کد خبر: 64196 A

یک فیلم کمدی توانست با فروشی نزدیک به ۵۸ میلیارد تومان به عنوان پرفروش‌ترین فیلم سال و همچنین پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای کشور شناخته شود.

ایران آرت: فیلم سینمایی «دینامیت» ساخته مسعود اطیابی با وجود اکران در شرایط کرونایی سال ۱۴۰۰ توانست با فروشی نزدیک به ۵۸ میلیارد تومان به عنوان پرفروش‌ترین فیلم سال و همچنین پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای کشور شناخته شود.

این فیلم در ژانر کمدی و با حضور «پژمان جمشیدی» و «احمد مهران فر» رکوردی بی سابقه را در دوران پاندمی کرونا به ثبت رساند، جمشیدی بار دیگر نشان داد که همچنان جزو پرفروش‌ترین بازیگر سینمای کشور در کنار رضا عطاران و جواد عزتی قرار دارد.

به گزارش میزان، با توجه به ادامه شیوع بیماری کرونا شکستن رکورد فروش فیلم سینمایی دینامیت سخت به نظر می رسد اما باتوجه به گران شدن بلیت سینما و قرار گرفتن در اکران نوروزی شاید «سگ بند» بتواند این رکورد را جابجا کند. 

دو فیلم سینمایی «گشت ۳» به کارگردانی سعید سهیلی و فیلم سینمایی «قهرمان» ساخته اصغر فرهادی رتبه‌های دوم و سوم جدول فروش سینمای ایران در سال ۱۴۰۰ را در اختیار گرفتند، گشت ۳ با فروشی نزدیک به ۴۲ میلیارد تومان و قهرمان با رقم تقریبی ۱۲ میلیارد تومان به این جایگاه رسیدند.  

فیلم سینمایی دینامیت داستان آپارتمانی را روایت می‌کند که افرادی از اقشار مختلف جامعه، چون خلافکار و طلبه در آن ساکن هستند.

در واقع دو طلبه با بازی پژمان جمشیدی و احمد مهرانفر، خلافکار با بازی محسن کیایی و همچنین دو دختر با ایفای نقش نازنین بیاتی و زیبا کرمعلی هم در این ساختمان حضور دارند که با توجه به تضاد‌های فکریشان موقعیت‌های طنزی را می‌سازند.

 

احمد مهرانفر پژمان جمشیدی دینامیت
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین