کد خبر: 67628 A

کمال تبریزی، مازیار لرستانی، ژاله صامتی

حذف طناز و واکنش کمال تبریزی/ پای مازیار لرستانی و ژاله صامتی در میان است؟

حذف طناز و واکنش کمال تبریزی/ پای مازیار لرستانی و ژاله صامتی در میان است؟

ایسنا نوشت: آغاز پخش برنامه «طناز» کمال تبریزی در شبکه‌ نمایش خانگی و حضور برخی مهمانان پر سر و صدای این برنامه از جمله ژاله صامتی که از ضرورت آشنایی بازیگر به خوانندگی و رقص گفت و همچنین مازیار لرستانی که تجربه‌های شخصی‌اش پس از تغییر جنسیت را بازگو کرد، در کنار بازنشر مکرر بخش‌هایی از این گفت‌وگوها در فضای مجازی، در نهایت به حذف این برنامه از پلتفرم پخش‌کننده انجامید

ایران آرت: معاون کاربران و تنظیم‌گری اجتماعی ساترا درباره‌ی دلایل حذف برنامه «طناز» کمال تبریزی از پلتفرم پخش‌کننده، تاکید کرد با رفع اصلاحات محتوایی و صدور مجوز، این برنامه می‌تواند به پخش خود ادامه دهد.

کمال تبریزی هم در اظهارنظری کوتاه درباره این تصمیم تصریح کرد: بیست سال طول کشید تا «مارمولک» را پخش کنند، احتمالا بیست سال دیگر طول می‌کشد تا «طناز» را بدون سانسور پخش کنند.

به گزارش ایسنا، آغاز پخش برنامه «طناز» کمال تبریزی در شبکه‌ نمایش خانگی و حضور برخی مهمانان پر سر و صدای این برنامه از جمله ژاله صامتی که از ضرورت آشنایی بازیگر به خوانندگی و رقص گفت و همچنین مازیار لرستانی که تجربه‌های شخصی‌اش پس از تغییر جنسیت را بازگو کرد، در کنار بازنشر مکرر بخش‌هایی از این گفت‌وگوها در فضای مجازی، در نهایت به حذف این برنامه از پلتفرم پخش‌کننده انجامید.

محمدصادق افراسیابی ـ معاون کاربران و تنظیم‌گری اجتماعی ساترا ـ در گفت‌وگویی با ایسنا درباره دلایل حذف قسمت‌های پخش‌شده «طناز» از پلتفرم روبیکا و ماجرای نداشتن مجوز توضیح داد: مجموعه قسمت‌های برنامه «طناز» ۲۸ اسفند ماه به دست ساترا رسید تا مجوزهای پخش آن صادر شود، طبعا صدور مجوز نیازمند تشکیل جلسات شورای صدور مجوز انتشار ساتراست، با وجود درخواست صدور مجوز، قسمت‌های «طناز» پایان سال یعنی ۲۸ اسفندماه به دست ساترا رسید و این در حالی است که شورای صدور مجوز ساترا آخرین جلسه خود را برگزار کرده بود، طبعا اولین جلسه بعد از ایام تعطیلات برای صدور مجوز برگزار می‌شود که همین هفته یا هفته آینده خواهد بود.

افراسیابی علاوه بر نداشتن مجوز برای پخش، به محتوای برنامه «طناز» اشاره کرد و گفت: به نظر می‌رسد برخی قسمت‌های برنامه «طناز» نیازمند اصلاحاتی است که در شورای صدور مجوز مشخص خواهد شد اما اصلاحات قابل انجام است و بعد از صدور مجوز محتوا توسط روبیکا قابل انتشار خواهد بود.

به گفته وی قرار است طی این هفته یا هفته آینده جلساتی از سوی شورای صدور مجوز برگزار شود.

به گفته‌ی معاون کاربران و تنظیم‌گری اجتماعی ساترا، شورای صدور مجوز طبق آیین‌نامه محتوایی ساترا اگر نکاتی وجود داشته باشد به پلتفرم اعلام می‌کند و برنامه «طناز» با رعایت آیین نامه محتوایی ساترا و بعد از اصطلاحات لازم می تواند مجوز برای پخش بگیرد.

افراسیابی در پاسخ به اینکه آیا دلایل حذف «طناز» و اصلاح محتوای یاد شده به حضور مهمانان و چهره‌هایی که از این برنامه پخش شدند، برمی‌گردد؟ توضیح داد: موضوع چهره‌ها در کارگروه چهره ها مطرح می شود که خود ساترا هم عضو این کارگروه است اما مسئولیت آن با وزارت ارشاد است. رویکردی که ساترا به موضوعات دارد، بحث محتواست که پیشتر درباره سریال «سقوط» نیز عنوان شده بود. در ارتباط با چهره‌ها، کارگروه چهره ها که ارشاد، ساترا، دادستانی و برخی نهادهای فرهنگی امنیتی عضو آن هستند، تصمیم گیرنده هستند و اگر تایید کنند، از نظر ما مشکلی ندارد. اما محتوای برنامه مستلزم رعایت آیین نامه محتوایی ساترا است که باید انجام شود.

وی افزود: تصمیم‌گیرنده شورای صدور مجوز است اما برخی اصلاحات احتمالاً شامل مواردی خواهد بود که در شبکه‌های اجتماعی عنوان شده است و مواردی است که خلاف عرف جامعه‌ی اسلامی است. 

 

کمال تبریزی ژاله صامتی مازیار لرستانی طناز
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین