کد خبر: 70922 A

سیدنی نولان| نقاشی سیدنی نولان| سیدنی نولان نقاش

نقاشی‌های نولان به حراج گذاشته شد

نقاشی‌های نولان به حراج گذاشته شد

دو مورد از آثار «سیدنی نولان»‌، هنرمند برجسته استرالیایی پس از گذشت بیش از هفت دهه به فروش گذاشته می‌شود.

ایران آرت: دو تابلو نقاشی اثر «سیدنی نولان»‌ که از زمانی که بیش از ۷۰ سال پیش خلق شده‌اند،‌ فقط در مجموعه متعلق به یک نفر نگهداری شده‌اند، ماه جاری میلادی در یک حراجی ارائه خواهند شد.

تابلوهای نقاشی «در شهر» و «‌پرنده‌ صحرا»‌ هر دو در سال ۱۹۴۸ میلادی یعنی یک سال قبل از نمایشگاه موفق «نولان‌» در گالری «دیوید جونز»‌ خلق شدند.

به گزارش ایسنا، نقاشی «پرنده صحرا»‌ یکی از مجموعه نقاشی‌هایی بود که «نولان»‌ با الهام از سفرهایش خلق کرده بود،‌ از سال ۱۹۴۹ تاکنون در مجموعه مالک کنونی آن نگهداری شده است. در آن زمان این نقاشی به مبلغی معادل ۲۳۰۰ دلار امروزی خریداری شد. کارشناسان تخمین می‌زنند که این نقاشی در حراجی پیش‌رو به قیمت ۵۰۰,۰۰۰ الی ۷۰۰,۰۰۰ دلار به فروش برسد.

گمان می‌رود که این نقاشی نخستین تابلو «نولان»‌ باشد که به یک مجموعه‌دار خصوصی فروخته شده است؛ چراکه «نولان»‌ پیش‌تر آثار هنری خود را فقط به دوستان و آشنایان فروخته بود.

23

در شهر

 

در همان حوالی «نولان»‌ تابلو «در شهر»‌ را خلق کرد و آن را به مناسبت کریسمس سال ۱۹۴۸ میلادی به فردی به نام «سینتیا»‌ هدیه داد. این نقاشی از آن زمان تاکنون همچنان در مجموعه این خانواده باقی مانده است. انتظار می‌رود این نقاشی به قیمت ۳۰۰,۰۰۰ الی ۵۰۰,۰۰۰ دلار فروخته شود.

سیدنی نولان نقاشی سیدنی نولان سیدنی نولان نقاش
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین