کد خبر: 68091 A

کلینت ایستوود

کلینت ایستوود بیمار است؟ | افزایش نگرانی‌ها برای ستاره هالیوود

کلینت ایستوود بیمار است؟ | افزایش نگرانی‌ها برای ستاره هالیوود

عدم ظاهر شدن «کلینت ایستوود» بازیگر و کارگردان ۹۱ ساله آمریکایی در انظارعمومی طی ۴۵۵ روز گذشته، موجب بروز نگرانی درباره سلامتی این سینماگر کهنه کار شده است.

ایران آرت: ممکن است نسل‌های جوان‌تر سینمادوست تصویر درستی از تأثیر «کلینت ایستوود» هم به‌عنوان بازیگر و هم به‌عنوان کارگردان نداشته باشند. او یکی از مهم‌ترین فیلمسازان غیرداستانی تاریخ سینماست و می‌توان گفت که او به عنوان بازیگر، اصلی‌ترین طرفدار سینمای وسترن بوده و فیلم «نابخشوده» او بزرگترین وسترن تاریخ سینما محسوب می‌شود.

به گزارش ایسنا، او به عنوان کارگردان در دوران مدرن، فیلم‌های فوق‌العاده ای چون «رودخانه مرموز» یا «عزیز میلیون دلاری» را خلق کرده است. همه فیلم‌های او مورد تحسین منتقدان قرار می‌گیرند اما او نیز مانند «جک نیکلسون» سن بالایی دارد که احتمالاً مانع از ادامه کار او می‌شود.

نگرانی ها در مورد سلامت «کلینت ایستوود» ۹۲ ساله در هفته های اخیر تشدید شده است.

رادار آنلاین گزارش می‌دهد که یکی از دوستان نزدیک به شدت نگران اوست، زیرا او ۴۵۵ روز است که توسط دوستانش دیده نشده است. «lیستوود» بعد از اینکه آخرین فیلمش«ماچوی گریان» در گیشه عملکرد موفق نداشت، تصمیم گرفت قبل از اینکه توانایی خود را به دلیل کهولت سن از دست دهد، آخرین فیلمش  را کارگردانی کند و در حال آماده شدن برای فیلمبرداری آخرین فیلم خود به نام «هیات منصفه شماره ۲» با بازی «تونی کولت» و «نیکلاس هولت» است.

یکی از دوستان «ایستوود» می‌گوید: «او احساس می‌کند صنعت سینما او را بازنشسته کرده است. او یک شراکت ۵۰ ساله با کمپانی برادران وارنر داشته و در حال حاضر افراد جدیدی در آنجا مسئولیت گرفتند که از آخرین فیلم او در گیشه بسیار ناامید شدند اما او خوشبختانه بالاخره از وارنر برای فیلم جدیدش مجوز دریافت کرد، اما روی تکرار آن حساب نمی‌کند. او می‌خواهد این فیلم را به‌عنوان غزل خداحافطی بسازد و در یک غروب سوزان برود».

  این منبع ادامه می‌دهد: «برخی فکر می‌کردند «ماچوی گریان» که دو سال پیش ساخته شد، آخرین فیلم او خواهد بود، زیرا او حتی در آن زمان نیز ضعیف به نظر می‌رسید، اما فیلم مورد استقبال قرار نگرفت، بنابراین کلینت برای آخرین بار نیرویش را جمع کرد و امیدوار به ساخت یک فیلم پرفروش است.  مردم نگران سلامتی او هستند زیرا او نه تنها کارگردان است، اما در بخش‌های دیگر مانند بازیگردانی نقش دارد و احتمالاً مانند سایر فیلم‌هایش موسیقی متن را خودش خواهد ساخت. «ایستوود» همیشه از سلامتی فوق‌العاده برخوردار بوده و علیرغم سن بالا همواره سرزنده بوده است، اما این واقعیت که حدود دو سال است خبری از او نیست، افراد زیادی را در هالیوود نگران کرده است.

در این باره بیشتر بخوانید:

ناگفته‌هایی از ستاره ۹۰ ساله سینما

این بازیگر و کارگردان آمریکایی در سال ۱۹۹۲ با ساخت فیلم «نابخشوده» که وسترنی متفاوت بود، چهار جایزه مهم اسکار شامل جایزه بهترین فیلم، کارگردانی و اسکار نقش مکمل مرد را و همچنین جایزه گلدن گلوب را برای بهترین کارگردانی کسب کرد.

«ایستوود» در سال ۲۰۰۴ نیز فیلم «عزیز میلیون دلاری» را ساخت و این فیلم در نهایت موفق به کسب جایزه اسکار بهترین فیلم، کارگردانی، بازیگر نقش اصلی زن (هیلاری سوانک) و بازیگر نقش مکمل مرد (مورگان فریمن) شد.

از دیگر ساخته‌های «ایستوود» می‌توان به «رودخانه مرموز»، «دارشان بزن»، «یاقی، خوزیس والز»، «فرار از آلکاتراز»، «فایرفاکس»، «در خط مقدم»، «پرچم‌های پدران ما» و «نامه‌هایی از ایوجیما» اشاره کرد.

آخرین فیلم این کارگردان کهنه‌کار فیلمی با عنوان «ماچوی گریان» بود که در سال ۲۰۲۱ رونمایی شد.

 

کلینت ایستوود
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین