کد خبر: 68382 A

سارا جی ماس| هوش مصنوعی| اثر هنری

اثر هنری تولید شده توسط هوش مصنوعی روی جلد کتاب/ عکس

اثر هنری تولید شده توسط هوش مصنوعی روی جلد کتاب/ عکس

انتشارات «بلومزبری» اذعان دارد که از اثر هنری تولیدشده توسط هوش مصنوعی برای رمان «سارا جی ماس» استفاده کرده است.

ایران آرت: انتشارات «بلومزبری» اعلام کرد که بی‌آنکه اطلاع داشته باشد از تصویری بر روی جلد یکی از کتاب‌های «سارا جی ماس»،‌ نویسنده رمان‌های تخیلی استفاده کرده که توسط هوش مصنوعی خلق شده است. 

به گفته «بلومزبری»‌ جلد روی کتاب «خانه زمین و خون»‌ که یک گرگ را به تصویر می‌کشد، از طریق پلتفرم «Adobe Stock»‌ ارائه شده است.

بر اساس گزارش وبسایت خبری «ورج»، تصویر روی جلد این کتاب توسط کاربری در «Adobe Stock» ارائه شده که این اثر را به عنوان تصویر خلق‌شده توسط هوش مصنوعی معرفی کرده است.

به گزارش ایسنا، شماری از تصویرگران و هواداران به استفاده از تصویر تولیدشده توسط هوش مصنوعی بر روی جلد این کتاب انتقاد کرده‌اند، اما «بلومزبری» اعلام کرده که از خالق این تصویر اطلاعی نداشته است.

اثر هنری هوش مصنوعی روی جلد کتاب رفت

«بلومزبری» در بیانیه‌ای اعلام کرد: «گروه طراحی داخلی بلومزبری جلد نسخه چاپ بریتانیای کتاب «خانه زمین و خون»‌ را خلق کرده است و در بخشی از این فرآیند، از یکی از تصاویر یک کتابخانه عکس استفاده کردیم و در آن زمان اطلاع نداشتیم که این تصویر را هوش مصنوعی خلق کرده است.  جلد نهایی به طور کامل توسط گروه ما طراحی شده است.»

این نخستین‌باری نیست که تصویر روی جلد کتاب‌ یک انتشارات مهم توسط هوش مصنوعی خلق شده است. در سال ۲۰۲۲، انتشارات «تور» دریافت که جلد یکی از کتاب‌های این انتشارات توسط هوش مصنوعی خلق شده است.

هوش مصنوعی سارا جی ماس
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین