کد خبر: 64065 A

این روزها گالری ماهر میزبان نقاشی های « فناپذیر » محمد محمدزاده تیتکانلو است که سوژه آثار، حضور موجودات عجیب الخلقه و رنگ تیره ممکن است مخاطب را با آثاری در ژانر وحشت روبرو کند.

ایران آرت: محمدزاده می گوید: سوژه نمایشگاه فناپذیر، فسیل است، این مجموعه از فناپذیری موجودات ِ زنده می گوید همچنین بر ناپایداری فیزیکی، تغییر و نابودی تراژیک موجودات تاکید دارد. در واقع آثار با هدف ایجاد وحشت طراحی نشده اما نقاشی ها ممکن است ترسناک به نظر برسند گر چه نگاه نخست بر ایجاد فسیل آرت بوده اما روی هم رفته ممکن است برخی مخاطبان مجموعه را در ژانر وحشت تعبیر کنند.

او افزود: نمایشگاه فناپذیر، شامل ۳۰ اثر از مجموعه فسیل است که همگی با تکنیک رنگ روغن روی بوم در پنج سال اخیر خلق شده اند.

محمدزاده با اعلام این خبر که خوشبختانه همه آثار این نمایشگاه به فروش رسیده است، درباره انتخاب سبک اکسپرسیون آبستره برای این مجموعه گفت: اگر در طبیعت به یک فسیل توجه شود، خود به خود تصویر آبستره اکسپرسیون شده ای از آن در چشم هویدا می شود و به همین دلیل به نظر می رسد که شیوه اکسپرسیون آبستره بهترین گزینه جهت ارائه چنین موضوعی باشد.

علی کاویان در گالری ماهر

او در خصوص پالت تیره رنگ آثار گفت: رنگ قهوه ای تیره که در بطن آثار به چشم می خورد نشانه سپری شدن زمان و زنگار گرفتن فسیل ها است. از همین رو برخی موجودات که در نقاشی ها ناشناخته و عجیب الخلقه به نظر می رسند، فسیل آبستره گونه هستند.

محمّد محمّدزاده تیتکانلو، متولد ۱۳۴۳ تجربیات متعددی در زمینه نقاشی، عکاسی، فیلمسازی و نویسندگی دارد.

نمایشگاه فناپذیر تا بیستم اسفند در گالری ماهر در خانه کتاب پیدایش واقع در خیابان پاسداران، گلستان دوم، پلاک ۱۰۹ به تماشا است.

 

خانه کتاب پیدایش گالری ماهر محمد محمدزاده تیتکانلو
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین