کد خبر: 67397 A

سریال، گیلدخت، زیرخاکی، زیر خاکی ۳

سریال‌هایی که زیر ۲۰ درصد بیننده دارند/ افت فاحش مخاطبان صدا و سیما

سریال‌هایی که زیر ۲۰ درصد بیننده دارند/ افت فاحش مخاطبان صدا و سیما

فرهیختگان، روزنامه وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی در گزارشی از کاهش مخاطبان سریال‌های تلویزیونی خبر داد و آمار بیننده‌های برخی سریال‌ها را ناامیدکننده دانست.

ایران آرت: فرهیختگان نوشت: براساس آخرین نظرسنجی انجام شده توسط مرکز تحقیقات سازمان صداوسیما از سریال‌های نیمه دوم بهمن۱۴۰۱ سریال «گیل‌دخت» پربیننده‌ترین سریال تلویزیون بوده است.

این مجموعه توانسته با ۳۸.۴ درصد بیننده خالص در صدر جدول پربیننده‌ترین سریال‌های نیمه دوم بهمن قرار گیرد. بیننده خالص یعنی مخاطبانی که به هر نحوی از شبکه‌های یک و آی‌فیلم به صورت مجزا یا گاهی از یک شبکه، آن را دنبال کرده‌اند. همچنین از میان بینندگان خالص سریال گیل‌دخت ۸۶.۳ درصد در حد زیاد از آن رضایت داشته‌اند. مجموعه دیگری که در این فهرست قرار دارد، سریال شهباز است که به کارگردانی حمیدرضا لوافی پخش می‌شود. این مجموعه با ۱۸.۲ درصد در رده دوم قرار دارد. سریال‌های چشم‌بندی با ۱۴.۸ درصد و کتونی زرنگی با ۱۳.۸ درصد در رتبه‌های بعدی پربیننده‌ترین سریال‌های تلویزیونی قرار دارند.

تلویزیون نوروز ۱۴۰۱، را با «زیرخاکی۳» شروع کرد. این سریال توانست مخاطب ۶۹.۲ درصدی را به دست آورد. اما آمار بقیه سال برای تلویزیون بسیار ناامیدکننده شد. سریال‌هایی که نتوانستند مخاطب را با خودشان همراه کنند. سریال «نجلا ۲» فقط حدود ۲۷ درصد بیننده را به دست آورد. «خوشنام» با ۲۶ درصد مخاطب و «از سرنوشت ۴» نیز با ۲۱ درصد بیننده در جایگاه دوم و سوم بودند.

پخش آثاری با کمتر از ۳۰ درصد بیننده در مناسبتی مانند رمضان یک شکست در کارنامه سریالی تلویزیون بود. پخش سریال‌های کم‌مخاطب همچنان در ماه‌های بعد ادامه داشت. نیمه اول تیرماه سریال «تازه‌وارد» شبکه سه تنها ۱۰.۴ درصد مخاطب داشت و در نیمه‌دوم، «برف بی‌صدا می‌بارد ۲» و «مستوران» با ۳۶ و ۱۸.۵ درصد مخاطب پرمخاطب‌ترین سریال‌ها بودند.

 

سریال تلویزیونی گیل دخت گیلدخت
نظرات خوانندگان
  • کیا
    پاسخ

    سریال این شب های شبکه یک به نام شهباز بسیار عالی است من هرکی رو میشناسم دنبال میکنه

ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین