کد خبر: 66734 A

فیلم توقیفی

کارگردانی که فیلم توقیفی دارد نمی‌تواند فیلم جدید بسازد؟

کارگردانی که فیلم توقیفی دارد نمی‌تواند فیلم جدید بسازد؟

چند روز پیش بود که عباس رافعی در گفت‌وگویی اعلام کرد که سازمان سینمایی به کارگردانانی که فیلم توقیفی دارند، مجوز تولید فیلم جدید را نمی‌دهد. آیا این ادعا حقیقت دارد؟

ایران آرت: ایرنا نوشت: فضای رسانه‌ای سینما طی روزهای اخیر با خبر عجیبی مبنی بر اعمال ممیزی جدیدی مواجه شد که حالا پیگیری‌های ایرنا نشان می‌دهد این ممیزی عجیب، هیچ محلی از اعراب ندارد.

به گزارش خبرنگار سینمایی ایرنا، چند روز پیش بود که عباس رافعی در گفت‌وگویی اعلام کرد که سازمان سینمایی به کارگردانانی که فیلم توقیفی دارند، مجوز تولید فیلم جدید را نمی‌دهد.

این کارگردان همچنین ادامه داد که بعد از دریافت پروانه ساخت برای فیلم سلوک، به او اعلام کرده‌اند به دلیل آن‌که یک فیلم توقیفی (غیبت موجه) دارد، فعلا اجازه ساخت فیلم جدیدش را ندارد.

خبر عجیبی که بازتاب‌های بسیاری در فضای رسانه‌ای پیدا کرد. برای اطلاع از وجود این ممیزی، به سراغ حبیب ایل‌بیگی؛ معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی رفتیم.

حبیب ایل‌بیگی به خبرنگار ایرنا گفت: این خبر به هیچ عنوان صحت ندارد و مشخص نیست کارگردان به چه دلیلی، چنین اظهارنظری داشته است. طبیعی‌ست که اگر هم بخواهیم چنین ممیزی را در پیش بگیریم باید به کارگردانان فیلم توقیفی مجوز ساخت جدید ندهیم در حالی که الان کارگردان‌های داریم که فیلم توقیفی دارند، اما پروانه ساخت فیلم جدید خود را دریافت کرده‌اند. بنابراین این خبر از اساس غلط است.

بررسی‌های ایرنا از چند کارگردانی که فیلم‌های توقیفی در پرونده دارند نیز نشان می‌دهد که این موضوع صحت ندارد و سازمان سینمایی ضمن همکاری با این کارگردانان در زمینه تولیدات بعدی آنها، تمام تلاش خود را برای رفع مشکل فیلم‌های قبلی آنان به عمل می‌آورد.

 

پایان مطلب ایرنا

 

سینمای ایران فیلم توقیفی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین