کد خبر: 65869 A

سلما هایک، سلبریتی

ماجرای جالب شیر دادن خانم بازیگر به نوزاد غریبه

ماجرای جالب شیر دادن خانم بازیگر به نوزاد غریبه

هایک که در آن زمان دختری یک ساله داشت، پسرِ یک غریبه را که دچار سوءتغذیه شده بود گرفت و با وجود دوربین های بسیاری که اطرافش حضور داشتند شروع به شیر دادن به او کرد

ایران آرت: پیش از اختراع شیر خشک و شیشه شیر، شیردهی دایه ها یک روش معمول بود. به‌علاوه زنی که بدنش به‌طور طبیعی چیزی تولید می‌کند، حق انتخاب دارد تا از آن به شیوه‌ای مثبت استفاده کند و این درست همان کاری است که سلما هایک (Salma Hayek) با دادن شیر سینه‌اش به یک نوزاد غریبه و گرسنه انجام داد؛ ستاره فیلم فریدا و قهرمان دیرینه زنان که در سال ۲۰۱۷ با نوشتن مقاله‌ای درباره آزار جنسی هاروی وانستین، تهیه کننده هالیوودی، به آغازگر جنبش #من‌هم یا می تو تبدیل شد.

عملی فداکارانه و اصیل

به گزارش روزیاتو، سلما هایک، بازیگر و تهیه کننده هالیوودی در سپتامبر ۲۰۰۸ نه به عنوان یک سلبریتی، بلکه به عنوان یک انسان دوست به منظور شرکت در یک ماموریت خیریه آفریقایی به سیرالئون رفت. او هنگام گشت و گذار در بیمارستان با مادری مواجه شد که شیرش تمام شده بود. هایک که در آن زمان دختری یک ساله داشت، پسرِ یک غریبه را که دچار سوءتغذیه شده بود گرفت و با وجود دوربین های بسیاری که اطرافش حضور داشتند شروع به شیر دادن به او کرد.

 

Untitled-3

پس از این ماجرا او اعتراف کرد که احساسات متناقضی داشت؛ شاید با این کار به دخترش خیانت کرده باشد… اما بعد به این فکر کرد که دخترش بدش نمی‌آید که شیرش را با بچه دیگری شریک شود و در نهایت اعلام کرد: «فکر می‌کنم فرزندم به این موضوع افتخار کند که توانسته شیرش را به اشتراک بگذارد.» سلما هایک همچنین گفت وقتی دخترش بزرگ شد او را تشویق خواهد کرد که فرد سخاوتمند و دلسوزی باشد. او اضافه کرد: «فکر می‌کنم این بهترین چیزی است که می‌توانم به عنوان یک مادر به او بدهم.»

مهربانی و ازخودگذشتگی در خانواده هایک موروثی است

هایک توضیح داد که ایده کمک به کودکان به این طریق یک سنت دیرینه در خانواده‌ او بوده‌ است. در واقع سال‌ها پیش در یکی از روستاهای مکزیک مادربزرگش با شیر دادن به کودکی که از گرسنگی گریه می‌کرد نوزاد غریبه‌ای را نجات داد و موجب شد سریعا گریه نوزاد متوقف شود.

شیردهی؛ یک انتخاب، نه لکه ننگ

هایک ادعا کرد تصمیمش برای شیر دادن به آن کودک غریبه تلاش برای کاستن از باورهای منفی بود که برای شیر دادن به زن‌ها القا می‌شود. و با این عمل محبت آمیز او با صدای بلند گفت که زنان باید در این مورد حق انتخاب داشته باشند و از بدن خود نترسند.

 

سلما هایک
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین