کد خبر: 67886 A

اکبر عبدی| فیلم فسیل| شبکه جم

حمله تند اکبر عبدی به فسیل و جم تی وی| پاسخ تهیه‌کننده فیلم جنجالی به اکبر عبدی

حمله تند اکبر عبدی به فسیل و جم تی وی| پاسخ تهیه‌کننده فیلم جنجالی به اکبر عبدی

تهیه‌کننده فیلم «فسیل» به انتقاد تند و تیز اکبر عبدی به این فیلم و شبکه جم تی وی که از آن در تبلیغات به عنوان بهترین فیلم کمدی نوستالژیک تاریخ سینمای ایران یاد کرده بود واکنش نشان داد.

ایران آرت: اکبر عبدی بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون طی ویدیویی که در فضای مجازی منتشر کرد نسبت به تبلیغات فیلم سینمایی «فسیل» که در آن گفته‌ شده است «بهترین فیلم کمدی نوستالژیک تاریخ سینمای ایران» انتقاد کرد.

بخشی از صحبت‌های اکبر عبدی در این ویدیو به شرح زیر است: «داشتم زندگی روزمره‌ام را می‌کردم، مانند آدم‌های در سن و شرایط من هرازگاهی تلویزیون می‌بینم، غذا و دارو می‌خورم، دراز می‌کشم و… صدای تبلیغات یک فیلم سینمایی کنجکاوم کرد. وقتی رفتم مقابل تلویزیون. متاسفانه شبکه شریک دزد و رفیق قافله آقای جم! داشت تبلیغ یک فیلم سینمایی را پخش می‌کرد. البته چهار تبلیغ پخش می‌کند و جالب است که تلویزیون ما اجازه تبلیغ فیلم‌های سینمایی را ندارد یا خودشان نمی‌خواهند یا اجاره ندارند یا گران است. هرچه که هست دلیلش را خودشان می‌دانند اما آقای جم تمام فیلم‌هایی که تولید می‌شوند را تبلیغ می‌کند. برخی تهیه‌کنندگان هم که خودشان حکومتی هستند با کمال میل تبلیغات خود را به آقای جم می‌دهند. کاری به این موضوع ندارم حرف من چیز دیگری‌ست. به دلیل اینکه از هشت سالگی عاشق سینما هستم هرکجا صدایی درباره سینما باشد من را کنجکاو می کند. آقای گوینده تیزر که با او هم مشکل دارم زیرا هیچوقت چیزی که قرار است بخواند را مطالعه نمی‌کند. از ایشان سوال دارم که آیا این عقیده خودشان هم هست که می‌گویند این فیلم «بهترین فیلم کمدی نوستالژیک تاریخ سینمای ایران» است؟ تاریخ سینمای ایران حرف کوچکی نیست یعنی هفتاد سال، هشتاد سال که بزرگان ما فیلم کمدی ساختند و بازی کردند تاکنون کاه‌گل لگد می‌کردند و این فیلم متر و معیار تاریخ کمدی سینمای ایران است. آقایان تهیه‌کنندگان، شما مگر تمام حرفتان این نیست که از زمان شاه بگذریم و هرچیزی که شما را یاد گذشته بیاندازد حرام است. بعد مردم باید پول بدهند و با فیلمی درباره ۵۰ سال گذشته عشق کنند؟»

فسیل» پنجاه میلیاردی شد | سایت انتخاب

واکنش تهیه‌کننده فسیل به سخنان اکبر عبدی

تهیه کننده فیلم فسیل در واکنش به انتقاد اکبر عبدی می‌گوید از حرف‌های ایشان ناراحت نیست، زیرا جملات در تبلیغات فقط تبلیغ است و نه چیز دیگر و نباید ناراحت شد. البته اگر ایشان فیلم را دیده بودند شاید نظرشان هم عوض می‌شد.

به گزارش تسنیم، ابراهیم عامریان تهیه کننده فیلم فسیل در گفت‌وگو با تسنیم نسبت به واکنش اکبر عبدی بازیگر مطرح و شناخته شده سینما و تلویزیون ایران واکنش نشان داد.

عامریان گفت که من برای آقای اکبر عبدی احترام بسیار زیادی قائلم و ایشان جزو پیشکسوتان هنر سینما، تلویزیون و تئاتر کشورمان هستند و از زمان کودکی بنده و بسیاری از هموطنان با بازی‌های ایشان خاطره داریم و هنرنمایی ماندگار ایشان عاملی بود برای علاقمند شدن بسیاری از فعالان فعلی عرصه سینما، تئاتر و تلویزیون برای ورود به این عرصه .

تهیه کننده فیلم "فسیل" درباره واکنش اکبر عبدی به فیلم فسیل گفت: من به صحبت‌های ایشان نقدی ندارم، در هر حال ایشان دوست داشتند که فیلم را نقد کنند. البته ایشان فیلم را هم ندیدند و این مطلب را گفتند شاید اگر هم فیلم را می‌دیدند نظراشان عوض می‌شد. آقای عبدی به مدل تبلیغات فیلم نقد دارند در حالی که خود ما از تبلیغات حرف می‌زنیم. کلمات نریشن فقط برای تبلیغ است و با استفاده از این کلمات قرار است مخاطبان تشویق به دیدن اثر شوند و چیز دیگری نیست. مانند وقتی که درباره کالایی تبلیغ می‌کنیم و حرف می‌زنیم و با عناوین مختلفی آن را تبلیغ می‌کنیم. اینها همه تبلیغات است نه توصیف حقیقی دیگری از آنچه قرار است اثر بگوید. در هر حال من نسبت به صحبت‌های ایشان واکنش خاصی ندارم و برای ایشان احترام زیادی قائلم و حتی اگر بدتر از این را هم بگویند باز هم مشکلی چون نقد سازنده همیشه سازنده است .

براساس تجربیات فیلمسازی که داشتیم، تلاش کردیم تا این بار فیلم به نوعی ساخته نشود که منجر به ناراحتی قشر خاصی شود و از این منظر حواسمان را جمع کردیم. تمام 80 میلیون نفر مخاطب فیلم ما هستند و نباید جوری باشد که به کسی بر بخورد بلکه باید همه رضایت داشته باشند

عامریان درباره علت فروش بالای فیلم نیز گفت: ما هنوز به فروش بالای مورد نظر خودمان نرسیدیم. آنچه که مهم است میزان مخاطبین سینما است نه فروش، زیرا قیمت بلیت‌ها نیز افزایش داشته و همین امر می‌تواند میزان فروش را نسبت به سایر فیلم‌ها که در گذشته فروش بالایی را تجربه کرده‌اند بالاتر ببرد و همانطور که قبلا اشاره کردم ما هنوز به میزان مخاطبین مورد نظر خود نرسیدیم به‌صورتی که طبق آمارها هنوز مخاطب تگزاس 2 هم نداریم، تعداد مخاطبین تگزاس 2، 2 میلیون و 600 هزار نفر است و  امیدوارم  فروش "فسیل" ادامه پیدا کند و شاهد افزایش مخاطبین خود باشیم. اما این را قبول داریم که سرعت جذب مخاطبین فسیل  نسبت به دیگران بیشتر بوده است برای همین  امیدوار به رکوردزنی تگزاس 2 هستیم.

فیلم فسیل در دو هفته ۲۰ میلیارد تومان فروخت

وی ادامه داد: برای ساخت این فیلم هزینه‌های بسیار زیادی کردیم. کسانی که فیلم را دیده‌اند می‌دانند که فضای دهه 50 و 60 در فیلم به خوبی ساخته شده است. این موضوع فقط با انجام هزینه‌های بسیار بالا ممکن بود. همین موضوع یکی از علل فروش خوب فیلم فسیل است. اما به طور کلی این روزها فیلم کمدی بهتر از دیگر گونه‌های سینمایی فروش دارند. فیلم‌هایی که حال مردم را خوب کند.

این سینماگر در واکنش به این سؤال که آیا عدم نگاه تند و تیز به نیروهای انقلابی و شوخی‌های غیراخلاقی به آنها، باتوجه به حساسیت‌های وزارت ارشاد بوده یا نه گفت: نه واقعاً خیلی به این موضوع ربط نداشته است. ما خودمان براساس تجربیات فیلمسازی که داشتیم مانند دینامیت که برخی دلخور شدند، تلاش کردیم تا این بار فیلم به نوعی ساخته نشود که منجر به ناراحتی قشر خاصی شود و از این منظر دقت‌ کردیم. تمام 80 میلیون نفر مخاطب فیلم ما هستند و نباید جوری باشد که به کسی بر بخورد بلکه باید همه رضایت داشته باشند و فیلمی باشد که همه مردم با آن ارتباط برقرار کنند و اگر موردی در فیلم مطرح می‌شود، عادلانه باشد.

اکبر عبدی جم تی وی فیلم فسیل فسیل
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین