کد خبر: 65290 A

جیمز کان، پدرخوانده

کان با «پدرخوانده» نامزد اسکار و گلدن گلوب بهترین بازیگر مرد نقش مکمل شد و در قسمت دوم این فیلم در سال ۱۹۷۴ حضور کوتاهی داشت.

ایران آرت: جیمز کان بازیگر آمریکایی نامزد اسکار، امی و گلدن گلوب در سن ۸۲ سالگی درگذشت. کان بازیگری را از دهه ۱۹۶۰ و با فیلم‌هایی چون «ال دورادو» (El Dorado) «هاوارد هاکس» و «شمارش معکوس» (Countdown) «رابرت آلتمن» آغاز کرده بود و در سال ۱۹۷۲ با نقش «سانی کارلئونه» در «پدرخوانده» (The Godfather) «فرانسیس فورد کاپولا» به شهرت رسید.

کان با «پدرخوانده» نامزد اسکار و گلدن گلوب بهترین بازیگر مرد نقش مکمل شد و در قسمت دوم این فیلم (The Godfather Part II) در سال ۱۹۷۴ حضور کوتاهی داشت. دیگر آثار شاخص کان «زیردریایی ایکس-۱» (Submarine X-1) در سال ۱۹۶۸، «قمارباز» (The Gambler) در سال ۱۹۷۴، «پلی در دوردست» (A Bridge Too Far) در سال ۱۹۷۷، «سارق» (The Thief) در سال ۱۹۸۱ و «داگویل» (Dogville) در سال ۲۰۰۳ بودند.

 

جیمز کان

 

به گزارش ۳۰نما، آخرین فیلم کان «ملکه زنبورها» (Queen Bees) در سال ۲۰۲۱ بود، اما در سریال‌هایی چون «لاس وگاس» (Las Vegas) و «بازگشت به بازی» (Back in the Game) سابقه نقش‌آفرینی داشت.

کان در سال ۱۹۴۰ در برانکس نیویورک متولد شد و پنج مرتبه با «دی جی ماتیس»، «شیلا ماری رایان»، «اینگرید هاجک» و «لیندا استوکس» ازدواج کرد.

 

پدرخوانده جیمز کان
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین