کد خبر: 59482 A

کتاب ۴۰۰ صفحه‌ای "روزگی روزگاری در هالیوود" جزئیات بیشتری از فیلمی به همین نام شرح می‌دهد که در سال ۲۰۱۹ اکران و با فروش ۳۷۵ میلیون دلاری دومین فیلم پرفروش کارنامه تارانتینو شد.

ایران آرت: رمان "روزی روزگاری در هالیوود" کوئنتین تارانتینو در روز اول انتشار به رتبه نخست پرفروش‌ترین کتاب‌های آمازون رسید.

این کتاب ۴۰۰ صفحه‌ای جزئیات بیشتری از فیلمی به همین نام شرح می‌دهد که در سال ۲۰۱۹ اکران و با فروش ۳۷۵ میلیون دلاری پس از فیلم ۴۲۶ میلیون دلاری "جانگوی زنجیرگسسته" دومین فیلم پرفروش کارنامه تارانتینو شد. این فیلم ۱۰ نامزدی اسکار از جمله بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین فیلمنامه اریجینال و بهترین بازیگر مرد برای "برد پیت" را کسب کرد.

یکی از داستان‌های رمان تارانتینو که با جزئیات بیشتری توصیف شده پیشینه شخصیت "کلیف بوث" با بازی پیت است و اینکه آیا او همسرش را به قتل رسانده یا نه. "روزی روزگاری در هالیوود" پس از اکران در جشنواره کن سال ۲۰۱۹، با ۴۱ میلیون دلار پرفروش‌ترین فیلم کارنامه تارانتینو در افتتاحیه نیز لقب گرفت.

به گزارش 30نما، تارانتینو که پس از به دنیا آمدن فرزندش در اسرائیل ساکن شده، برای انتشار کتاب به لس‌آنجلس بازگشته و مصاحبه‌های متعددی انجام داده. او جمعه گذشته به "بیل مار" تصمیم خود برای بازنشستگی پس از کارگردانی یک فیلم دیگر را توضیح داد و فاش کرد که در مقطعی بازسازی اولین فیلم بلندش "سگ‌های انباری" (Reservoir Dogs)‌ را به عنوان آخرین فیلمش بررسی کرده.

با این حال به نظر می‌رسد که تارانتینو پیش از کارگردانی آخرین فیلم بلندش برنامه‌های دیگری دارد. این کارگردان برنده اسکار در مصاحبه با پادکست "بیگ پیکچر" تأیید کرده است که پروژه بعدی او روی صحنه بردن تئاتر "روزی روزگاری در هالیوود" خواهد بود.

تارانتینو می‌گوید:‌ "چه باور کنید چه نکنید، نمایشنامه ["روزی روزگاری در هالیوود"] را نوشته‌ام. می‌خواستم نمایشنامه‌ای بنویسم، چیزهایی که در کتاب نیست… می‌خواستم به شکل یک تئاتر وجود داشته باشد. و بار دیگر مسائلی را واکاوی کنم که در [فیلم] نیست. نمایشنامه با ایتالیا سر و کار دارد."

پیش‌تر گزارش شده بود که تارانتینو با انتشارات هارپرکالینز برای دو کتاب قرارداد بسته است. کتاب دوم تحت عنوان "اندیشه سینما" (Cinema Speculation) "تفحصی عمیق در فیلم‌های دهه‌ی ۱۹۷۰، ترکیبی غنی از مقالات، نقدها، متن‌های شخصی، و برانگیختن "چه می‌شد اگر"ها، توسط یکی از تحسین‌شده‌ترین فیلمسازان و یکی از هواداران متعهد آن فیلم‌ها" توصیف شده است. تارانتینو این کتاب غیرداستانی را تحت تأثیر "پالین کیل" به نگارش درآورده است.

 

تارانتینو روزی روزگاری در هالیوود
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین