کد خبر: 68464 A

پیش فروش ایران خودرو| پیش فروش ایران خودرو و سایپا| سامانه یکپارچه تخصیص خودرو

ثبت نام پیش فروش ایران خودرو و سایپا در مرحله دوم طرح یکپارچه آغاز شد | انتخاب 5 خودرو در سامانه یکپارچه خودرو از امروز + لیست و قیمت خودروها و میزان سودی که خریدار می کند

ثبت نام پیش فروش ایران خودرو و سایپا در مرحله دوم طرح یکپارچه آغاز شد | انتخاب 5 خودرو در سامانه یکپارچه خودرو از امروز + لیست و قیمت خودروها و میزان سودی که خریدار می کند

فرایند انتخاب خودرو در مرحله دوم طرح جامع یکپارچه خودرو از امروز آغاز شد و متقاضیان می توانند خودروهایی نظیر شاهین، کوییک و اطلس یا برخی خودروهای مونتاژی را انتخاب کنند. ایران خودرو در مرحله دوم پیش فروش حضور ندارد اما فروش ویژه مادران را ارائه کرده که طرحی در حمایت از جوانسازی جمعیت است.

ایران آرت: پیش فروش ایران خودرو از جمله طرح های جذاب شرکت خودروساز است که باعث می شود مشتریان خودروهای مد نظر خود را از قبل پیش فروش کرده و به نسبت قیمت بازار خودروها مبالغ کمتری پرداخت کنند. پیش فروش ایران خودرو به تازگی با پیش فروش سایپا در قالب طرحی به نام یکپارچه تخصیص خودرو ادغام شده است. مرحله نخست پیش فروش ایران خودرو زمستان سال گذشته برگزار شد. به تازگی ثبت نام مرحله دوم پیش فروش ایران خودرو و سایپا آغاز شده است. خبرهای جدید درباره پیش فروش ایران خودرو و سایپا را در ادامه بخوانید.

فرایند پالایش اطلاعات حساب متقاضیانی که ۱۰۰ میلیون تومان به نام سازمان حمایت وکالتی کردند انجام شد و از امروز سوم خرداد سامانه برای ایجاد پروفایل و انتخاب محصول فعال شد.

به گزارش مهر، مرحله دوم عرضه خودرو از طریق سامانه یکپارچه تخصیص خودرو از ۲۰ اردیبهشت ماه آغاز شد و روز ۲۹ اردیبهشت ماه به پایان رسید. در این بازه زمانی متقاضیان خرید خودرو باید حساب بانکی خود را با مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان به نام سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان وکالتی می‌کردند.

پس از انسداد این مبلغ، اطلاعات متقاضیان از سوی بانک‌های منتخب به سامانه یکپارچه ارسال می‌شود تا فرایند پالایش اطلاعات افراد متقاضی انجام شود. پس از انجام پالایش اطلاعات، از سوم خرداد ماه سایت سامانه به منظور تشکیل پروفایل و انتخاب محصول برای متقاضیان دارای حساب وکالتی فعال شد.

آغاز تکمیل ثبت نام منتخبان رزرو سامانه یکپارچه تخصیص خودرو از امروز

در این ارتباط مهدی تقدسی مدیر سامانه یکپارچه تخصیص خودرو گفت: سایت سامانه به آدرس https://esalecar.ir/ از سوم تا ١٠ خرداد ماه برای ثبت پنج درخواست متقاضیان خرید خودرو فعال خواهد شد.

وی افزود: فقط متقاضیان واجد شرایط که اطلاعات آن‌ها از سوی بانک‌ها به سامانه ارسال شود، می‌توانند از ۳ تا ۱۰ خرداد برای ثبت نام اولیه به منظور تشکیل فهرست نوبت‌دهی در سامانه اقدام کنند.

بر همین اساس، لیست خودروهای عرضه شده در این دور از طرح یکپارچه فروش به شرح ذیل است:

اطلس،کوییک مدل GX، کوییک اتوماتیک، ساینا S اتوماتیک، کوییک R مدل GX، شاهین، شاهین اتوماتیک، ساینا مدل GX، ساینا S ، ساینا مدل GX

آریز و۶ پرو آریز و۸ پرو X۵۵ پرو X۲۲ پرو اتوماتیک X۲۲ پرو دنده‌ای آریز و۵ توربو

فردا SX۵ فردا T۵ سوبا M۴

جک S۳ جک J۴ جک J۷

اطلاعیه مهم درباره سامانه یکپارچه خودرو برای مردم | لیست قیمت خودروهای حاضر در مرحله دوم

شرایط عمومی متقاضیان

گفتنی است، علاوه بر دارا بودن حساب شخص وکالتی با وجه اعتبار لازم، کلیه شرایط طرف تقاضا، توسط متقاضیان رعایت شده و چنانچه در هر مرحله تا قطعی کردن ثبت نام توسط خودروساز، مشخص شود که متقاضی حائز شرایط ثبت نام نبوده، ثبت نام وی ملغی می‌شود.

بر همین اساس نیز شرایط عمومی تعیین شده مندرج در ماده ۴ دستورالعمل تنظیم بازار خودروی سواری توسط شورای رقابت به شرح ذیل است.

۱. حداقل سن مجاز متقاضیان خرید خودرو ۱۸ سال

است .۲. دارا بودن گواهینامه رانندگی معتبر (دارای تاریخ اعتبار) برای متقاضیان خرید خودرو الزامی است.

۳. متقاضیانی که طی ۴۸ ماهه گذشته در شرکت‌های ایران خودرو و سایپا و طی ۲۴ ماهه گذشته از سایر شرکت‌های خودروسازی نسبت به ثبت نام و یا صدور فاکتور (تمامی روش‌های فروش سامانه خودروسازان، بورس کالا و …) اقدام نموده‌اند، امکان ثبت نام و خرید خودرو را ندارند.

۴. متقاضیانی که دارای پلاک انتظامی فعال هستند، امکان ثبت نام و خرید خودرو را ندارند.

۵. انتقال امتیاز و حقوق ناشی از خرید خودرو به اشخاص (حتی به‌صورت وکالتی) و نیز فروش حواله خودرو به‌صورت وکالتی ممنوع است.

۶. امکان صلح خودروی خریداری شده به غیر وجود ندارد.

مشتریان نهایی سامانه یکپارچه تخصیص خودرو مشخص شدند/ اعلام نتایج، فردا ۹ صبح - قدس آنلاین

جدول قیمت خودروها در دومین مرحله پیش فروش ایران خودرو و سایپا:

لیست قیمت محصولات ارائه شده در مرحله دوم طرح یکپارچه در حالی ارائه شده است که نکات زیر در آن حائز اهمیت است؛

خودروی تیگو 8 با اختلاف قیمت 690 میلیون تومانی بین قیمت کارخانه و بازار بیشترین سود را از نظر ریالی نصیب خریداران خواهد کرد.

اما محاسابت درصدی حاکی از این است که ساینا اس با ثبت 53.5 درصدی بیشترین سود را از لحاظ درصدی نصیب خود کرده است.

نکته مهم: تنها در صورتی می توانید از طرح مالیت بر عایدی سرمایه طرح یکپارچه معاف شوید که خودروی خود را بعد از سه سال به فروش برسانید.

سورپرایز پیش فروش ایران خودرو ویژه مادران

ایران خودرو در مرحله دوم طرح تخصیص خودرو حضور ندارد اما طرح پیش فروش ویژه مادران را ارائه کرده است.

به گزارش تجارت نیوز، اگرچه ایران خودرو در مرحله اول فروش خودرو در سامانه یکپارچه شرکت داشت اما این شرکت خودروسازی در مرحله دوم این طرح شرکت نکرده است.

مدیران این شرکت، سه عامل را دلیل غیبت ایران خودرو در سامانه یکپارچه خودرو عنوان کرده و گفته‌اند: استقبال بالای مشتریان برای تغییر زمان تحویل تعهدات سال ۱۴۰۳ به سال جاری، اضافه شدن حدود ۵۳ هزار دستگاه به تعهدات امسال و پر شدن ظرفیت تولید سال جاری را دلیل اصلی عدم حضور خود اعلام کرده‌اند.

در پی ایجاد شرایط تغییر زمان تحویل خودروهای فروش‌رفته سال آتی در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو، بخش قابل‌توجهی از متقاضیان، از مشتریان ایران‌خودرو بوده و به انتخاب مجدد محصولات ایران‌خودرو شامل رانا، تارا و آریسان برای تحویل در سال جاری اقدام کرده‌اند.

آخرین خبر | احتمال غیبت ایران خودرو در مرحله دوم فروش یکپارچه/ سایپا بنویسید، امسال تحویل بگیرید

ایران خودرو حتی از عرضه هایما در این مرحله هم انصراف داد و علی رغم وعده‌هایی که داده بود خودروی هایما را هم در مرحله دوم فروش سامانه یکپارچه خودرو عرضه نکرد. این شرکت در توضیح این مساله هم گفته است: با توجه به اینکه شیوه فروش در سامانه یکپارچه به صورت اولویت‌بندی و بدون قرعه‌کشی است، تقاضا برای محصول پرطرفدار هایما بسیار بالاتر از ظرفیت تولید سال جاری بوده و به همین دلیل در صورت عرضه در مرحله دوم، بسیاری از متقاضیان برای مدت طولانی در صف انتظار می‌ماندند و قطعا تحویل خودروی آنان به سال آینده موکول می‌شد.

البته قرار بوده که ایران خودرو تنها با طرح مادران در مرحله دوم فروش خودرو حضور داشته باشد. در این طرح آن دسته از مادرانی که دارای فرزند دوم و بیشتر هستند و پیامک ثبت نام از ایران خودرو گرفته‌اند می‌توانند از این خودروساز خودرو بگیرند.

مرحله سوم طرح پیش فروش ایران خودرو ویژه مادران چه زمانی برگزار می شود؟

دومین پیش فروش ایران خودرو ویژه برندگان سامانه یکپارچه، روز یکشنبه 10 اردیبهشت‌ماه 1402 انجام شد. در این طرح، فقط مادرانی امکان ثبت نام داشتند که در اولویت‌بندی مرحله سوم تابستان 1402 انتخاب شده و موعد تحویل‌شان نیز برای شهریور 1402 باشد. 

اما خبر خوش این است که ایران خودرو مرحله سوم این طرح را نیز به زودی انجام خواهد داد. 

ایران خودرو سایپا پیش فروش ایران خودرو فروش فوق العاده ایران خودرو پیش فروش سایپا پیش فروش ایران خودرو و سایپا پیش فروش خودرو طرح یکپارچه تخصیص خودرو سامانه یکپارچه تخصیص خودرو تخصیص خودرو
نظرات خوانندگان
  • محمد
    پاسخ

    سلام خسته نباشید لطفا پیگیری کنید این خودرو رانا پلاس تحویل پاییز 1402 می باشد چه ماهی تحویل میدهند هنوز دراین مورد هیچ بخشنامه ای نیامده

ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین