کد خبر: 68388 A

اثر هنری| روسیه| پوتین

تصمیم جنجالی پوتین برای مشهورترین اثر هنری در روسیه

تصمیم جنجالی پوتین برای مشهورترین اثر هنری در روسیه

به دنبال دستور رئیس‌جمهور روسیه برای بازگرداندن مشهورترین اثر هنری روسیه از گالری به کلیسا، نگرانی‌هایی از بابت جابه‌جایی اثر در بین کارشناسان مرمت شکل گرفته است.

ایران آرت: «ولادیمیر پوتین»‌، رئیس جمهور روسیه دستور داده است که تثلیث قرن پانزدهمی «آندری روبلف» از نگارخانه ترتیاکوف به کلیسای ارتدکس روسیه منتقل شود و به دنبال این تصمیم کارشناسان مرمت سراسر جهان با اشاره به آسیب‌پذیر بودن این اثر، نسبت به جابه‌جایی آن ابراز نگرانی کرده‌اند.

«الکسی لیدوو»‌، مورخ هنری در گفت‌وگو با «اینسایدر» بیان کرد: «همه مرمتگران حرفه‌ای به اتفاق معتقدند که وضعیت لوح تثلیاث به گونه‌ای است که هر حرکت آن، حتی برای فاصله کوتاه، بسیار خطرناک است و ممکن است این اثر به سادگی از بین برود.»

به گزارش ایسنا، این فرمان یک هفته پس از آن صادر شد که موزه «هرمیتاژ» که در سن پترزبورگ واقع است،‌ با بازگرداندن تابوت نقره‌ای سنت الکساندر نوسکی به کلیسا موافقت کرد. این اقدام از سوی برخی به عنوان ترفندی برای جلب حمایت هیات مذهبی بسیار بانفوذ روسیه از تهاجم طولانی‌مدت به اوکراین تعبیر شده و مورد انتقاد قرار گرفته است.

این اثر هنری سه فرشته را حین ملاقات با ابراهیم نبی به تصویر می‌کشد و یکی از تاثیرگذارترین نمایش‌های بصری تثلیث است که پیش از آنکه توسط دولت شوروی از کلیسا ارتدکس روسیه خارج شود در آنجا نگهداری می‌شد.

 

پوتین اثر هنری
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین