کد خبر: 66910 A

چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر ، تحریم جشنواره فیلم فجر

پرسش رسانه اصولگرا: وزیر ارشاد به تیم برگزاری فیلم فجر اعتماد ندارد؟

پرسش رسانه اصولگرا: وزیر ارشاد به تیم برگزاری فیلم فجر اعتماد ندارد؟

روزنامه جوان پرسیده است: وزیر ارشاد به تیم برگزاری فیلم فجر اعتماد ندارد؟

ایران آرت: روزنامه جوان نوشته است: در چند مورد وزیر ارشاد درباره جشنواره فیلم فجر اطلاع‌رسانی کرده است و این در حالی است که به طور عادی انتظار می‌رود دبیر جشنواره یا مدیر روابط عمومی به اطلاع‌رسانی درباره کم و کیف این رویداد اقدام کنند. امسال قرار است پس از سال‌ها جشنواره فجر بخش ملی را همزمان با بخش بین المللی برگزار کند.

جشنواره فجر، اما در دوره چهل و یک با یک چالش جدی نیز روبه‌روست، آشوب طلبی‌هایی که در چند ماه اخیر بیشتر به شکل حملات رسانه‌ای گریبانگیر کشور بود، از سوی برخی چهره‌های سینمایی پشتیبانی می‌شد و اگرچه این عده نمی‌توانند روی روند برگزاری جشنواره تأثیری جدی بگذارند، اما این مسائل برگزاری این دوره را با حساسیت‌های ویژه‌ای روبه‌رو ساخته است. همین حساسیت‌ها باعث می‌شود تا انتظار داشته باشیم دبیر جشنواره در این دوره فعال‌تر باشد و روابط عمومی نیز با رعایت جنبه‌های دقیق و لحاظ کردن حساسیت‌های لازم دائم خود را در معرض رسانه‌ها قرار دهد، اما سکوت طولانی مدت دبیر جشنواره و اطلاع رسانی از سوی وزیر ارشاد روندی است که نمی‌تواند بیش از این ادامه پیدا کند.

روز گذشته محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد که هنرمندان خارجی برای برگزاری جشنواره فیلم فجر به ایران خواهند آمد، انتخاب آثار جشنواره فیلم فجر در حال انجام است و آثار پس از انتخاب به مرحله داوری خواهند رسید. اسماعیلی عنوان کرد که آثار بسیار خوبی به جشنواره رسیده است و جشنواره در ۳۱ استان برگزار خواهد شد. دستور دادم در شهرستان‌های غیر از مرکز استان نیز برگزاری این جشنواره پیش‌بینی شود. به مناطق محروم نیز نگاه ویژه‌ای داریم و به طور وسیع از سینمای سیار در روستا‌ها استفاده خواهیم کرد.

وزیر ارشاد درباره مردمی بودن جشنواره فجر سخن گفته و عنوان کرده که یک جنبه مهم جشنواره فجر ایجاد نشاط اجتماعی است. هیچ جشنواره‌ای در دنیا مانند جشنواره فجر مردمی نیست. مردم در جشنواره حضور دارند و انتخاب می‌کنند. واقع مطلب این است که همین سخنان و اطلاعات را می‌توانست دبیر یا مدیر روابط عمومی جشنواره فجر ارائه بدهد و زمانی که وزیر ارشاد خود کار بیان این اطلاعات را درباره جشنواره بر عهده می‌گیرد این تلقی خود به خود ایجاد می‌شود که اعتماد لازم به تیم انتخابی برای برگزاری جشنواره فجر وجود ندارد و همین نگرش می‌تواند اعتبار و جایگاه این دوره از جشنواره را در دیدگاه مخاطب و ناظران با چالش جدی مواجه کند.

پایان مطلب روزنامه جوان 

 

محمد مهدی اسماعیلی چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر تحریم جشنواره فیلم فجر
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین