کد خبر: 70148 A

استقلال

بازیکن استقلال احیا شد | توافق نظر کی‌روش و نکونام روی بازیکن استقلال

بازیکن استقلال احیا شد | توافق نظر کی‌روش و نکونام روی بازیکن استقلال

ایران آرت: درخشش ابوالفضل جلالی مدافع شماره ۳۳ تیم استقلال در دیدار مقابل صنعت نفت آبادان باعث خوشحالی هواداران این تیم و البته کادر فنی آبی پوشان تهرانی شد.

به گزارش خبر ورزشی، ابوالفضل جلالی که در ابتدای لیگ برتر بیست و یکم از سوی فرهاد مجیدی به جمع آبی پوشان استقلال اضافه شد پیش از آن در تیم سایپا یکی از بازیکنان ثابت این تیم بود. جلالی در لیگ بیستم در ۲۳ بازی تیم سایپا به مدت ۲۰۰۳ دقیقه در ترکیب این تیم به میدان رفت و موفق شد یک گل هم بزند...

ورود به استقلال

اما همین بازیکن در لیگ برتر بیست و یکم تنها در ۱۰ بازی به مدت ۵۵۱ دقیقه به میدان رفت که البته بخشی از آن را به دلیل مشکل زانوی آسیب دیده اش در سایپا بود که قادر به همراهی استقلال نشد.

مسافر جام جهانی شد

ابوالفضل جلالی که در نیم فصل دوم لیگ برتر بیست و یکم به شرایط آرمانی رسید توانست به قدری خوب کار کند که یکی از شاگردان کارلوس کیروش در جام جهانی ۲۰۲۲ دوحه قطر باشد. جلالی پس از همراهی تیم ملی در جام جهانی موفق شد در دیدار مقابل آمریکا به مدت ۱۸ دقیقه در ترکیب تیم ملی مقابل یانکی‌ها به میدان برود و تحسین کارشناسان را برانگیزد.

ساپینتو اعتقادی به جلالی نداشت

اما این موضوع باعث نشد تا ریکاردو ساپینتو سرمربی پرتغالی فصل گذشته استقلال نظرش نسبت به این بازیکن تغییر کند. ابوالفضل جلالی در فصل گذشته لیگ برتر در ۱۵ دیدار در ترکیب استقلال به میدان رفت که مجموعاً ۶۰۷ دقیقه برای آبی‌ها بازی کرد. او یک گل هم در دیدار ۷-۱ روبروی تراکتور زد.

فقط سه بازی ۹۰ دقیقه ای

ابوالفضل جلالی در ۶ دیدار از ابتدا در ترکیب استقلال ساپینتو بود اما تنها در سه مسابقه توانست ۹۰ دقیقه برای آبی‌پوشان به میدان برود. اولین بازی ۹۰ دقیقه‌ای او دیدار استقلال مقابل سپاهان در هفته اول مسابقات بود که استقلال با دو گل مغلوب طلایی پوشان اصفهان شد. بازی دوم ۹۰ دقیقه‌ای جلالی در ترکیب استقلالِ ساپینتو، برد این تیم مقابل مس کرمان بود که استقلال در هفته سوم موفق شد این تیم را یک بر صفر شکست بدهد.

آخرین بازی ۹۰ دقیقه ای

پس از آن استقلال در هفته چهارم نیز ابوالفضل جلالی را ۹۰ دقیقه مقابل نفت مسجد سلیمان در ترکیب خود داشت. بازی که در تاریخ سه‌شنبه هشتم شهریور ۱۴۰۱ برگزار شد. دقیقاً ۱۱ ماه و ۱۲ روز پیش و حالا نزدیک به یک سال از این مسابقه می‌گذرد که آخرین باری بود تا طرفداران استقلال ۹۰ دقیقه ابوالفضل جلالی را در پیراهن استقلال در ترکیب این تیم ببینند.

حضور فیکس پس از ۱۱ ماه و ۱۲ روز

پس از آن جلالی در سایر رقابت‌ها یا از روی نیمکت به جمع بازیکنان اصلی اضافه شد و یا در نیمه اول یا دوم از ترکیب خارج شد. درخشش این بازیکن مقابل صنعت نفت آبادان در هفته اول لیگ جدید با زمینه ساز شدن گل اول از سوی آرش رضاوند(روی پرتاب اوت) و ارسال پاس گل برای ارسلان مطهری روی گل دوم با نجات دروازه استقلال در اواخر بازی تکمیل شد تا بازیکن ۲۵ ساله مازندرانی آبی‌پوشان یک روز درخشان را از خود بر جای بگذارد.

دورخیز دوباره برای جام ملتها

جلالی یکی از بازیکنان استقلال در خط دفاعی بود که حالا با این فوتبال قطعاً خودش را در چشم امیر قلعه نوویی سرمربی تیم ملی نیز بیشتر جای داد تا یکی از مسافران جام ملتهای آسیا باشد.

یادآور می‌شود؛ جلالی فصل گذشته نیز در دیدار هفته دوم مقابل ملوان یک نیمه(۴۴دقیقه) برای آبی‌پوشان به میدان رفته بود و حال خودش را دوباره برای چنین شرایطی آماده می‌کند.

 

استقلال ابوالفضل جلالی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین