کد خبر: 72060 A

حمیدرضا شفیعی | رنگ وستا | World Art Dubai

حمیدرضا شفیعی: دهمین World Art Dubai همگرایی خلاقیت، تنوع و فرصت

حمیدرضا شفیعی: دهمین World Art Dubai همگرایی خلاقیت، تنوع و فرصت

مدیر رنگ وستا می گوید: اکنون پس از برپایی ده دوره پیداست آنچه این رویداد را متمایز می کند تاکید بر دسترسی به سطحی از هنر است که در گالری های پیشرو ارائه نمی شود و از این روست که آن را به‌ عنوان بزرگ‌ترین نمایشگاه هنر خاورمیانه از منظر کمیت بدل کرده است.

ایران آرت : مانند همیشه آرت فر World Art Dubai در مرکز تجارت جهانی World Trade Centre برپا شد و در دهمین نسخه بیش از 4000 اثر هنری از 300 گالری و هنرمند انفرادی از 60 کشور را به نمایش گذاشت و موقعیت خود را به عنوان بزرگ ترین نمایشگاه هنر معاصر منطقه از منظر کمیت تثبیت کرد.

حمیدرضا شفیعی، مدیر رنگ وستا در این باره می گوید: در یک تجربه همه جانبه World Art Dubai یک قالب پیش رو از سبک ها، رسانه ها و دیدگاه ها را ارائه کرد. 

از نقاشی‌های سنتی گرفته تا چیدمان‌های آوانگارد، هر قطعه داستانی منحصر به فرد را روایت و بازدیدکنندگان را به کاوش، تفسیر و ارتباط با هنر در سطح شخصی دعوت می‌کرد. 

محور اصلی این رویداد، تعهد آن به پرورش تفکر الهام‌بخش بود. از طریق ورک شاپ ها، اجراهای هنری زنده، کارگاه های تعاملی و جلسات گفتگو روشنگرانه.

او گفت: نکته مهم دیگر این بود که بیش از 15000 بازدید کننده این فرصت را یافتند که مستقیم با هنرمندان وارد گفتگو شوند، در فرآیند خلاقیت تحقیق کنند و شناخت عمیق تری از قدرت بیان هنری به دست آورند. 

حمیدرضا شفیعی، مدیر رنگ وستا ارزیابی کرد: اکنون پس از برپایی ده دوره پیداست آنچه این World Art Dubai را متمایز می کند تاکید بر دسترسی به سطحی از هنر است که در گالری های پیشرو ارائه نمی شود و از این روست که آن را به‌ عنوان بزرگ‌ترین نمایشگاه هنر منطقه از منظر کمیت بدل کرده است؛ این اتفاق به میعادگاه هنرمندانی از لندن و توکیو تا بمبئی، دبی ، تهران، اصفهان و ... تبدیل کرده که هنرمندان با هر سن و پیشینه‌ای قابل دسترس هستند. این فراگیری نه تنها مخاطبان هنر را گسترش داده، بلکه بستری را برای بیش از 300 هنرمند و گالری با استعداد فراهم کرد تا آثار خود را به نمایش بگذارند و صداها و روایت های متنوع را زیر یک سقف متحد کنند. 

او خاطر نشان کرد: علاوه بر این، هنر جهانی دبی به عنوان پیوندی برای شبکه و همکاری عمل کرد. این رویداد با یک شب اختصاصی برای مجموعه‌داران هنری، کیوریتورها، طراحان داخلی و مجموعه‌داران شرکتی، تعاملات رو در رو و خریدهای احتمالی را تسهیل کرد و مهم تر از آن فرهنگ خرید اثر هنری اصل را گسترش داد.

این مدیر هنری گفت: از منظر بازاریابی، World Art Dubai فراتر از آن رفت تا حضور هنرمندان و گالری‌های خود را تقویت کند. این رویداد از طریق ترکیبی پویا از کانال‌های بازاریابی، از جمله نشریات هنری، رسانه‌های اجتماعی، خبرنامه‌های الکترونیکی و تبلیغات دیجیتال، نمایش گسترده‌ای را برای شرکت‌کنندگان قبل، در طول و بعد از رویداد تضمین کرد. 

شفیعی تاکید کرد: فراتر از جنبه های تجاری، هنر جهانی دبی بر ظهور دبی به عنوان یک مرکز برجسته برای هنر تاکید کرد. این شهر با موقعیت استراتژیک و جامعه رو به رشد مجموعه‌داران فهیم، جایگاه خود را در نقشه بین‌المللی هنر تثبیت کرده است. صحنه فرهنگی پر جنب و جوش که با تعداد بیشماری از رویدادها و فعالیت های خلاق مشخص می شود، نشان دهنده تعهد دبی به نمایش استعدادهای هنری از سراسر جهان است. 

حمیدرضا شفیعی

حمیدرضا شفیعی مدیر رنگ وستا در پایان گفت: دهمین نسخه جهانی هنر دبی چیزی بیش از یک نمایشگاه هنری بود. این همگرایی خلاقیت، تنوع و فرصت بود. این رویداد با بزرگداشت هنر در همه اشکال آن و ایجاد محیطی دلپذیر برای هنرمندان و علاقه مندان، جایگاه خود را به عنوان سنگ بنای چشم انداز فرهنگی دبی مجدداً تأیید کرد.

دهمین آرت فر World Art Dubai دوم تا پنجم می ۱۳ تا ۱۶ اردیبهشت در مرکز تجارت جهانیWorld Trade Centre دبی برگزار شد.

رنگ وستا حمیدرضا شفیعی رنگ وستا حميدرضا شفیعی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین