کد خبر: 65817 A

سریال ترکی, مهوش صبرکن، محمود پاک نیت

خانم بازیگر: امروز در دورافتاده ترین روستاهای ما سریال های به دردنخور ترک را دنبال می کنند و آن ها را دوست دارند چرا که رنگ و تصویر قشنگ است.

ایران آرت: ایرنا نوشت: بازیگر سریال «پس از باران» با انتقاد از بدعهدی تهیه کنندگان در پرداخت دستمزد بازیگران گفت: «تهیه کنندگان از شرایط تورم و گرانی سوء استفاده می‌کنند و به همین دلیل بازیگرانی در سن من و همسرم محمود پاک نیت، ترجیح می دهیم کار نکنیم به جای اینکه بخواهیم کار کنیم و پول نگیریم.»

مهوش صبرکن در گفت‌وگویی و در توضیح شرایط این روزهای خود بیان کرد: «مدتی است که کار نمی کنم چرا که آنقدر پرداخت دستمزدها از سوی تهیه کنندگان صدا و سیما عذاب آور است که عطای کار را به لقایش بخشیده ام.

بازیگر فیلم سینمایی تشریفات (مهدی فخیم‌زاده ۱۳۶۴) ادامه داد: «در مدت کرونا سریال سایه های رعنا را کار کردم؛ تیر ۱۴۰۰ در گرمای ۵۰ درجه گرگان انجام شد اما هنوز درگیر دستمزد آن هستیم که پرداخت نشده. به همین دلیل در این مدت کارهایی که پیشنهاد شده به خصوص در شهرستان را قبول نکرده ام.»

او افزود: «تصمیم گرفتم بیشتر به سمت کارهای بهتر و سینما و نمایش خانگی بروم.»

بازیگر فیلم سینمایی در مسیر تندباد (مسعود جعفری جوزانی ۱۳۶۷) در پاسخ به این پرسش که آیا در این مدت از سوی سینما و نمایش خانگی دعوت به کار شده است، گفت: «پیشنهادی سینمایی داشتم که وقتی در مورد پرداخت و دستمزد صحبت کردم، دیگر تماس نگرفتند؛ شبکه نمایش خانگی هم سریال رقص روی شیشه را داشتم؛ قرارداد بستیم، گریم و لباس و کارهای دیگر را هم انجام داده بودم اما به سکانس های من و آقای زنجان پور که رسید پروژه کار به دلایل مالی خوابید و به ما گفتند کارگردان پول را برده است.»

صبرکن ادامه داد: «کار دیگر ضبط نشد و ظاهرا همانچه فیلمبرداری شده بود را تدوین و پخش کردند.»

هنرپیشه سریال تلویزیونی پس از باران (سعید سلطانی ۱۳۷۸) ضمن توضیح خلاهای مدیریتی در تولید آثار تلویزیونی خاطرنشان کرد: «تهیه کنندگان مشکلات پرداخت و تاخیر را به گردن صدا و سیما می اندازند اما ما بار اولمان نیست و سالهاست که کار کرده ایم؛ من و پاک‌نیت اعتقاد داریم که تهیه کننده باید کیف پرپولی داشته باشد. به ما پول بدهد و وقتی کیفش خالی شد توسط پولی که از صدا و سیما می گیرد آن را پر کند.»

او افزود: «بر این اساس هرکسی نمی تواند تهیه کننده شود؛ یعنی وقتی اسم خودش را تهیه کننده می گذارد باید حسابش پر باشد. تهیه کنندگان از شرایط تورم و گرانی و ... سواستفاده می کننده و مثلا در اقساط پایانی دیرکرد بسیاری دارند. زمانی که سریال دخترم نرگس را کار کردیم، شهریور ۹۸ تمام شد. آمدیم و دوسال بعد با دوندگی بسیار، شکایت و پیگیری فراوان توانستم ۴۰ میلیون طلب خودم را زنده کنم یا برای همان سریال سایه های رعنا که گفتم ۲۰ میلیون طلبکارم و دائم برای گرفتن حقم باید بدو بدو کنم.»

هنرپیشه سریال تلویزیونی یوسف پیامبر (فرج الله سلحشور ۱۳۸۷) گفت: «به همین دلیل آدم هایی در سن من و پاک نیت ترجیح می دهیم کار نکنیم به جای این که بخواهیم کار کنیم و پول نگیریم.

صبرکن تصریح کرد: «می دانیم که مسائل اقتصادی کشور به صدا و سیما هم سرایت پیدا می کند و این سازمان هم قطعا مذیقه هایی دارد اما چرا بزرگان صدا و سیما به یک تهیه کننده همزمان ۳ کار را می دهند که زخمی کند؟»

او افزود: «با این شرایط وقتی طرف سه کار را می گیرد، زخمی و رها می کند. این کار درست نیست. چرا که بازیگران و عوامل در این شرایط اذیت می شوند ...»

هنرپیشه فیلم سینمایی غزال (مجتبی راعی ۱۳۷۴) ادامه داد: «امروز در دورافتاده ترین روستاهای ما سریال های به دردنخور ترک را دنبال می کنند و آن ها را دوست دارند چرا که رنگ و تصویر قشنگ است. شاید از نظر ما محتوایی نداشته باشد اما برای قشری راضی کننده است. این تغییر ذائقه ذره ذره رخ داده و به جایی رسیده که امروز تغییر دادنش بسیار دشوار است.»

 

محمود پاک نیت مهوش صبرکن سریال ترکی سریال ترکیه ای
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین