کد خبر: 46370 A

ماجراهای این فیلم درام کمدی در سال ۱۹۷۰ رخ می‌دهد و رویدادهای مسابقه دختر شایسته جهان را در آن سال دنبال می‌کند.

ایران آرت: فیلم جدیدی با عنوان "بدرفتاری" و با بازی کیرا نایتلی ممکن است باورهای فکری‌تان را زیرورو کند.

ماجراهای این فیلم درام کمدی در سال ۱۹۷۰ رخ می‌دهد و رویدادهای مسابقه دختر شایسته جهان را در آن سال دنبال می‌کند. گروهی از کنش‌گران فمینیست برای "پایان مردسالاری" مراسم آن سال را به هم زدند.

به گزارش ایندیپندنت، فیلم از دید اعضای جنبش آزادی زنان، شرکت‌کنندگان در مسابقه دختر شایسته جهان، و مجری آن مراسم (با بازی گرگ کینر) روایت می‌شود.

عوامل این فیلم، با ویژگی منحصر به فردی اهمین این رویداد تاریخی را نشان می‌دهند، زیرا این جنبش سرآغاز تحولات بزرگی در عرصه حقوق زنان در سراسر جهان بود.

نایتلی می‌گوید: "این مراسم مهم‌تر از جام جهانی و المپیک بود." هم‌بازی‌اش، جسی باکلی، در ادامه می‌گوید: "در دهه هفتاد حداکثر کاری که زنان اجازه داشتند آرزویش را در سر بپرورند، کیک پختن بود."

نایتلی می‌گوید، با قرار دادن چنین رویدادی در کانون توجه همگان، "آدم مجبور می‌شود از خودش بپرسد" فارغ از این که "با چه کسی موافق است یا هم‌دلی دارد، ذهنیت خودش در این مورد چیست."

به نظر گوگو مباتا-راو که نقش جنیفر هوستن (اولین زن رنگین‌پوستی که برنده جایزه دختر شایسته جهان شد) را بازی می‌کند، استفاده از عوامل زن در این فیلم اهمیت داشت.

او گفت "نویسندگان [گبی چیاپه و ربکا فریل]، کارگردان [فیلیپا لودورپ] و تمام تهیه‌کنندگان [سوزان مکی، سارا-جین ویل] همه زن بودند. نگاه تیز و نافذ زنان را می‌توان در این فیلم دید."

اکران فیلم "بدرفتاری" روز ۱۳ ماه مارس در سینماهای بریتانیا آغاز می‌شود.

 

دختر شایسته ملکه زیبایی کایرا نایتلی کیرا نایتلی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین