کد خبر: 66150 A

فاطمه معتمدآریا ، اعتراضات خیابانی

خبرگزاری فارس با اشاره به دیوارنگاره جدید میدان ولیعصر تهران نوشت: گنجاندن تصویر سئوال برانگیز برخی افراد مانند فاطمه معتمد آریا که رفتارهای حاشیه ساز او اخیراً به کشف حجاب هم رسیده بود، مورد اعتراض برخی کابران قرار گرفته و مشخص نیست این اقدام با چه معیاری انجام یافته است.

ایران آرت: خبرگزاری فارس نوشت: جدیدترین دیوارنگاره میدان ولیعصر (عج) تهران با شعار «زنان سرزمین من ایران» از بامداد روز پنجشنبه بیست ویکم مهر ماه نصب و رونمایی شد.

به نوشته فارس، خانه طراحان انقلاب اسلامی در توضیح دیوار نگاره جدید میدان ولیعصر با طراحی مجتبی حسن‌زاده که مزین به تصاویر منتخب زنان و دختران کشورمان در رشته‌های مختلف فرهنگی، هنری، ورزشی است، توضیح داده است: «️قابی به وسعت همه بانوان ایران… به افتخار زنان و دختران ایران که همواره مایه درخشش ایران و ایرانیان بوده‌اند…»

 

IMG_20221013_173612_386

رسانه اصولگرا در ادامه نوشته است: با این حال گنجاندن تصویر سئوال برانگیز برخی افراد مانند فاطمه معتمد آریا که رفتارهای حاشیه ساز او اخیراً به کشف حجاب هم رسیده بود، مورد اعتراض برخی کابران قرار گرفته و مشخص نیست این اقدام با چه معیاری انجام یافته است.

پایان مطلب فارس 

 

اعتراض فاطمه معتمدآریا

در عین حال، دنیای اقتصاد خبر داد : فاطمه معتمد آریا بازیگر سینما که در واکنش به انتشار تصویرش در دیوارنگاره میدان ولیعصر تهران، ویدیوی تندی منتشر کرده بود، ساعتی قبل این ویدیو را از صفحه اینستاگرامش حذف کرد.

در این دیوار نگاره جدید که در ضلع شمال غربی میدان ولیعصر تهران نصب شده نمایی از "بانوان مفاخر ایرانی" به نمایش گذاشته شده است.

چهره‌هایی همچون سیمین دانشور، پروین اعتصامی فاطمه معتمد آریا، مریلا زارعی، پروانه کاظمی، مینو محرز، توران میرهادی، ایران درودی، مریم میرزاخانی، فروغ فرخزاد، ژاله علو و... در این دیوار نگاره تصاویرشان دیده می‌شود.

تصویر برخی نمایندگان مجلس از جمله فاطمه رهبر نیز در این طرح وجود دارد.

این دیوار نگاره جدید بازتاب گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی داشته است. برخی کاربران می‌گویند تا پیش از این فقط نقش «مادری» برای زنان به رسمیت شناخته می‌شد، اما حالا تصویر مفاخر زن بر دیوار شهر نصب می‌شود.

برخی دیگر اشاره کرده‌اند که پیشتر در دیوارنگاره‌های میدان، ولی عصر تصاویر زنان سانسور شده است.

عده‌ای هم می‌گویند صلاحیت این زنان تائید شده که تصویرشان بر دیوار شهر نصب شده است.

با این حال تعدادی از چهره‌هایی که تصویرشان در این دیواره نگاره وجود دارد از این موضوع اعتراض کرده‌اند.

فاطمه معتمدآریا نیز با انتشار ویدئویی اعتراض شدید خود را به اقدام شهرداری مطرح کرده بود. مرضیه برومند هم نسبت به این موضوع معترض و خواستار حذف عکس‌ش شده بود.

پایان مطلب روزنامه دنیای اقتصاد

فاطمه معتمدآریا اعتراضات خیابانی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین