کد خبر: 67928 A

اسکار| مارتین اسکورسیزی| پل شریدر

شورش خالق راننده تاکسی علیه اسکار| اسکورسیزی عاشق جایزه گرفتن است

شورش خالق راننده تاکسی علیه اسکار| اسکورسیزی عاشق جایزه گرفتن است

پل شریدر، نویسنده فیلم محبوب «راننده تاکسی» می‌گوید به همکارانش توصیه می‌کند از دیدن مراسم اهدای جوایز اجتناب کنند

ایران آرت: پل شریدر می‌گوید مدت‌هاست که مراسم اهدای جوایز اسکار را ندیده است. این فیلمساز در گفت‌وگو با «اسکار آیزاک» برای مجله «اینترویو» می‌گوید به همکارانش توصیه می‌کند از دیدن مراسم اهدای جوایز اجتناب کنند و آن‌ها را معیار موفقیت به شمار نیاورند هرچند اعتراف می‌کند که برنده شدن جایزه خالی از لذت نیست.

شریدر می‌گوید: «وقتی مردم حرف‌های خوشایند می‌زنند سخت است که حس خوبی پیدا نکنی، حتی وقتی که می‌دانی اشتباه می‌کنند. از طرف دیگر، به یاد می‌آورم که سال‌ها قبل به [مارتین] اسکورسیزی می‌گفتم – چون مارتی میل شدیدی به بردن اسکار داشت و باید برنده این جایزه  برای بعضی از فیلم‌هایش می‌شد اما نشد، و اوقاتش تلخ شد – بنابراین به او گفتم: «مارتی، اگر اولویت تو بردن اسکار است، به مجموعه‌ای از اولویت‌های جدید احتیاج داری.» و خوشبختانه اسکارش را برد اما فقط کای است نگاهی بیندازید به فهرست فیلم‌هایی که برنده شده‌اند تا متوجه شوید که بهتر است در آن جمع نباشید.»

به گزارش 30نما، نویسنده «راننده تاکسی» (Taxi Driver) و «گاو خشمگین» (Raging Bull) اولین نامزدی اسکارش را با «اولین اصلاح‌شده» (First Reformed) در سال ۲۰۱۹ در بخش بهترین فیلمنامه اریجینال دریافت کرد. او می‌گوید علاقه او به مراسم اسکار کم و کمتر شده است: «۱۰ یا ۱۵ سال است که این مراسم را ندیده‌ام. هنوز رأی می‌دهم، هرچند این بار فکر می‌کنم از ۸۰ درصد آرا اجتناب کردم.»

شریدر

او می‌گوید فقط در صورتی رأی می‌دهد که احساس کند باید از نامزدهایی تجلیل شود: «آکادمی خودش را به گرفتاری وحشتناکی انداخت وقتی که آن موزه بزرگ را ساخت و کوهی از بدهی به بار آورد، بنابراین حالا باید راهی پیدا کند که مردم بیشتر و بیشتر مراسم اهدای جوایز اسکار را در کشورهای بیشتری ببینند تا بتوانند بیشتر و بیشتر پول دربیاورند، در حالی که در حقیقت، از سال‌ها قبل تبدیل شده بود به اتفاقی محلی.»

شریدر به تازگی «استاد باغبان» (Master Gardener) با بازی «سیگورنی ویور» و «جوئل اجرتون» را کارگردانی کرده است.

 

مارتین اسکورسیزی اسکار پل شریدر
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین