کد خبر: 69886 A

قیمت خودرو| کاهش قیمت خودرو| قیمت خودرو امروز

قیمت خودرو شوکه‌تان می‌کند | کاهش ۲۵ میلیونی قیمت خودرو پژو پارس

قیمت خودرو شوکه‌تان می‌کند | کاهش ۲۵ میلیونی قیمت خودرو پژو پارس

قیمت انواع محصولات ایران خودرو و سایپا در بازار با کاهش شدید مواجه شد.

ایران آرت: قیمت خودرو طی دو سال گذشته حدود دو نیم برابر افزایش پیدا کرده است. پیش بینی می شد که قیمت خودرو در ماه های نخست سال 1402 نیز با افزایش شدید همراه شود اما برخلاف پیش بینی ها روند قیمت خودرو کاهشی شد. سامانه یکپارچه خودرو و ریزش قیمت دلار در ماه خرداد باعث افت قیمت خودرو شد. ورود به فصل تابستان افزایش نرخ دلار باعث شد که قیمت خودرو برای چند روز به روند افزایشی بازگردد اما به مرور دوباره ریزش‌‍‌ها آغاز شد. تازه ترین خبر درباره قیمت خودرو را در ادامه بخوانید.

قیمت اکثر خودروهای داخلی ابتدای هفته با ثبات به‌روزرسانی شد اما از دو روز گذشته ریزش قیمت خودروهای پرفروش داخلی آغاز شده است. 

در ادامه آخرین قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا و تغییر آن طی روز گذشته (۲۷تیرماه) را می‌خوانید. گفتنی است قیمت پژو پارس صفر ۱۴۰۲ مدل LX یک روزه ۲۵ میلیون تومان ارزان شده است. همچنین قیمت این خودرو نسبت به خردادماه ۶۰ میلیون پایین آمده است. قیمت سمند سورن پلاس نیز طی تیرماه ۷۵ میلیون کاهش را ثبت کرده است.

قیمت روز ایران خودرو

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۱۴۰۰ به ۴۵۰ میلیون رسیده است که نسبت به روز گذشته تغییر نکرده است. این خودرو طی هفته گذشته ۲۰ میلیون و طی دوماه گذشته ۱۶۰میلیون ارزان شده است. مدل ۱۴۰۱ این خودرو ۴۷۵ میلیون تومان است که نسبت به روز گذشته ثابت مانده است اما طی یک هفته گذشته ۲۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۳ پانوراما مدل ۱۴۰۲ نیز به ۵۴۰  میلیون تومان رسیده است که نسبت به روز گذشته تغییر نکرده است اما طی۷ روز گذشته ۱۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت پژو ۲۰۶

قیمت پژو ۲۰۷ دستی فرمان برقی مدل ۱۴۰۲ هم ۶۲۰ میلیون تومان است که نسبت به روز گذشته ثابت مانده است. همچنین قیمت این خودروی پرفروش ایران خودرو طی یک هفته گذشته ۳۰ میلیون و ماه گذشته  ۱۷۵ میلیون ارزان شده است.

قیمت پژو ۲۰۷ دنده ای پانوراما مدل ۱۴۰۲ امروز ۶۹۰ میلیون تومان است که نسبت به دو روز گذشته کاهش ۱۰ میلیون تومانی را ثبت کرده است و طی دو هفته گذشته ۳۵ میلیون گران شده است.

قیمت پژو ۲۰۷ اتوماتیک TU۵P مدل ۱۴۰۱ امروز ۷۸۰ میلیون تومان است که طی روز گذشته ۲۰ میلیون تومان کاهش را به ثبت رسانده است. این خودرو تقریبا دو ماه گذشته ۱۶۰ میلیون ارزان شده است.  مدل ۱۴۰۲ این خودرو ۸۰۰ میلیون تومان است که نسبت به روز گذشته  ۳۵ میلیون ارزان شده است. این  مدل طی یک ماه گذشته  ۱۳۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت تارا اتوماتیک ۱۴۰۱ ، ۷۸۰ میلیون تومان است که نسبت به دو روز گذشته ۲۰ میلیون ارزان شده است و طی سه هفته گذشته ۶۰ میلیون بالا رفته است. تارا اتوماتیک صفر ۱۴۰۲ هم ۸۱۰ تومان قیمت خورده است که طی روز گذشته ۲۰ میلیون ریزش داشته است.

قیمت تارا دنده ای۱۴۰۲ هم به۶۸۵میلیون تومان رسیده است که نسبت به روز گذشته ۱۰ میلیون ارزان شده است و  طی ۶۷ روز گذشته ۱۳۵ میلیون ارزان شده است.

قیمت دنا اتوماتیک توربو پلاس مدل ۱۴۰۲ به حوالی  ۸۲۰میلیون تومان رسیده است که به معنای کاهش ۱۰ میلیونی طی روز گذشته و ریزش ۱۶۵ میلیونی طی دو ماه گذشته  است.

قیمت دنا پلاس

قیمت دنا معمولی ۱۴۰۱ هم به ۶۰۰ میلیون تومان رسیده است که نسبت به روز گذشته ۵ میلیون کاهش داشته است و طی ۶۷ روز گذشته ۲۱۰میلیون ارزان شده است.

قیمت رانا پانوراما پلاس مدل ۱۴۰۱ به ۵۴۰ میلیون تومان رسیده است که طی روز گذشته ۵ میلیون ارزان شده است و طی سه هفته گذشته ۳۰ میلیون ارزان شده است.  رانا پلاس پانوراما ۱۴۰۲ نیز ۵۶۰ میلیون تومان که ۵ میلیون طی یک روز ارزان شده است.

قیمت رانا پلاس مدل ۱۴۰۱ هم ۴۸۰ میلیونی شده است که طی روز گذشته ۵ میلیون ریزش داشته است اما طی  ۲۱ روز گذشته ۳۰ میلیون گران شده است.

قیمت سمند EF۷ مدل ۱۴۰۱ حوالی ۵۳۰میلیون تومان است که طی روز گذشته  ۵ میلیون ارزان شده است. طبق لیست قیمت ایران خودرو، این مدل سمند طی ۷ روز گذشته ۲۵ میلیون ارزان شده است.

قیمت سمند سورن پلاس بنزینی مالتی مدیا مدل ۱۴۰۱ هم ۵۵۰ میلیونی شده است که نسبت به روز گذشته ۱۰ میلیون کاهش داشته است. این خودرو طی ۲۱ روز گذشته ۷۵ میلیون ارزان شده است.

قیمت پژو پارس LX  مدل ۱۴۰۲ نیز ۶۰۵ میلیون اعلام شده است که طی روز گذشته ۲۵ میلیون تومان کاهش پیدا کرده است. این خودرو هشتم خردادماه ۶۶۵ میلیون تومان بود و نسبت به امروز ۶۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت پژو پارس XU۷P مدل ۱۴۰۲ نیز ۵۱۵ میلیون تومان شده است که نسبت به دو روز گذشته ۵میلیون ارزان شده است.

قیمت پژو پارس ELX-TU۵ مدل ۱۴۰۱ نیز به ۶۹۰ میلیون تومان رسیده است که نسبت به روز ثابت مانده است و ۱۵ میلیون طی ۷ روز گذشته پایین آمده است. این مدل گرانترین پژو پارس است.

قیمت پژو ۴۰۵ SLX مدل ۱۴۰۰ نیز یک روزه ۱۰ میلیون تومان ارزان شده  و ۵۱۵ میلیون تومان است.

پژو ۴۰۵

قیمت روز سایپا

قیمت پراید ۱۵۱ پلاس مدل ۱۴۰۰ به ۲۵۵ میلیون تومان رسیده است و نسبت به روز گذشته تغییر نکرده است اما طی ۷ روز گذشته ۱۵ میلیون کاهش پیدا کرده است.

قیمت پراید ۱۵۱ SE مدل ۱۴۰۱ هم با کاهش ۵ میلیونی حوالی ۲۵۰ میلیون تومان به روزرسانی شد.

قیمت تیبا صندوق دار SX بنزینی مدل ۱۴۰۱ نسبت به  گذشته  ۵ میلیون ارزان شده است و  ۳۲۰میلیون تومان است.

قیمت تیبا EX هاچ بک مدل ۱۴۰۰ با کاهش ۵ میلیونی حوالی ۳۳۰ میلیون تومان اعلام شده است.

قیمت ساینا S دنده ای‌ مدل ۱۴۰۲ حوالی ۳۴۵ میلیون تومان خریدوفروش می شود  که نسبت به روز ۱۰ میلیون کاهش داشته است.

قیمت ساینا EX دنده ای مدل ۱۴۰۱ نیز ۳۳۰ میلیون تومان است که نسبت به روز گذشته ۱۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت کوییک دنده ای R مدل ۱۴۰۲ حوالی ۳۵۰ میلیون رسیده است که نسبت به روز گذشته ۵ میلیون کاهش داشته است.

قیمت کوییک

قیمت کوییک دنده ای S مدل ۱۴۰۱ هم ۳۶۰ میلیون تومان شده است که نسبت به روز گذشته ۵ میلیون افزایش یافته است و  مدل ۱۴۰۲ این خودرو هم ۳۶۰ میلیون است که قیمت آن  ۵ میلیون ارزان شده است.

قیمت کوییک R پلاس اتوماتیک مدل ۱۴۰۱ نیز ۴۱۰ میلیون تومان اعلام شده است که نسبت به روز گذشته ۱۰ میلیون کاهش را به ثبت رسانده است.

قیمت شاهین سایپا مدل ۱۴۰۲ امروز به ۵۶۵میلیون تومان رسیده است و نسبت به روز گذشته ۵ میلیون ارزان شده است. شاهین G مدل ۱۴۰۰ هم ۵۴۰ میلیون تومان فروخته می‌شود که به معنای افزایش ۳۵ میلیونی طی سه هفته گذشته است.

پیش بینی قیمت خودرو

طبق نظر کارشناسان بازار خودرو دلیل ریزش قیمت خودرو طی روزهای گذشته کاهش قیمت دلار است. قیمت دلار ۲۵ تیرماه پس از مدت‌ها وارد کانال ۴۸ هزارتومانی شد که دلیل اصلی آغاز کاهش قیمت خودرو است.

همچنین همان روز خبر اعتراض رییس جمهور به قیمت خودروهای مونتاژی منتشر شد که بر اساس آن معاون اول و وزرای اقتصاد و صمت را مامور بررسی و اصلاح روند افزایش قیمت خودروهای مونتاژی شدند و این مساله یکی دیگر از دلایل نزولی شدن بازار خودرو شد. حالا باید منتظر ماند و دید که تصمیم نهایی منجر به کاهش قیمت مونتاژی‌ها می‌شود و همچنین ثبات و ریزش دوباره قیمت دلار موج جدید کاهش قیمت خودرو را آغاز می‌کند یا خیر.

قیمت خودرو

کاهش 800 درصدی قیمت خودرو!

جلال رشیدی کوچی عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی، آینده قیمت خودرو در ایران را تصویرسازی کرد. 

این نماینده مجلس که در ماه‌های گذشته بارها از مافیای خودرو انتقاد کرده و تأکیدش بر این بوده که با واردات خودرو می‌توان یک ریزش تاریخی در قیمت خودرو ایجاد کرد، در یک گفتگوی اینستاگرامی عنوان کرد در صورت واردات خودروی دست دوم، قیمت خودرو حدود هشت برابر ارزان خواهد شد.

رشیدی کوچی می‌گوید در صورت واردات خودروی کارکرده خارجی، قیمت یک بی‌ام‌و سری 7 مدل 2017 با کارکرد 20 تا 30 هزار کیلومتر، از حدود 25 تا 30 میلیارد تومان به 2 تا 3 میلیارد تومان کاهش پیدا خواهد کرد.

این نماینده مجلس همچنین می‌گوید مدل سانتافه شرکت هیوندای یا مدل‌های جدیدتر آن با قیمت 700-800 میلیون یا یک میلیارد تومان در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

قیمت خودرو چقدر حباب دارد؟

یک اقتصاددان اعتقاد دارند که قیمت خودروهای خارجی در ایران بین ۴۰ تا ۸۰ درصد حباب دارد.

محمدصادق الحسینی در گفت‌وگو با خبرگزاری خبرآنلاین در واکنش به این‌که به لایحه واردات خودروهای کارکرده سرانجام تبدیل به قانون شد، اظهار داشت: من قبلا هم گفته بودم که روی ماشین‌های خارجی نباید سرمایه‌گذاری کرد.

وی افزود: حال با اجرایی شدن این قانون، هر ایرانی می‌تواند هر چند خودرو کارکرده که می‌خواهد، وارد کند.

این کارشناس اقتصادی تصریح کرد: قیمت خودروهای خارجی در ایران بین ۴۰ تا ۸۰ درصد حباب دارند که اگر این قانون اجرایی شود، قیمت آن‌ها به شدت کاهش پیدا می‌کند.

الحسینی عنوان کرد: روی همسن حساب من معتقد هستم که نباید روی خودروهای خارجی سرمایه‌گذاری کرد.

قیمت خودرو کاهش قیمت خودرو افزایش قیمت خودرو قیمت خودرو بازار قیمت خودرو کارخانه قیمت خودرو داخلی قیمت خودرو سایپا قیمت خودرو امروز قیمت خودرو مونتاژی جدول قیمت خودرو قیمت خودرو 1402 قیمت خودرو 28 تیر
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین