پدر» بر آن است که اثر خود را با تقدیم به داود رشیدی در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه ببرد؛ صحنه‌ای که خاطره اجراهایی چون «پیروزی در شیکاگو» و «ریچارد سوم» زنده‌یاد رشیدی را فراموش نکرده و نخواهد کرد.»

«پدر» با نقش‌آفرینی رضا کیانیان، لیلی رشیدی، سعید چنگیزیان، مارین ول‌هولک، سوگل خلیق، بهزاد کریمی، نجوا صاحب‌الزمانی از ۶ شهریور روی صحنه می‌رود.

«پرسپکتیو» در شهرزاد

نمایش «پرسپکتیو» به کارگردانی محسن میرزاخانی با خوانشی امروزی از داستان «سپید برفی و هفت کوتوله» در پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه رفت.

«پرسپکتیو» به نویسندگی مشترک محمد کرمی‌و محسن میرزاخانی و تهیه کنندگی داوود زارع از اول شهریور ساعت ۲۱:۴۵ در پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه رفت.

نمایش «پرسپکتیو» اجرایی فانتزی و خوانشی امروزی از داستان «سپید برفی و هفت کوتوله» است و داستان دختری را روایت می‌کند که در برابر توهم پدرش تحت تاثیر مواد خاصی اتفاقات عجیبی برایش می‌افتد.

شبنم قلی خانی، حسین کشفی اصل، سارا ‌والیانی و روزبه ‌اختری بازیگران اصلی نمایش «پرسپکتیو» هستند که با حضور «دختران نینجا» و گروه «فرشتگان نینجا» روی صحنه می‌رود.

سایر بازیگران این نمایش عبارتند از کامیار ‌محبی، آنیتا عظیمی، تیما ‌تقی ‌زاده، محمد ‌کرمی، مریم قجر، مینا ‌عنصری، شیوا جمشیدی، ایمان ‌مهدی ‌زاده، معصومه بابایی، امیر ‌فرمانی، سعید الله بداشتی، سارا ‌داداش ‌پور (بازیگر خردسال).

نمایش «پرسپکتیو» به نویسندگی محمد کرمی‌ و محسن میرزاخانی به کارگردانی محسن میرزاخانی و تهیه کنندگی داوود زارع تا ۲ مهر ساعت ۲۱:۴۵ در پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه می‌رود.

سعید پورصمیمی‌ و نگارش یک نمایشنامه کمدی

نمایشنامه «خوشدلان» نوشته سعید پورصمیمی‌جدیدترین فعالیت تئاتری این هنرمند باسابقه است که با کارگردانی پریزاد سیف روی صحنه خواهد رفت.

سعید پورصمیمی‌نویسنده، بازیگر و کارگردان مطرح تئاتر ایران که ۶ دهه حضوری تأثیرگذار در عرصه تئاتر داشته، در جدیدترین فعالیت تئاتری خود نگارش نمایشنامه «خوشدلان» را انجام داده است.

قرار است نمایش «خوشدلان» که فضایی کمدی دارد، با کارگردانی پریزاد سیف روی صحنه برود.

«خوشدلان» جدیدترین تجربه همکاری پورصمیمی ‌و سیف بعد از اجرای نمایش «آواز قو» است که سال ۹۸ در سالن ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه رفت.

داوود رشیدی رضا کیانیان شبنم قلی خانی سعید پورصمیمی سفید برفی و هفت کوتوله
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین