کد خبر: 67949 A

پرفروش ترین فیلم ایرانی ، فیلم فسیل، بهرام افشاری

باورنکردنی: ۲ میلیون نفر ببینند ۱۰۰ میلیاردی می شوی در همین ایران

باورنکردنی: ۲ میلیون نفر ببینند ۱۰۰ میلیاردی می شوی در همین ایران

هیچ کس تصور نمی کرد در چنین روزهایی، درست نزدیک به گل نشستن گیشه تمامی هنرها، ناگهان یک فیلم با فقط یک ستاره، گل کند و همه رکوردها را بشورد و ببرد.

ایران آرت: روزنامه همشهری نوشته است: گذر از ۱۰۰ میلیارد تومان فروش و جذب بیش از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار مخاطب؛ کمدی «فسیل» حالا دست‌نیافتنی‌تر از همیشه نشان می‌دهد.

پدیده گیشه ۱۴۰۲ که یک‌تنه بار اکران پررونق بهاری را بر دوش گرفته، پس از شکستن رکورد پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران، حالا به‌سوی ثبت رکوردی می‌رود که بعید است به این زودی‌ها فیلمی بتواند به آن دست یابد. در نیمه فروردین و پس از پایان تعطیلات نوروزی ابراهیم عامریان، تهیه‌کننده فسیل پیش‌بینی کرده بود که این اثر کمدی از

۱۰۰میلیارد تومان عبور خواهد کرد: «اگر اتفاق ویژه‌ای رخ ندهد و شرایط اکران فیلم به همین صورت ادامه داشته باشد شاهد سیر صعودی استقبال از فیلم خواهیم بود. مگر اینکه اتفاق غیرمنتظره‌ای مانند کرونا رخ دهد که معمولا در مواجهه با این اتفاقات، سینما‌ها پیش از جا‌های دیگر تعطیل و کم‌رمق می‌شوند. اگر اتفاقی رخ ندهد امید داریم که فروش «فسیل» از مرز ۱۰۰میلیارد تومان عبور کند.» ‌

 کمک به رونق سینما  

سهل‌گیری در صدور مجوز اکران نکته‌ای است که به روی پرده آمدن فسیل یاری رسانده است، نکته‌ای که خبرگزاری تسنیم نیز به آن اشاره کرده است: «اقدام سازمان سینمایی برای اکران این فیلم که به‌نظر می‌رسد با ممیزی‌های کمی صورت گرفته باشد، یک حرکت درست و کاملاً‌ بجا برای رونق اکران سینماهای کشور بود. کاری که می‌توانست با برخی سختگیری‌ها به نتیجه مقبول امروز نرسد.»

همچنان کمدی می‌فروشد   

فروش بالای فسیل نشان می‌دهد که همچنان کمدی حرف اول را در گیشه می‌زند. نگاهی به جدول پرفروش‌های این سال‌ها بیانگر آن است‌که کمدی محبوب‌ترین ژانر میان سینماروهاست. البته که هر کمدی‌ای هم با استقبال مواجه نمی‌شود. چنان که یکی، دو کمدی‌ای که کنار فیلم فسیل اکران شده‌اند انتظارات را در گیشه برآورده نکرده‌اند.

می‌توان گفت جنسی از کمدی‌هایی که در دهه ۸۰ و اوایل دهه ۹۰ مورد توجه مخاطب قرار می‌گرفتند، حالا کهنه و دمده به‌نظر می‌رسند و تفاوت فسیل با کمدی‌های دیگر، بسته‌بندی متفاوتش از قواعد و الگوهای آشنا و امتحان پس داده است. هوای تازه، راز فروش فسیل است.

بهرام افشاری در قامت ستاره پولساز

بهرام افشاری، بازیگر اصلی فیلم «فسیل» است و بیشتر بار کمدی فیلم نیز بر عهده اوست. بازیگری که تا همین چند سال پیش بیشتر برای تئاتری‌ها چهره شناخته شده‌ای بود و احتمالا هیچ‌کس پیش‌بینی نمی‌کرد که او روزگاری به ستاره گیشه سینماها تبدیل شود. در فیلمی که بازیگر چهره و اصطلاحاً «بفروشی» جز بهرام افشاری ندارد؛ بازیگری که با ایفای نقش بهتاش فریبا به شهرت و محبوبیت رسید، بیشترین نقش را در جذب تماشاگر ایفا کرده است. افشاری در سینما پیش از بازی در سینمایی فسیل، با نقش‌آفرینی در فیلم‌های کمدی چون سگ‌بند، چشم و گوش بسته، رحمان ۱۴۰۰ و ... خود را به‌عنوان بازیگری طناز معرفی کرده بود. افشاری در این فیلم‌ها بیشتر در نقش‌های مکمل ظاهر شده بود و حالا نشان می‌دهد که در نقش اصلی هم می‌تواند در قامت یک ستاره پولساز ظاهر شود.

 

پرفروش ترین بازیگر پرفروش ترین فیلم بهرام افشاری فیلم فسیل
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین