کد خبر: 65419 A

جسیکا آلبا، هالیوود، تبعیض نژادی

آلبا بیان می‌کند که رعایت تنوع نژادی برای استودیوها بیشتر یک «ابتکار تجاری» است و معمولا این اصل رعایت نمی‌شود.

ایران آرت: جسیکا آلبا می‌گوید مارول هنوز به صورت کامل تنوع نژادی را رعایت نمی‌کند. آلبا در مصاحبه با «گلمور» می‌گوید ورود به هالیوود و تست بازیگری در سن ۱۱ سالگی را «اگزوتیک» می‌خواند.

بازیگر «شهر گناه» (Sin City) می‌گوید: «همیشه دوست داشتم بازیگر شوم. فکر می‌کنم همیشه در مورد زندگی در کالبد یک نفر دیگر و واقعیتی دیگر خیال‌پردازی کرده‌ام. به شکل طبیعی درون‌گرا هستم. بنابراین، اگر به فردی دیگر تبدیل می‌شدم می‌توانستم جایگاه در این دنیا داشته باشم.»

آلبا که در سال ۲۰۰۵ و در فیلم ابرقهرمانی «چهار شگفت‌انگیز» (Fantastic Four) و دنباله‌اش «چهار شگفت‌انگیز: ظهور سیلور سرفر» (Fantastic Four: Rise Of The Silver Surfer) در سال ۲۰۰۷ نقش «سو استورم» را بازی کرده، می‌گوید مارول پس از گذشت نزدیک به دو دهه هنوز تنوع نژادی را کاملاً رعایت نمی‌کند.

آلبا توضیح می‌دهد: «حتی اگر به فیلم‌های مارول نگاه کنید – که بزرگ‌ترین محرک فانتزی و مهم‌ترین اتفاق صنعت سرگرمی است چون تجربه‌ای خانوادگی است – می‌بینید که هنوز یکسره اروپایی تبار است. در آن زمان من یکی از معدود بازیگران [رنگین‌پوست] بودم... پیش از آنکه مارول به دیزنی فروخته شود، اما هنوز تغییر زیادی ایجاد نشده.»

به گزارش ۳۰نما، آلبا اضافه می‌کند که رعایت تنوع نژادی برای استودیوها بیشتر یک «ابتکار تجاری» است: «مسئله‌ای مهم برای آن‌ها شده که البته اشکالی ندارد. اینکه چگونه به اینجا رسیده‌اند اهمیتی ندارد. می‌گویید: «عالی است. حالا متوجه شده‌اند که از گروهی انسان غافل شده بودند چون آن‌ها را نمی‌دیدند. تمام مدت در دسترس بوده‌اند.» به گمانم مشکل از مدیران است.»

آلبا که بازیگری مکزیکی-آمریکایی است ادامه می‌دهد: «و ۵۰ درصد جمعیت از زنان تشکیل شده. و ما هم فیلم‌های اکشن، ابرقهرمانی، کمدی‌های رمانتیک و فیلم‌های درام و ترسناک را دوست داریم. اما ۹۰ درصد مدیران به ما شباهتی ندارند، به روش قبلی ادامه می‌دهند. تنوع نژادی بیشتر در سیستم لازم است.»

جسیکا آلبا بازیگر زن
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین