کد خبر: 64597 A

رضا رویگری در کهریزک

رضا رویگری بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون، این روز‌ها در آسایشگاه کهریزک به سر می‌برد.

ایران آرترضا رویگری با انتشار ویدیویی این خبر را داد که با حاشیه ها و اضهارنظرهای بسیاری همراه شد. رضا رویگری چند سالی در بستر بیماری است و بارها نسبت به شرایط خود اعتراض کرده است. پس از اعلام خبر بستری شدن رضا رویگری در کهریزک؛ امروز پرویز پرستویی در صفحه اینستاگرام خود خبر از حمایت ها از این هنرمند داد.

پرویز پرستویی در استوری خود با انتشار ویدیو از حضور علیرضا اصغری مددکار، علی رام نورایی و شهربانو منصوریان برای عیادت و حمایت از رضا رویگری خبر داده است.

همچنین علی رام نورایی نیز در صفحه اینستاگرام خود گفته است به زودی خبرهای خوبی برای حمایت از رضا رویگری دارد و برای سلامتی این هنرمند دعا کنیم و دست از قضاوت برداریم.

 

رضا رویگری چند سالی است که به بیماری مبتلاست و در این مدت کمتر در آثار سینمایی و تلویزیونی بازی کرده و چند بار هم در بیمارستان بستری و تحت مداوا قرار گرفته است.

رویگری در سال ۱۳۲۵ در منطقه تجریش در تهران به دنیا آمد. وی در جوانی به نقاشی روآورد و با نمایش ویس و رامین به کارگاه نمایشی پیوست. او در جشنواره های نانسی، ورشو و چند شهر آلمان و آمریکا نمایش هایی را اجرا کرده است.

بازی در سریال های تلویزیونی را با سریال محله بهداشت آغاز کرد. با فیلم عقابها به کارگردانی زنده یاد خاچیکیان به سینما آمد و ۲۸ فیلم سینمایی بازی کرد و برای کارهای خود آهنگسازی نیز کرد. او در چند نمایشگاه نقاشی در ایران و آمریکا شرکت کرد رضا رویگری تاکنون سه آلبوم موسیقی با نامهای از عشق گفتن و غوغا و کازابلانکا به بازار هنر عرضه کرده است.

وی همچنین، خوانندۀ سرود معروف ایران ایران دراول انقلاب است. در چهلمین جشنواره تئاتر فجر در بهمن ماه 1400 از رویگری بابت یک عمر تلاش در این عرصه با اهدای تندیسی تقدیر شد.

شور شیرین، اخراجی ها ۳، بوتیک، مسافر ری، بلوف، گناهکاران از جمله فیلم هایی است که وی در آنها به ایفای نقش پرداخته است. بازی در نقش کیان ایرانی در سریال مختارنامه از جمله نقش های ماندگار این بازیگر محسوب می شود.

 

پرویز پرستویی بازیگر هنرمند رضا رویگری سینما هنرمندان پیشکسوت کهریزک علی رام نورایی حمایت وضعیت معیشتی هنرمندان
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین