کد خبر: 65085 A

تارا بهبهانی، گالری گلستان

تارا بهبهانی ، نمایشگاه های متعدد در ایران و خارج از ایران داشته و منتخب بینال های پکن، کینگ دائو و Magic of Persia در دبی بوده است. او هم اکنون علاوه بر نقاشی مدت بیست سال است که به کار تدریس نقاشی و پرورش خلاقیت به کودکان و نوجوانان نیز مشغول است.

ایران آرت: «زمانهای بی بازگشت»عنوان جدیدترین آثار نقاشی تارا بهبهانی؛ نقاش و پژوهش‌گر معاصر است که از 27 خرداد تا 8 تیر ماه  در گالری گلستان برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی این نمایشگاه؛ تارا بهبهانی گفت:حوادث،روزمره گی ها، فرازها و فرودها همه زمان های بی بازگشت هستند. زمان هایی می آیند و می روند و گاهی خاطره ای شیرین و دلچسب می سازند و گاه یادآوری آن ها چیزی جز ملال و کسالت بر جای نمی گذارند. درسال های زندگی من هم زمان های بی بازگشت بسیاری آمدند و رفتند، خوشی ها و سختی ها، شادی ها و غم ها، نقش هایی را بر جای گذاشتند که یادآوری آنها برایم، من امروز را ساخته است که ایستاده ام و زمانهای بی بازگشت پیش رویم را جستجو می کنم.

او افزود: این دوره از نقاشی هایم برایم اهمیت زیادی دارند. زمان به من فرصت داد که بازگو کننده لحظات رنگینی باشم که با فرم های گذشته سرزمینم پیوند خورده و در دل و جانم به جا مانده اند. نواهای سازها، پرنده ها و چشمان امیدواری که گذشته را طی کرده و آینده را جستجو می کند. گذشته ای که بی بازگشت است و فرداهایی پر از ابهام. 

بهبهانی افزود: در این نمایشگاه 18 نقاشی با تکنیک رنگ روغن که تعدادی از آنها بر روی بوم های شش ضلعی و حاصل کار سه سال اخیر من است،به نمایش درمی آیند. فرم بوم های این مجموعه ببیننده را به دنیای رنگانگ و پر رمز و راز کاشی های ایرانی دعوت می کند.

تارا بهبهانی، نقاش و پژوهشگر هنر ،متولد 1362 در تهران است، 

او نقاشی را از کودکی نزد پدرش، استاد تاها بهبهانی و مجسمه سازی را نزد مادرش، خانم مهین تابان آموخته است. تحصیلات و مطالعات دانشگاهی او در گذشته هنر ایران و تحقیق و پژوهش در آن، زمینه خلق آثار نقاشی و مقالات متعدد هنری شده است. از آنجا که نقوش کاشیها و فرمهای ایرانی در هنر ایران شاخص و مورد توجه است، بازنمایی این نقوش در نقاشیهای تارا در این سالها سبک و سیاق مختص خود او را در ذهن ها یادآور میکند، که مشخصه کارهای نقاشی اوست. تارا نمایشگاه های متعدد در ایران و خارج از ایران داشته و منتخب بینال های پکن، کینگ دائو و Magic of Persia در دبی بوده است. او هم اکنون علاوه بر نقاشی مدت بیست سال است که  به  کار تدریس نقاشی و پرورش خلاقیت به کودکان و نوجوانان  نیز مشغول است. 

علاقمندان برای بازدید از نمایشگاه می‌توانند 27 خرداد تا 8 تیر ماه از ساعت 16 الی 20 به گالری گلستان واقع در خیابان دروس، خیابان کماسایی، پلاک34 مراجعه کنند. گالری پنج شنبه ها تعطیل است.

 

گالری گلستان تارا بهبهانی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین