کد خبر: 2151 A

بازار حساس مسکن و انتخابات / جدول قیمت

ایران آرت  : طبق گفته کارشناسان؛ بازار مسکن بدون افزایش قیمت سال 95 را پشت سر می گذارد و تا پایان سال قیمت ها تغییری نخواهد کرد اما بهترین بازه زمانی برای خرید مسکن تا پایان فروردین ماه سال آینده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا؛ نرخ تورم مسکن در چهار سال گذشته همواره زیر نرخ تورم  عمومی بوده است و طبق گفته کارشناسان مسکن، این بازار ظرفیت افزایش قیمت ها را ندارد اما ممکن است تحت تاثیر دوزادهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری قرار بگیرد.

مصطفی قلی خسروی، کارشناس بازار مسکن در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به ثبات بازار میکن تا پایان اسفند ماه سال جاری، اظهار داشت: طبق سنوات گذشته معاملات مسکن ماه جاری تا بیست و دوم ادامه خواهد داشت اما به نظر نمی رسد اسفند ماه امسال قیمت مسکن افزایش یابد.

وی با تاکید بر این که از اواخر اسفند امسال تا 15 فروردین ماه  سال آینده معاملات مسکن قابل توجه نیست و به کمترین میزان خود می رسد، گفت: به طور قطع تا پایان فروردین ماه سال 96 قیمت مسکن تغییری نخواهد کرد اما ممکن است پس از آن بازار مسکن تحت تاثیر انتخابات ریاست جمهوری قرار بگیرد.

قلی خسروی با بیان اینکه بهترین زمان خرید مسکن از اسفندماه امسال تا پایان فروردین ماه سال آینده است، گفت: پیش بینی می‌شود سال آینده بازار مسکن با افزایش قیمت ها همراه باشد و نرخ تورم مسکن بالاتر از نرخ تورم عمومی حرکت کند.

در جدول زیر قیمت فروش خانه های کمتر از 100 متر در محله های مختلف تهران آمده است:       

متراژ محدوده قیمت (تومان)
90 متر دریاچه چیتگر 405 میلیون
94 متر پیروزی 350 میلیون
89 متر قلهک 630 میلیون
75 متر استاد معین 225 میلیون
98 متر یوسف آباد 880 میلیون
87 متر پونک  میلیون496
60 متر بلوار  کشاورز 310 میلیون
73 آزادی 230 میلیون
85 متر شهران 405 میلیون
80 متر یافت آباد 185 میلیون
100 متر دهکده المپیک 450 میلیون

            

 

انتخابات ریاست جمهوری قیمت مسکن
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین