کد خبر: 67214 A

زلزله ترکیه، بیلی آیلیش، شکیرا، سلنا گومز، بازیگران ترکیه ای، سریال ترکیه ای

سلنا، بیلی آیلیش و شکیرا تا ستارگان ترک در صف کمک به زلزله‌زدگان

سلنا، بیلی آیلیش و شکیرا تا ستارگان ترک در صف کمک به زلزله‌زدگان

حالا که کشور ترکیه با شرایط دشوار پس از زلزله مواجه است، هنرمندان این کشور انتظار دارند که به واسطه‌ی همین آشنایی و احساس نزدیکی به مردم ترکیه که بخشی از آن به واسطه تماشای سریال‌ها شکل گرفته است، جهان توجه ویژه‌ای به این فاجعه انسانی داشته باشد. در همین حین بازیگران و خوانندگان مشهور جهانی نیز در حال کمک‌رسانی به مردم زلزله‌زده هستند.

ایران آرت: تعدادی از ستاره‌ها و خوانندگان مطرح جهان بر حمایت‌های لازم از زلزله زدگان ترکیه و سوریه که منجر به کشته و زخمی شدن هزاران نفر شد، تأکید کردند.

به گزارش خبرآنلاین، اورلاندو بلوم با درخواست کمک از سازمان یونیسف برای حمایت از زلزله زدگان ترکیه و سوریه گفت: دلم برای همه کسانی که از زلزله ویرانگر سوریه و ترکیه آسیب دیده‌اند، می‌شکند. باید کمک‌های انسانی و مالی زیادی را به آنها کرد.

جنیفر لوپز از تمام طرفداران خود خواست تا به زلزله زدگان ترکیه و سوریه کمک کنند.

گومز، شکیرا، انریکه، بیلی آیلیش در حمایت از زلزله زدگان

شکیرا نیز همچون جنیفر لوپز از فالوورهای خود خواست برای کمک به زلزله زدگان ترکیه و سوریه اقدام کنند و گفت: زلزله در سوریه و ترکیه تأثیرات ویرانگر و مخربی بر کودکان داشته است.

گومز، شکیرا، انریکه، بیلی آیلیش در حمایت از زلزله زدگان

کامیلا کابلو و انریکه ایگلسیاس در جمع آوری کمک‌های مالی برای قربانیان زلزله در سوریه و ترکیه شرکت کردند.

سلنا گومز نیز از آسیب دیدگان و زلزله زدگان حمایت کرد و در جمع آوری کمک مالی شرکت کرد.

بیلا و جی جی حدید (مدل‌های آمریکایی) در کمپین جمع آوری کمک‌های مالی برای قربانیان زلزله ترکیه و سوریه شرکت کردند.

گومز، شکیرا، انریکه، بیلی آیلیش در حمایت از زلزله زدگان

بیلی آیلیش با ابراز همبستگی با زلزله زدگان ترکیه و سوریه درصفحه‌ی اینستاگرام خود گفت: هزاران نفر جان باختند، بچه‌ها ترسیده و زیر آوار گیر افتاده‌اند؛ زلزله‌ای ویرانگر ساعت ۴ صبح زمانی که مردم خواب بودند، در آن منطقه رخ داد. حالا آنها در سرمای بیرون هستند. تجهیزات پزشکی کافی نیست، آنها به کمک نیاز دارند

مادر بیلی آیلیش نیز آگهی‌هایی را برای جمع آوری کمک‌های مالی برای قربانیان فاجعه زلزله در سوریه و ترکیه و تشویق برای اهدای خون به اشتراک گذاشت و خواستار حمایت سازمان‌های حقوق بشر شد.

هالزی همبستگی شدید خود را با زلزله زدگان ترکیه و سوریه اعلام کرد و گفت: این زلزله جان افراد زیادی را گرفته است و کمک به آنها از هر طریقی ضروری است.

تعدادی از ستارگان هالیوودی مانند آندره آ بوچلی، ملیسا باررا ، دمی لواتو ابراز همبستگی خود را با قربانیان زلزله در ترکیه و سوریه ابراز کردند.

در جریان زمین لرزه ۷.۸ ریشتری در ترکیه و سوریه خسارت‌های زیادی به ساختمان‌های این دو کشور وارد شد. تیم‌های نجات و جستجو همچنان در حال آوار برداری و نجات کسانی هستند که در زیر آوارها گرفتار شده‌اند.

این حادثه مرگبار واکنش‌های گسترده‌ای را به همراه داشته است. علاوه بر ابراز همدری رهبران کشورهای مختلف، شخصیت‌های برجسته نیز اعلام همدردی کردند. در این راستا کمک‌هایی نیز به دو کشور شده است.

 

کارکرد سریال‌های ترکیه در زلزله اخیر

 

حدود دو دهه است که سریال‌های ترکیه برای مخاطبان در سراسر دنیا ـ خصوصا کشورهای عرب‌زبان و اروپای شرقی ـ از جذابیت ویژه‌ای برخوردار شده‌اند و در این مسیر، علاوه بر سود تجاری که عاید سازندگان می‌شود، فرهنگ این کشور را هم به دنیا عرضه و معرفی می‌کنند؛ به نحوی که حتی اینگونه عنوان شده بود، نفوذ سریال‌های ترکی در بسیاری از کشورهای دنیا سبب شده است تا بسیاری از بینندگان این مجموعه‌ها برای بازدید از عمارت‌ها و کاخ‌های مجللی که زمانی محل روایت داستان‌های مورد علاقه‌شان بوده‌اند، به این کشور سفر کنند.

حالا که کشور ترکیه با شرایط دشوار پس از زلزله مواجه است، هنرمندان این کشور انتظار دارند که به واسطه‌ی همین آشنایی و احساس نزدیکی به مردم ترکیه که بخشی از آن به واسطه تماشای سریال‌ها شکل گرفته است، جهان توجه ویژه‌ای به این فاجعه انسانی داشته باشد.

 

62521336

«جهان فرهنگ ما را می‌شناسد، ما به حمایت آنها نیاز داریم.»؛ این جمله را مرت فیرات، بازیگر و خیر اهل کشور ترکیه می‌گوید که این روزها به شدت درگیر کمک به نیروهای امدادرسان برای نجات زلزله‌زده‌هاست.

این بازیگر و سفیر نیکوکاری که در حال حاضر یکی از بازیگران فعال ترک است، از سال ٢۰۰۰ تاکنون در بیش از ۵۰ فیلم، سریال و تئاتر بازی کرده است. او با بازی در سریال «Yersiz Yurtsuz» به شهرت رسید و پس از رفتن مقابل دوربین سریال «هزار و یک شب» جزو بازیگران محبوب این سریال در بین مردم شناخته شد.

فیرات برای تماشاگران بین‌المللی، به خاطر نقش‌هایش در فیلم‌ رمانتیک «رویای پروانه»، هیجان‌انگیز «سفید خالص» و «عشق ۱۰۱» (نسخه اصلی و ترکی نتفلیکس) شناخته می‌شود.

کارکرد سریال‌های ترکیه در زلزله اخیر

این بازیگر، سفیر حسن نیت برنامه توسعه سازمان ملل متحد در ترکیه و یکی از بنیانگذاران وب‌سایتی به نام Ihtiyac Haritasi (نقشه نیازها) است که نیازمندان را به هم متصل می‌کند.

در ششم فوریه، زمانی که زمین لرزه فاجعه بار ترکیه و سوریه را لرزاند، موسسه خیریه فیرات مشغول جمع‌آوری کمک‌هایی برای اوکراین جنگ زده بود. او می‌گوید: «اما اکنون دفتر ما در اوکراین برای ترکیه کمپین خیریه برگزار می‌کند.»

این بازیگر هفته گذشته از شهر انطاکیه با ورایتی صحبت می‌کرد؛ جایی که امدادگران همچنان در حال بیرون کشیدن بازماندگان از زیر آوار ساختمان‌های فروریخته بودند. هرچند روز به روز امیدها برای یافتن افراد زنده بیشتر در حال محو شدن است.

سلنا گومز شکیرا سریال ترکی بیلی آیلیش سریال ترکیه ای
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین