کد خبر: 67962 A

آتیلا پسیانی| صابر ابر| بیماری آتیلا پسیانی

تمجید صابر ابر از مرد رنگ‌ها و مزه‌ها| تصویر جدیدی که آقای بازیگر از آتیلا منتشر کرد

تمجید صابر ابر از مرد رنگ‌ها و مزه‌ها| تصویر جدیدی که آقای بازیگر از آتیلا منتشر کرد

صابر ابر به مناسبت زادروز آتیلا پسیانی، از این هنرمند به عنوان مردی یاد کرده که زندگی و «بازی» را بلد است و مرد رنگ‌ها و مزه‌هاست.

ایران آرت: صابر ابر، یکی از هنرمندان جوانی که با آتیلا پسیانی آمد و شد و همکاری دارد، به مناسبت زادروز این هنرمند، از پسیانی به عنوان مردی یاد کرده که زندگی و «بازی» را بلد است و مرد رنگ‌ها و مزه‌هاست.

به گزارش ایسنا، این بازیگر در صفحه شخصی خود درباره آتیلا پسیانی، بازیگر و کارگردان تئاتر و موسس گروه تئاتر «بازی» نوشته است:

«مردی که «بازی» می‌کند و همبازی‌های جوان را راه ‌می‌دهد. آتیلا کسی است که به خیلی از ما یاد داد زندگی یک «بازی» ‌ست. مردی که رنگ‌ها و مزه‌ها را می‌شناسد. آتیلا زندگی را بلد است. غذای خوشمزه را از غذای بدمزه تشخیص می‌دهد و مشخص و روراست می‌گوید:« عجب مزه‌ای دارد صابر! یا می‌گوید این مزه به دردبخور نیست. یاد آدم نمی‌ماند. این غذا فقط سیر می‌کند.

 آتیلا به من یاد داد نباید برای سیر کردن شکم، غذا خورد. باید برای لذت بردن، چیزی را ساخت. اینکه چقدر و چه کسانی دوستش داشته باشند، مهم نیست. مهم، لذت تجربه جدید است، در تئاتر همین بوده و هست.

هر وقت و هر بار با هم هستیم، درباره اینکه کی همدیگر را برای غذای جدیدی که کشف کردیم و باید تستش کنیم، دعوت کنیم، حرف می‌زنیم. اینکه ترجمه جدیدی از فلان نمایشنامه درآمده و باید خواند و کیفش را برد. به ما چه که فلانی، فلان چیز را گفته. ما باید خوشی کنیم و بسازیم.

بیماری آتیلا پسیانی | سرطان پدر بازیگر ستاره پسیانی

من از آتیلا یاد گرفتم حرف باد هواست... باید شنید و نشنید.

یک شب دوتایی در استخر تا صبح حرف زدیم و من مدام از کارگاه نمایش و آدم‌های کارگاه نمایش می‌پرسیدم و آتیلا با هزار شوق تک‌تک آنها را تعریف می‌کرد و از تاثیرشان بر خودش می‌گفت.

آتیلا تکلیفش روشن است. هیچوقت برای خوشی‌های دروغین دست نمی‌زند. آتیلا یک نقطه مهم در زندگی خیلی از ماست، خیلی از ما که عاشق تئاتر و بازیگری هستیم.

آتیلا مرد مزه‌ها و دیتیل‌ها و رنگ‌هاست. من یک خوشبختی دارم ، من با آتیلا معاشرت می‌کنم. نعمت داشتن کسی که «بازی» را بلد است.»

آتیلا پسیانی دهم اردیبهشت ماه امسال ۶۶ ساله شد.

صابر ابر آتیلا پسیانی بیماری آتیلا پسیانی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین