کد خبر: 62482 A

در کارهای خلاقانه بیتمن هر سنگ با رنگ طبیعی خود نقش یک رد قلمو یا پیکسل را بازی می‌کند که به خودی خود در شکل گرفتن تصویر نهایی اثرگذار است.

ایران آرت: یک هنرمند انگلیسی به نام جاستین بیتمن (Justin Bateman) زمین را به عنوان بوم خود انتخاب کرده و روی آن با سنگ و سنگریزه آثار هنری خلق می‌کند. این هنرمند در شهر چیانگ مای تایلند ساکن است و آنجا به سبک خود پرتره‌هایی را در ساحل، جنگل، کنار ریل قطار و حتی بالای کوه می‌سازد.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری مدرن‌آرت، در کارهای خلاقانه بیتمن هر سنگ با رنگ طبیعی خود نقش یک رد قلمو یا پیکسل را بازی می‌کند که به خودی خود در شکل گرفتن تصویر نهایی اثرگذار است.

از چهره‌های معروف گرفته تا آثار هنری شاخص، بیتمن برای تصویر کردن سوژه خود پالت متنوع سنگ‌ها را به کار می‌گیرد. این هنرمند انگلیسی از سنگریزه‌های دم دستی استفاده می‌کند و هیچوقت از قبل درباره پرتره‌ای که قرار است بکشد برنامه‌ریزی نمی‌کند و اجازه می‌دهد خود سنگ‌ها درباره ساختار اثر تصمیم‌گیری کنند.

وی در این باره می‌گوید: هنر باید همیشه بی قید و شرط باشد. با وجود این من در محدودیت‌های آن آزادی را پیدا می‌کنم. زیبایی کار من در آن است که در ابتدا هیچ ایده‌ای درباره تصویر نهایی ندارم.

ساخت بسیاری از پرتره‌های بیتمن روزها طول می‌کشد اما این هنرمند اصراری بر ماندگاری آثاری که خلق می‌کند نداشته و به آنها وابستگی پیدا نمی‌کند. وی در این کار از اعمال معنوی راهبان تبتی الهام گرفته که ماندالای شنی را با جزئیات و دقت فراوان می سازند و سپس آن را خراب می‌کنند، روندی که یادآور فانی بودن زندگی است. برای بیتمن رضایت بخش ترین بخش کار آنجاست که می‌داند طبیعت درنهایت موادی را که در کارش مورد استفاده قرار داده بازپس خواهد گرفت. وی در این باره می‌گوید: کار من موقتی و بی دوام است، من فقط از خودم ردپا به جا می‌گذارم.

 

تایلند جاستین بیتمن
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین