کد خبر: 66334 A

مهران مدیری، شب های برره، شاعر برره، شاعر پاچه خوار

یک شاعر پاچه خوار

یک شاعر پاچه خوار

بگوری، شاعر پاچه خوار برره از جایی الهام گرفته شده بود.

ایران آرت: علی کاظمی بازیگر نقش «بگوری» سریال «شب‌های برره» درباره این نقش توضیح داد: «هنوز هم وقتی مردم مرا در خیابان می‌بینند با نام بگوری صدایم می‌کنند. با اینکه سال‌هاست از بگوری فاصله گرفته‌ام ولی در ذهن مردم مانده و دوستش دارند. حتی مردم تکیه‌کلام‌های این شخصیت مثل «خوب بید» و «شعر برات در وکنم» را به یاد دارند، خدا را شکر می‌کنم که توانستم لحظاتی لبخند بر لب مردم بیاورم. به عنوان یک کمدین اگر قابل باشیم وظیفه داریم همه توانمان را بگذاریم و دل مردم را شاد کنیم.»

وی درباره شکل‌گیری این نقش در سریال «شب‌های برره» توضیح داد: «روزی که داشتند فیلمنامه را می نوشتند بر اساس هر آدمی یک شخصیت می‌ساختند. آقای مدیری من را به عنوان یک شاعر انتخاب کرد و به من گفت می‌خواهیم تیپ‌سازی کنیم. من رفتم و به صورت اتفاقی به این شخصیت رسیدم. دو روز بعد در جایی که مهران مدیری و بقیه دوستان جمع بودند، گفتم من به یک چیزی فکر کردم. مهران مدیری گفت هنوز زود است. برو بیشتر فکر کن. گفتم حالا اجازه بده یک بخشی را اجرا کنم. طراحی مقدماتی (اتود) زدم و دیدم و همه ریسه رفتند. مهران مدیری گفت این چیزی که اجرا کردی، خود خودش است. یک جاهایی را کم و زیاد کردند و شخصیت بگوری شکل گرفت.»

به گزارش ایرنا، این بازیگر درباره اینکه آیا بگوری مابه‌ازای حقیقی داشته، پاسخ داد: «بگوری را از جایی الهام گرفتم که بماند. اسمش را نمی‌آورم. رازی که پیش خودم مانده. البته خودم خیلی تغییرش دادم.»

کاظمی در پاسخ به این سوال که چرا آثاری مثل شب‌های برره دیگر ساخته نمی‌شود، بیان کرد: «این موضوع به سیاست‌های سازمان برمی‌گردد. ما کاره‌ای نیستیم. ما را صدا می‌کنند و می‌گویند بیا سر این کار. حالا یا توافق می‌کنیم یا می‌بینیم قالب کار جنس ما هست یا نه ولی اینکه چرا ساخته نمی‌شود، به من برنمی‌گردد. ما عاشقانه دوست داریم خدمت کنیم. چون بچه تلویزیون و بزرگ شده صداوسیما هستیم. قطعا دوست داریم کارهای آن‌شکلی باشد.»

مهران مدیری شب های برره شاعر برره شاعر پاچه خوار
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین