کد خبر: 68139 A

لاله صبوری| بیژن بنفشه خواه| مجری

چالش جدید برای لاله صبوری و بیژن بنفشه‌خواه

چالش جدید برای لاله صبوری و بیژن بنفشه‌خواه

لاله صبوری و بیژن بنفشه‌خواه اجرای مسابقات ویژه آشپزی و اطلاعات عمومی را در شبکه 5 بر عهده گرفتند.

ایران آرت: در روزهای گذشته، اخبار تازه‌ای درباره فصل جدید دو مسابقه تلویزیونی «پنج ستاره» و «آشپزی با مامان» منتشر شده است. این برنامه‌ها که قرار است به زودی روی آنتن بروند، هردو در سری تازه خود با مجریان جدیدی ضبط می شوند و به جدول پخش می رسند. بیژن بنفشه‌خواه و لاله صبوری، دو چهره‌ای هستند که در فصل جدید، اجرای این دو مسابقه را بر عهده دارند.

از آشپزی تا اطلاعات عمومی

به گزارش خراسان، مسابقه «آشپزی با مامان» که تاکنون 2 فصل آن روی آنتن رفته است، در فصل قبل با اجرای فریبا باقری ساخته و پخش شد. این مسابقه در هر قسمت، رقابت دو زوج مادر و دختر را در پخت غذا نمایش می‌دهد و علاوه بر استفاده از علاقه مخاطبان به مسابقه‌ها و برنامه‌هایی با موضوع آشپزی، مانند شماری دیگر از برنامه‌های یکی دو سال اخیر سیما به بزرگداشت مقام مادر نیز می‌پردازد. «پنج ستاره» اما فضایی کاملا متفاوت دارد. این مسابقه که نخستین بار در اوایل سال 98 به عنوان رقیبی برای مسابقه «برنده باش» شبکه 3، پا به جدول پخش گذاشت، در فصول نخست بیش از هرچیز یک مسابقه اطلاعات عمومی بود، اما در یکی دو فصل اخیر با حضور بازیگران و گنجاندن بخش‌های نمایشی، ابعاد سرگرمی و نمایشی نیز پیدا کرده است. در فصل 4 این مسابقه، حسین رفیعی مجری بود.

ادامه روند مجری شدن بازیگران

در حالی که به نظر می‌رسید ممکن است با ادامه روند سلبریتی‌زدایی از آنتن ملی، رویه مجری شدن بازیگران پایان یابد، اما هردو برنامه سوژه این گزارش در شرایطی قرار است در فصل جدید با اجرای یک بازیگر روی آنتن بروند که در فصل قبل، یک مجری تخصصی را به عنوان میزبان جلوی دوربین داشتند؛ البته رفیعی سابقه بازیگری نیز دارد، اما همچنان بیش از هرچیز به عنوان یک مجری شناخته می‌شود. حال با ادامه روند مجری شدن بازیگران در تلویزیون، لاله صبوری و بیژن بنفشه‌خواه دو هنرپیشه سال‌های گذشته سیما نیز به اجرا رو آوردند. اگرچه هردوی این چهره‌ها، پیش از این سوابق پراکنده‌ای در امر اجرا داشتند، اما در سال‌های اخیر به شکل مداوم در جایگاه میزبان یک برنامه تلویزیونی دیده نشده بودند.

هنرپیشه‌های کمدی از دهه 70

لاله صبوری و بیژن بنفشه‌خواه البته شباهت‌های حرفه‌ای جالب توجه دیگری نیز دارند. هردوی این چهره‌ها، متولد اواخر دهه 40 و اوایل دهه 50 هستند و از نیمه دهه 70، فعالیت هنری را آغاز کرده‌اند. هر دوی این بازیگران نیز بیش از هرچیز برای آثار کمدی خود شناخته می‌شوند و «بدون شرح» و «کمربندها را ببندیم» دو سریال کمدی به کارگردانی مهدی مظلومی نقش ویژه‌ای در معرفی این دو چهره به هنر بازیگری داشت. در یک دهه اخیر، صبوری با حضور در یک فیلم و یک سریال چهره‌ای کم‌کار بوده و به جای آن در فضای مجازی حضور پررنگی دارد، اما در مقابل بنفشه‌خواه که حضور خاصی در فضای شبکه‌های اجتماعی ندارد، در این سال‌ها در سریال‌های تلویزیونی به شکلی پررنگ دیده شد و در یک سال اخیر به جز «نون خ 4» که نوروز روی آنتن شبکه یک رفت، «مستوران» و «پلاک 13» را هم داشته و هم‌اکنون سریال «فوق لیسانسه‌ها» نیز با نقش‌آفرینی او از شبکه آی‌فیلم در حال پخش است.

امیدهای اصلی شبکه بی‌سریال

حال باید دید این 2 هنرپیشه باسابقه که هردو در اولین تجربه جدی اجرا بعد از سال‌ها، قالب مسابقه تلویزیونی را انتخاب کرده‌اند و از قضا، هردو اجرای مسابقاتی را در شبکه 5 سیما بر عهده گرفته‌اند، از پس اجرای این مسابقات چطور برخواهند آمد. مسابقاتی که در غیبت برخی از عناوین رقابتی پرمخاطب‌تر تلویزیون به خصوص «عصر جدید» و در شبکه 5 که دیگر قرار نیست سریال جدید ایرانی روی آنتن ببرد، از امیدهای این شبکه و حتی سیما برای جذب بیننده محسوب می‌شوند. آیا لاله صبوری و بیژن بنفشه‌خواه از چالش اجرای این برنامه‌ها سربلند بیرون خواهند آمد؟

 

لاله صبوری مجری بیژن بنفشه خواه
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین