کد خبر: 69875 A

کریستوفر نولان| تارانتینو

واکنش نولان به بازنشستگی تارانتینو

واکنش نولان به بازنشستگی تارانتینو

کریستوفر نولان می‌گوید دلیل بازنشستگی کوئنتین تارانتینو ناب‌گرایی است و او آن را درک می‌کند، اما نمی‌تواند مثل او فکر کند.

ایران آرت: کریستوفر نولان به تازگی در گفت‌وگو با پادکست «ریل بِلِند» درباره تصمیم کوئنتین تارانتینو برای کناره‌گیری از فیلم‌سازی پس از ساخت دهمین فیلمش صحبت کرد و گفت این تصمیم او را درک می‌کند.

تارانتینو سال‌هاست می‌گوید پس از ساخت دهمین فیلمش از کارگردانی سینمایی بازنشسته می‌شود و می‌خواهد از کارهای مستمر و سخت فاصله بگیرد.

به گزارش مهر، نولان گفت این تصمیم را باور می‌کند زیرا او هر بار درباره فیلم بعدی‌اش با عنوان «منتقد سینما» صحبت می‌کند یادآور می‌شود که این آخرین کارگردانی او برای سینما خواهد بود، اما او تاکید می‌کند که قرار نیست دیگر کتاب ننویسد، نمایشنامه ننویسد. سریال تلویزیونی نسازد.

از سوی دیگر پایان فیلمسازی تارانتینو در حالی که تازه ۶۰ ساله شده در تضاد با فیلمسازی مانند مارتین اسکورسیزی است که اواخر امسال «قاتلان ماه کامل» را در ۸۰ سالگی اکران می‌کند.

نولان در پاسخ به این سوال که مسیر کدام‌یک را ترجیح می‌دهد گفت: حقیقت این است که من هر دو دیدگاه را درک می‌کنم. روایت داستان در سینما اعتیادآور است؛ کار بسیار سختی است، اما بسیار سرگرم کننده هم هست. وقتی برای انجام دادن آن انگیزه داشته باشی توقف داوطلبانه آن کمی سخت می‌شود.

نولان درباره تصمیم بازنشستگی تارانتینو گفت او به برخی از کارهای فیلمسازان در سال‌های بالاتر زندگی نگاه می‌کند و احساس می‌کند اگر نمی‌تواند به روزهای اوج برگردد بهتر است آن کار را انجام ندهد. این یک دیدگاه ناب‌گرایانه است.

نولان اما مطمئن نیست کاملاً با تارانتینو موافق باشد و معتقد است به هر حال جنبه‌هایی جذاب در کار یک کارگردان بزرگ وجود دارد و همان کافی است که کار ادامه پیدا کند. …شاید یک بازی، یک چیز ساختاری یا یک صحنه کافی باشد که آن فیلم ساخته شود و به همین دلیل در حالی که به تایید کامل فکر می‌کند، اما نمی‌خواهد به حذف فکر کند.

پل توماس اندرسون دیگر کارگردان مطرح سال ۲۰۱۸ درباره تصمیم تارانتینو با آن مخالفت کرده بود و گفته بود تا زمانی که بتواند این کار را انجام دهد، آن را انجام خواهم داد.

«اوپنهایمر» جدیدترین فیلم کریستوفر نولان دوازدهمین تلاش او در کارگردانی است و پل شریدر نویسنده «راننده تاکسی» به تازگی این فیلم را بهترین و مهم‌ترین فیلم قرن حاضر خواند.

«اوپنهایمر» از ۲۱ جولای از یونیورسال پیکچرز در سینماها اکران می‌شود.

کریستوفر نولان نولان
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین