کد خبر: 67377 A

واسیلی کاندینسکی، نقاشی

رکورد گران‌ترین نقاشی کاندینسکی شکسته شد/ عکس

رکورد گران‌ترین نقاشی کاندینسکی شکسته شد/ عکس

یکی از تابلوهای نقاشی «واسیلی کاندینسکی» که اخیرا به وارثان حقیقی آن بازگردانده شده بود در یک حراجی به فروش رسید و رکورد گران‌ترین اثر این هنرمند را شکست.

ایران آرت: شاهکار نقاشی که «واسیلی کاندینسکی»، هنرمند نامدار روس با عنوان «مورناو و کلیسای شماره ۲» خلق کرده بود در حراجی اول مارس ساتبیز به قیمت ۴۵ میلیون دلار فروخته شد و رکورد جدیدی را برای این هنرمند رقم زد.

چندی پیش مسوولان یک موزه هلندی اعلام کردند تابلو نقاشی که «واسیلی کاندینسکی»‌ نقاش مشهور روس در سال ۱۹۱۰ میلادی خلق کرده و در طول جنگ جهانی دوم غارت شده است را به وارثان یک خانواده یهودی بازمی‌گردانند. این تابلو نقاشی رنگ روغن زمانی در اتاق غذاخوری یک زوج یهودی آلمانی و موسسان یک شرکت نساجی نصب شده بود.

به گزارش ایسنا، این نقاشی که از سال ۱۹۵۱ در مجموعه موزه «Van Abbemuseum» واقع در «آیندهوون»‌ نگهداری می‌شد، نسخه رنگارنگی از روستای آلمانی «مورناو» را به همراه مناره بلند کلیسای آن روستا به تصویر می‌کشد.

 

اثر کاندینسکی

«واسیلی کاندینسکی» نقاش روس و پیشگام هنر انتزاعی بود. پیشتر تابلو نقاشی «نقاشی با خطوط سفید» که در سال ۲۰۱۷ به قیمت ۴۱ میلیون دلار در حراجی ساتبیز فروخته شد به عنوان گران‌ترین اثر این هنرمند شناخته می‌شد.

همچنین در حراجی یکم مارس ساتبیز، نقاشی «رقص در ساحل» اثر ادوارد مونک که در سال ۱۹۰۶ خلق شده بود نیز به حراج گذاشته شد و در نهایت به قیمت ۲۰ میلیون دلار به فروش رسید.

 

نقاشی واسیلی کاندینسکی کاندینسکی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین