کد خبر: 69571 A

ایرج راد| خانه تئاتر| تئاتر

آرزوی تلخ هنرمند تئاتر: کاش به ۲۰ سال قبل برگردیم

آرزوی تلخ هنرمند تئاتر: کاش به ۲۰ سال قبل برگردیم

رئیس هیئت مدیره خانه تئاتر می‌گوید: متاسفانه هر روز به جای پیشرفت، آرزوی بازگشت به گذشته را داریم؛ زمانی که تئاتر پرفروغ بود و مورد حمایت مادی و معنوی قرار می‌گرفت اما حالا آرزو داریم به ۲۰ سال پیش برگردیم

ایران آرت: مراسم تقدیر از طراحان صحنه و لباس تئاتر با یادی از فرناز بهزادی و فریماه فرجامی و با گله‌های ایرج راد از وضعیت فعلی تئاتر برگزار شد.

به گزارش ایسنا، در آغاز این مراسم که عصر روز شنبه دهم تیر در سالن استاد جوانمرد عمارت خانه تئاتر برگزار شد، حاضران به یاد فرناز بهزادی و فریماه فرجامی، دو هنرمندی که در روزهای اخیر از دنیا رفته‌اند، یک دقیقه سکوت کردند.

در ادامه این مراسم که به کوشش انجمن طراحان صحنه و لباس خانه تئاتر برگزار شد، ایرج راد، رییس هیات مدیره خانه تئاتر به عنوان اولین سخنران برنامه، با ابراز خرسندی از برگزاری این مراسم تقدیر، از زحمات طراحان بزرگی که علاوه بر فعالیت هنری در آموزش نسل جوان هم موثر بوده‌اند، قدردانی کرد.

او در عین حال با ابراز تاسف از تعطیلی کارگاه‌های دکور و لباس در سال‌های گذشته افزود: هرجا کار تئاتر انجام می‌شود، باید کارگاه‌های دوکور و لباس هم دایر باشند، همچنانکه پیش از این هم چنین بود ولی مایه تاسف است که با تعطیلی این کارگاه‌ها در سال‌های گذشته، زحمت و هزینه زیادی به گروه‌های نمایشی تحمیل شد.

راد با اشاره به نقش مهم هنرمندانی چون خسرو خورشیدی در رشد و توسعه طراحی صحنه تئاتر در ایران یادآوری کرد: زمانی که در کشور ما به طراحی دکور و لباس اهمیت داده نمی‌شد، هنرمندان بزرگی مانند خسرو خورشیدی سهم مهمی در پیشرفت این رشته داشتند.

او در عین حال با ابراز تاسف فراوان از وضعیت فعلی تئاتر اضافه کرد: متاسفانه هر روز به جای پیشرفت، آرزوی بازگشت به گذشته را داریم؛ زمانی که تئاتر پرفروغ بود و مورد حمایت مادی و معنوی قرار می‌گرفت اما حالا آرزو داریم به ۲۰ سال پیش برگردیم و این در حالی است که در این سال‌ها دانشکده‌های متعدد هنری راه‌اندازی شده‌اند و هر سال با خیل بزرگ فارغ‌التحصیلانی رو به رو می‌شویم که فضایی برای اشتغال ندارند.

راد از حذف تئاتر از برنامه‌های تلویزیونی هم انتقاد کرد و گفت: تلویزیون بستر مناسبی برای اشتغال هنرمندان تئاتر بوده است که حالا این بستر را هم از دست داده‌ایم. اما در هر حال و با وجود همه سختی‌ها، همچنان در کار تئاتر حضور داریم و امیدواریم شرایط رو به بهبود برود.

 

تئاتر ایرج راد خانه تئاتر
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین