کد خبر: 65070 A

ابراهیم رئیسی، دولت سیزدهم، حجت عبدالملکی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی

ایران آرت: تجارت نیوز نوشت: هنوز خبر رفتن حجت عبدالملکی از وزارت کار رسما اعلام نشده اما پیگیری‌های تجارت‌نیوز از این وزارتخانه و نمایندگان مجلس نشان می‌دهد رفتن عبدالملکی از این وزارتخانه قطعی است و حتی دو گزینه جانشینی او هم مشخص شده است.

به نوشته این خبرگزاری، برای این جابجایی علل مختلفی را می‌توان متصور شد، از نارضایتی عمومی کارکنان شاغل در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بابت پایین ماندن دریافتی ماهانه گرفته تا نارضایتی شماری از نمایندگان مجلس و اعتراض روزهای اخیر کارگران بازنشسته به نحوه افزایش مستمری سال ۱۴۰۱ سازمان تامین اجتماعی از جمله دلایل این جابجایی است.

گفته می‌شود قرار بود نمایندگان مجلس از طریق استیضاح پروژه خروج عبدالملکی از کابینه سیزدهم را آغاز کنند اما در نهایت قرار است این جابجایی از طریق برکناری توسط شخص رئیس جمهور صورت بگیرد.

به نوشته تجارت نیوز، صحبت‌های تایید نشده حاکی از آن است که احتمالا عبدالملکی بعد از خروج از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی راهی وزارت خارجه خواهد شد تا در کسوت دیپلمات راهی یکی از کشورهای خارجی شود.

جایگزین عبدالملکی کیست؟

تجارت نیوز نوشت: اما چه کسی قرار است جای حجت عبدالملکی به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برود؟ از دو گزینه احتمالی برای جانشینی عبدالملکی یاد می‌شود؛ یکی حمید رضا حاجی بابایی نماینده کنونی مجلس و دیگری مهرداد بذرپاش، رئیس کنونی دیوان محاسبات کشور.

حمیدرضا حاجی بابایی نماینده کنونی مجلس و وزیر پیشین آموزش و پرورش است.

مهرداد بذرپاش گزینه دیگر وزارت است. فردی که از مدیر عاملی سایپا تا ریاست سازمان ملی جوانان و نمایندگی مجلس را هم در کارنامه خود دارد.

 

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی ابراهیم رئیسی حجت عبدالملکی دولت سیزدهم
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین