کد خبر: 66809 A

رضا کیانیان، زاکانی، شهردار تهران

انتقاد صریح رضا کیانیان از زاکانی: چرا الآن به فکر ایران افتادید؟/ واکنش شهرداری تهران

انتقاد صریح رضا کیانیان از زاکانی: چرا الآن به فکر ایران افتادید؟/ واکنش شهرداری تهران

پس از انتشار یادداشتی انتقادآمیز رضا کیانیان از علیرضا زاکانی، معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران به اظهارات این بازیگر پیشکسوت واکنش نشان داد.

ایران آرت: رضا کیانیان با انتشار یادداشتی د در روزنامه اعتماد، از علیرضا زاکانی، شهردار تهران انتقاد کرد. 

بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون در اعتماد نوشت:

۱- شما سراسر اتوبان‌های تهران را پر کردید از به اصطلاح نما‌های زیبایی از زیبایی‌های ایران. چرا می‌گویم به اصطلاح؟ چون بزرگانی مانند نصرالله کسراییان تمام ایران را به زیبا‌ترین، حرفه‌ای‌ترین و بهترین عکاسی کرده است.

 

مجید قهرودی زیباترین و حرفه‌ای‌ترین عکس‌ها را از دماوند و آسمان ایران دارد و عکاسان بنام دیگر. اما شما نمی‌دانم این عکس‌های اتوبان‌ها را به کدام عکاس سفارش دادید؟ چون بعضی‌شان نه زیبا هستند، بلکه ضد زیبایی‌اند.

 

وقتی می‌خواهید کاری هم در جهت درست و خوب برای ایران بکنید، چون احتمالا زیبایی‌های آن راندیده بودید، به مشاوران‌تان مراجعه کردید. آن‌ها هم نه ایران را به خوبی می‌شناسند و هنر را، چون به هنرمندانی که نام‌شان جهانی است و خود افتخار ایرانند که قبلا ایران را عکاسی کردند، مراجعه نمی‌کنند و احتمالا با بودجه بالایی به کسی می‌سپارند که به پای شاگرد چندم این بزرگان هم نمی‌رسند.

 

۲- شما به خاطر اعتراضات اخیر به یاد ایران افتادید یا به خاطرتان آوردند وگرنه تا به حال من نشانه‌ای از این علاقه در شما ندیدم. اگر شده خواهش می‌کنم نمونه‌های آن را برای روشن شدن ذهن من اعلام کنید. این مثل دوران اشغال افغانستان از طرف کشور دوست و برادر روسیه را شنیدید؟ «ما زیر بار زور نمی‌رویم، مگر زور پرزور باشد؟»  

 

۳- تا آنجا که می‌دانم شما تا به حال خرجی برای خرید و بازسازی خانه‌ها و ساختمان‌های قدیمی تهران نکرده‌اید. زیبایی‌هایی که باد و آب و خاک و آتش و معتادان و موادفروشان به مرور در حال نابود کردن‌شان هستند. ساختمان‌های تاریخی را هم دوست نداشتید.  

 

به گزارش خبرآنلاین، پس از انتشار این یادداشت، معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران به اظهارات رضا کیانیان نسبت به شهردار تهران واکنش نشان داد و اعلام کرد: آقای کیانیان اگر اهل انصاف بودید نگاهی به سابقه فداکاری‌های علی زاکانی می‌کردید.

امین توکلی، معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران نوشت: «آقای کیانیان اگر اهل انصاف بودید نگاهی به سابقه فداکاری‌های علی زاکانی می‌کردید که از چه سنی وارد میدان جهاد و شهادت شد و چه هزینه‌ای برای مبارزه با فساد آن هم بدون توجه به چپ و راست پرداخت کرد و این روزها همت کرده نوکری مردم را بکند و هفته‌ای نیست که خبر افتتاح یک پروژه جدید در شهر شنیده نشود.»

رضا کیانیان شهرداری تهران زاکانی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین