کد خبر: 60631 A

هرچند "مرد آزاد" با بازی رایان رینولدز برای دومین هفته صدرنشین باکس‌افیس آمریکا شد، اما گیشه‌ها با فروش عادی فاصله زیادی دارند.

ایران آرت: برای اینکه ثابت شود سینماهای آمریکا با بازگشت به وضعیت عادی هنوز فاصله زیادی دارند باید به آمار فروش این هفته نگاه کرد.

در حالی که فیلم کمدی اکشن «مرد آزاد» برای دومین هفته صدرنشین فروش شد، این فیلم با فروش ۵.۱ میلیون دلاری روز جمعه و فروش ۷.۹ میلیون دلاری روز شنبه و فروش ۵.۶ میلیون دلاری روز یکشنبه در مجموع به فروشی ۱۸.۷ میلیون دلاری دست یافت و با وجود کاهش ۳۴ درصدی مخاطبانش فیلم اول گیشه‌ها شد.

در این میان انیمیشن «گشت پنجه‌ای‌ها» یا «سگ‌های نگهبان» دیگر فیلم تازه‌وار هفته بود که با وجود اکران «خاطره‌پردازی» درامی با بازی هیو جکمن، موفق شد تا فروشی قابل توجه را به خود اختصاص دهد.

همه اینها در حالی است که شیوع گسترده ویروس دلتای کرونا بر سینماروها تاثیر گذاشته و از سوی دیگر توفان هِنری هم بخش‌هایی از شمال شرق آمریکا را درگیر کرده است.

در مقایسه با میزان کاهش فروش فیلم «مرد آزاد» با دیگر فیلم‌های مطرح امسال می‌توان این کاهش را قابل قبول دانست زیرا «سریع و خشمگین ۹» و «جوخه خودکشی» و «بیوه سیاه» در دومین هفته نمایش خود با کاهشی ۷۰ درصدی روبه‌رو شدند. در هر حال «مرد آزاد» تاکنون در آمریکای شمالی ۵۸.۸ میلیون دلار و در سراسر جهان ۱۱۱.۹ میلیون دلار فروش کرده است.

به گزارش مهر، در عین حال انیمیشن تازه وارد «سگ‌های نگهبان» (PAW Patrol: The Movie) که محصول پارامونت است هم از اکران در ۳۱۸۴ سالن سینما فروشی فراتر از حد انتظار را تجربه کرد و ۱۳ میلیون دلار فروخت. این فیلم برای بچه‌های کم سن ساخته شده و با توجه به اینکه کودکان زیر ۱۲ سال واکسن نزده‌اند همین امر خانواده‌ها را در خانه‌ها نگه می‌دارد و به این ترتیب این فروش برای یک انیمیشن کودکانه قابل قبول محسوب می‌شود.

این انیمیشن که در آمریکا فیلم دوم هفته شد در گیشه بین‌المللی نیز ۱۲.۸ میلیون دلار دیگر از اکران در ۳۳ منطقه کسب کرد و در مجموع فروشش را در سطح جهان به ۳۴.۵ میلیون دلار رساند. داستان این انیمیشن درباره پسری جوان و تعدادی سگ شجاع است که برای نجات شهر با هم متحد شده‌اند.

در همین حال «خاطره‌پردازی» با بازی هیو جکمن به سختی توانست در میان ۱۰ فیلم پرفروش هفته جای بگیرد و با اکران در ۳۲۶۵ سالن سینما تنها ۲ میلیون دلار فروخت و در اولین هفته اکرانش فیلم نهم شد. برای فیلمی که با بودجه ۶۸ میلیون دلاری ساخته شده این شروعی وحشتناک محسوب می‌شود. این فیلم که مخاطبان سالمندتر را هدف گرفته بود در بازار بین‌المللی هم از نمایش در ۴۸ بازار تنها ۳ میلیون دلار فروخت. این فیلم که توسط لیزا جوی از خالقان «وست ورلد» نوشته و کارگردانی شده از بازی ربکا فرگوسن و تندی نیوتن در کنار هیو جکمن بهره گرفته است.

«گشت و گذار در جنگل» با بازی دواین جانسون و امیلی بلانت با فروش ۶.۲ میلیون دلار این هفته خود جایگاه سوم را کسب کرد و مجموع فروشش را در آمریکا به ۹۲ میلیون دلار رساند.

 

رایان رینولدز رایان گاسلینگ مرد آزاد
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین