کد خبر: 66472 A

جام جهانی فوتبال قطر ، علی مسعودی، رامین ناصرنصیر ،نیما شاهرخ شاهی

بازیگران کمدی شکست‌خورده راهی قطر شدند/ بحران مجری در تلویزیون

بازیگران کمدی شکست‌خورده راهی قطر شدند/ بحران مجری در تلویزیون

سفر از کمدی ناکام به ویژه‌ برنامه جام جهانی تیتر روزنامه اصولگرا درباره همکاری سه بازیگری ست که برای تلویزیون راهی قطر شدند

ایران آرت: مائده کاشیان در خراسان نوشت: علی مسعودی، رامین ناصرنصیر و نیما شاهرخ شاهی که اکنون مجموعه «آزادی مشروط» و «زیر یه سقف» را روی آنتن دارند، راهی قطر شده‌اند 

در میان چهره‌ها و مجریان ورزشی تلویزیون که قرار است ویژه برنامه‌های جام جهانی را اجرا کنند، نام سه بازیگر نیز به چشم می‌خورد که اجرای یکی از بخش ‌های برنامه به آن‌ها سپرده شده است. رامین ناصرنصیر به همراه نیما شاهرخ‌شاهی در یکی از بخش‌های برنامه «فوتبال زندگی‌ است» حضور دارد و علی مسعودی نیز برای حضور در یکی از بخش های برنامه «ورزش از نگاه دو»، به قطر سفر کرده است. انتخاب این چهره‌ها نشان می‌دهد پس از اتفاقات اخیر، دایره انتخاب تلویزیون برای استفاده از بازیگران به عنوان مجری، بیش از پیش محدود شده است.

چهره‌ها، برگ‌های برنده ویژه برنامه‌ها؟

رامین ناصرنصیر و علی مسعودی بازیگران خوبی هستند. ناصرنصیر به بهانه آثار پرمخاطبی که در کارنامه دارد و مسعودی به دلیل حضور موفق اش به عنوان کمدین در «خندوانه»، توانسته‌اند نزد مخاطبان محبوبیتی به دست آورند، اما هر دو جزو چهره‌های تلویزیونی محسوب می‌شوند و حضور آنان در ویژه برنامه‌های جام جهانی، به عنوان امتیازی که بتواند پربیننده شدن برنامه را تضمین کند، جای سوال دارد. نیما شاهرخ شاهی نیز جایگاه درخور توجهی در تلویزیون ندارد و حضور او در «فوتبال زندگی ا‌ست» به این برنامه کمک نمی‌کند.

بازیگران کمدی شکست‌خورده

هر سه بازیگر که به عنوان راوی جام جهانی در «ورزش از نگاه دو» و «فوتبال زندگی‌ است» انتخاب شده‌اند، هم اکنون سریالی کمدی در حال پخش دارند. علی مسعودی یکی از بازیگران اصلی «آزادی مشروط» در شبکه یک است و رامین ناصرنصیر و نیما شاهرخ شاهی نیز در سریال «زیر یه سقف» که از 21 آبان  از شبکه نسیم در حال پخش است، با یکدیگر همبازی بوده‌اند. «آزادی مشروط» که به شیوع کرونا می‌پردازد، موقعیت‌های کمدی و شوخی‌های بامزه ای ندارد و نتوانسته است توجه مخاطبان را به خود جلب کند. «زیر یه سقف» نیز با شوخی‌های سطحی، دم دستی و تکراری از پس خنداندن تماشاگر برنمی‌آید و کمدی پذیرفتنی ای نیست. علی مسعودی، رامین ناصرنصیر و نیما شاهرخ شاهی که این شب‌ها با یکی از آثار ضعیف کارنامه خود در تلویزیون دیده می شوند، برای حضور در ویژه برنامه جام جهانی سیما به قطر رفته‌اند تا با تجربه‌ای متفاوت و در مقام راوی برنامه، شانس خود را برای دستیابی به موفقیت امتحان کنند.

2 راوی نه چندان فوتبالی

برخی بازیگران مانند امیر جعفری، پژمان بازغی و کامبیز دیرباز، برای کری‌خوانی‌هایی که دارند یا صحبت‌هایی که معمولا درباره علاقه شدیدشان به فوتبال مطرح کرده‌اند، جزو بازیگران اهل فوتبال به شمار می آیند، اما از میان رامین ناصرنصیر، نیما شاهرخ شاهی و علی مسعودی، این تنها نیما شاهرخ شاهی است که علاقه فراوانی به این ورزش دارد. او جزو تیم فوتبال هنرمندان است و سابقه بازی در این تیم را نیز دارد. برخلاف او، رامین ناصرنصیر و علی مسعودی علاقه خاصی به فوتبال ندارند و به طور کلی چنین وجهه‌ای از خود به نمایش نگذاشته‌اند، در این شرایط، انتخاب آن‌ها با اما و اگرهای بیشتری مواجه می‌شود.

روایت حواشی جام جهانی

پخش «ورزش از نگاه دو» و «فوتبال زندگی‌ است» از شنبه آغاز شده است. برنامه شبکه نسیم ساعت 23 و برنامه شبکه دو ساعت 24 روی آنتن خواهد رفت. تا دیروز تنها یک قسمت از این ویژه برنامه‌ها پخش شده بود و برای بررسی کیفیت آن‌ها باید صبر کرد، اما همان طور که در اخبار مربوط به این دو برنامه آمده است، رامین ناصرنصیر، نیما شاهرخ شاهی و علی مسعودی به عنوان «راوی» در یکی از بخش‌ها حضور دارند و قرار نیست کار مجری را انجام بدهند. هیچ کدام از این سه بازیگر تا کنون تجربه روایت یک مستند یا اجرای برنامه را نداشته اند و این اولین ‌بار است که روایت یا اجرای ویژه برنامه‌های جام جهانی را تجربه می کنند. علی مسعودی برای سفر به قطر با گروه مستندساز «ورزش از نگاه دو» همراه خواهد شد تا در قالب یک بخش ضبطی و غیرزنده به حواشی و اتفاقات جذاب جام جهانی بپردازد. در یکی از بخش های قسمت اول «فوتبال زندگی ا‌ست» که رامین ناصرنصیر و نیما شاهرخ شاهی در آن حضور داشتند، تنها شاهد سفر آن‌ها به قطر بودیم، اما احتمالا این دو بازیگر نیز ماموریتی مشابه مسعودی خواهند داشت.

بحران کمبود مجری در تلویزیون

در سال‌های اخیر بعضی از چهره‌ها طی تصمیمی خودخواسته از فعالیت در تلویزیون کناره‌گیری کرده‌اند، برخی مجریان از سوی رسانه ملی کنار گذاشته شده‌اند و اجازه اجرا در تلویزیون را ندارند، عده‌ای دیگر از بازیگران نیز به دلایل مختلف جزو چهره‌های ممنوعه صداوسیما هستند و تلویزیون سراغ آن‌ها نمی‌رود. نتیجه این وضعیت، حضور بعضی مجریان همزمان در دو یا سه برنامه، استفاده از بازیگران تکراری در مقام مجری برنامه و مسابقات و همچنین یکنواختی و افت برنامه‌های تلویزیون است. حالا اتفاقات اخیر نیز باعث شده است دست تلویزیون برای انتخاب مجریان محبوب بیش از پیش بسته شود، به این ترتیب تلویزیون در روزهای جام جهانی، برای تولید ویژه برنامه‌هایش سراغ انتخاب‌های عجیبی مانند رامین ناصرنصیر، نیما شاهرخ شاهی و علی مسعودی می رود. البته این به معنی آن نیست که پیش از اتفاقات اخیر، تلویزیون دست پری از چهره‌های محبوب داشته و فهرست درخور توجهی از آن‌ها را در برنامه‌های ترکیبی و سریال‌ها ارائه می‌کرده، اما به هر حال وضعیت پس از اتفاقات اخیر بدتر شده است.

پایان مطلب روزنامه خراسان 

علی مسعودی نیما شاهرخ شاهی رامین ناصر نصیر جام جهانی فوتبال قطر
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین