کد خبر: 64371 A

پانزدهمین نمـایشگاه نقــاشی شاگردان تارا بهبهانی با هدف حمایت از کودکان مبتلا به سرطان برگزار می شود

ایران آرت: پانزدهمین نمایشگاه نقاشی شاگردان تارا بهبهانی با عنوان « کرونا، دشمن مشترک» با هدف حمایت از کودکان مبتلا به سرطان برگزار می شود این نمایشگاه که به دلیل فراگیری بیماری کرونا به صورت آنلاین در وب سایت موسسه محک در معرض دید علاقه مندان قرار می گیرد شامل نقاشی‌های  56هنرمند کودک و نوجوان 6 تا 18 سال است.

به  گزارش روابط عمومی این نمایشگاه، « کرونا، دشمن مشترک» حاصل تلاش سالانه شاگردان تارا بهبهانی - نقاش و مدرس دانشگاه - است که در قالب 56 تابلوی نقاشی آبرنگ و رنگ روغن و نقاشی دیجیتال نمایش داده می‌شود.

تارا بهبهانی نقاش و مدرس این کودکان هنرمند درباره نمایشگاه « کرونا، دشمن مشترک»  گفت: دست و پنجه نرم کردن با بحران کرونا و روزهای بیماری و قرنطینه تجربه ای بود که تقریبا بیشترمان در دوسال و اندی گذشته آن را گذراندیم. ناتوانی، ضعف، استیصال و سوالات بی پاسخ در جریان روند بیماری درگیرمان کرد و به ستوه آمدیم. تحمل روزهای بیماری برای بسیاری از ما جدید و تجربه اش دلخراش و ناراحت کننده بود و برای بسیاری آگاهی دهنده و روشنگر، که خانواده ی کودکان مبتلا به سرطان با این دلهره ها و اضطراب ها چگونه روز را به شب و شب را به روز می رسانند.

او افزود: چگونه بیماری ناشناخته زندگی ها را دگرگون می کند. کرونا و سرطان دشمنان مشترک ما هستند و نبرد با این دشمنان مشترک در یک جبهه و چند جبهه خلاصه نمی شود. هنرمندان کودک و نوجوان هم در جبهه خود دست به دست هم داده اند تا تعابیرشان از کرونای سهمگین را به تصویر کشند و آنچه عایدشان می شود برای کمک به کودکان مبتلا به سرطان خرج کنند.

بهبهانی ادامه داد: این پانزدهمین سال است که نمایشگاه نقاشی کودکان و نوجوانان را به نفع کودکان محک برگزار می‌کنم. امسال نیز مانند سال گذشته به علت کرونا و موانع آن تصمیم بر برگزاری نمایشگاه به صورت آنلاین و مجازی شد. امیدوارم نتایج مطلوبی همچون سالهای گذشته از این نمایشگاه نیز حاصل شود.تمام عواید حاصل از فروش آثار این نمایشگاه، صرف درمان کودکان مبتلا به سرطان موسسه محک می‌شود.

موسسه محک

تارا بهبهانی - نقاش و پژوهشگر هنر - 20 سال است که در زمینه آموزش نقاشی به کودکان و نوجوانان فعالیت می‌کند .بیش از 600 هنرجوی کودک و نوجوان را در این سالها در زمینه نقاشی و خلاقیت هنری پرورش داده و و با حضور در نمایشگاه‌های داخلی و بین‌المللی، جوایز متعددی از بی‌ینال‌های مختلف در خارج از کشور گرفته است.

این نمایشگاه 19 فروردین 1401بر روی وبسایت موسسه محک به آدرس http://mhak.ir/onlinegallery وصفحه اینستاگرام     tarabehbahaniacademy    قرار میگیرد و تا 26 فروردین ماه ادامه دارد.

 

تارا بهبهانی موسسه محک
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین