کد خبر: 66623 A

پریانکا چوپرا، سینمای هند، بالیوود

خانم بازیگر: دستمزدم یک دهم بازیگران مرد بود

خانم بازیگر: دستمزدم یک دهم بازیگران مرد بود

چوپرا می‌گوید با سریال جدیدش برای اولین بار دستمزدی برابر با بازیگران مرد دریافت کرده است.

ایران آرت: پریانکا چوپرا جونز می‌گوید با سریال جدید «دژ» (Citadel) آمازون پرایم ویدیو برای اولین بار در دوران بازیگری‌اش دستمزدی برابر با بازیگران همتای مرد دریافت کرده است. چوپرا پیش از این سریال علمی-تخیلی پرخرج به نویسندگی «برادران روسو» در فیلم هالیوودی «رستاخیزهای ماتریکس» (The Matrix Resurrections) و سریال «کوانتیکو» (Quantico) نقش‌آفرینی کرده بود.

چوپرا در مصاحبه با «بی‌بی‌سی» می‌گوید: «در بالیوود هرگز دستمزد برابری دریافت نکردم. حدود ۱۰ درصد دستمزد بازیگران مرد را می‌گرفتم.»

چوپرا اضافه می‌کند: «[اختلاف دستمزد] زیاد است، بسیار زیاد. در حالی که زنان زیادی هنوز با آن کنار می‌آیند. شک ندارم که من هم اگر در بالیوود شاغل بودم کنار می‌آمدم. نسل بازیگران زن من [دستمزد برابر] را به یقین درخواست کرده‌اند، درخواست کرده‌اند اما دریافت نکرده‌اند.»

به گزارش ۳۰نما، این بازیگر ۴۰ ساله اضافه می‌کند که نه فقط دستمزد بلکه شرایط حاکم در محل فیلمبرداری به جنسیت مرتبط است: «تصور می‌کردم که اگر ساعت‌ها و ساعت‌ها در محل فیلمبرداری منتظر بنشینم به هیچ رو اشکالی ندارد، در حالی که همبازیان مرد من عجله نمی‌کردند و هر وقت که دوست داشتند برای فیلمبرداری حاضر می‌شدند.

چوپرا در ادامه می‌گوید منتقدین به او القاب نژادستیزانه‌ای مانند «گربه سیاه» و «گرگ‌ومیشی» نسبت داده‌اند: «آخر «گرگ‌ومیشی» (Dusky) چه معنایی دارد در کشوری که همه ما قهوه‌ای پوست هستیم؟ تصور کردم که به اندازه کافی زیبا نیستم، باور داشتم که باید سخت‌تر کار کنم، هرچند شاید نسبت به همکارانی که روشن‌پوست‌تر بودند بااستعدادتر بودم. اما تصور می‌کردم که رفتار درستی است چون عادی‌سازی شده بود. البته به گذشته مستعمراتی کشور ما برمی‌گردد، هنوز ۱۰۰ سال نشده که ما «راج بریتانیا» را بیرون انداخته‌ایم، بنابراین به گمانم هنوز گرفتارش هستیم. اما به نسل ما بستگی دارد که بتوانند آن وابستگی‌ها را قطع کنند و تغییری بیافرینند که نسل‌های بعد ارزشی که روی رنگ روشن پوست می‌گذارند را به ارث نبرند.»

چوپرا اخیراً برای حضور در جشنواره فیلم دریای سرخ به عربستان سعودی سفر کرده است.

 

پریانکا چوپرا بالیوود
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین