کد خبر: 70016 A

فرانسیس فورد کاپولا| اوپنهایمر| باربی

عصر طلایی سینما در راه است/ نظر جالب فورد کاپولا درباره موفقیت اوپنهایمر و باربی

عصر طلایی سینما در راه است/ نظر جالب فورد کاپولا درباره موفقیت اوپنهایمر و باربی

خالق پدرخوانده می‌گوید: تصور من این است که ما در آستانه یک عصر طلایی هستیم و سینمای شگفت‌انگیز و روشنگر در سالن‌های بزرگ دیده می‌شود.

ایران آرت: فرانسیس فورد کاپولا فیلمساز ۸۴ ساله آمریکایی موفقیت 2 فیلم «باربی» و «اوپنهایمر» را «پیروزی سینما» توصیف کرد. موفقیت 2 فیلم‌ «باربی» ساخته «گرتا گرویگ» و «اوپنهایمر» به کارگردانی «کریستوفر نولان» هر دو بسیار فراتر از حد انتظار بوده و این رکوردشکنی با تمجید «فرانسیس فوردکاپولا» فیلمساز برجسته‌ آمریکایی همراه شده است.

به گزارش همشهری، کارگردان «پدرخوانده» در صفحه اجتماعی خود در پاسخ به پرسش کاربران درباره این دو فیلم موفق این روزهای سینمای جهان نوشت: «من هنوز آنها را ندیده‌ام، اما این واقعیت که مردم سالن‌های بزرگ را برای دیدنشان پر می‌کنند و اینکه نه این فیلم‌ها دنباله‌ای هستند و نه پیش‌درآمدی و هیچ عددی به آنها ضمیمه نمی‌شود یعنی منحصر به فرد هستند و این یک پیروزی برای سینماست.»

فیلم‌های «باربی» و «اوپنهایمر» در فروش افتتاحیه آخر هفته خود از ۲۱ تا ۲۳ جولای فراتر از پیش‌بینی‌ها عمل کردند. ساخته فانتزی «گرویگ» نه‌تنها یکی از برترین فروش‌های آغازین از زمان همه‌گیری را رقم زد بلکه رکورد بزرگ‌ترین فروش افتتاحیه یک کارگردان زن را نیز شکست. «اوپنهایمر» ساخته «نولان» نیز عنوان سومین افتتاحیه بزرگ یک فیلم بیوگرافیک در آمریکای شمالی را به نام خود ثبت کرد.

باربی - اوپنهایمر

«کاپولا» پیش از این در مورد بیزاری خود از دنباله‌ها، پیش‌درآمدها و به‌طور کلی صنعت سینمای مدرن به صراحت صحبت کرده بود. اگرچه او خالق سه‌گانه «پدرخوانده» است اما این کارگردان و تهیه‌کننده از طرفداران آثار مارول و سری فیلم‌های سینمایی آن نیست.

او در سال ۲۰۲۲ در مصاحبه‌ای با مجله «GQ» گفت: «پیش‌تر فیلم‌های استودیویی وجود داشت. اکنون فیلم‌های مارول وجود دارد. فیلم مارول چیست؟ یک فیلم مارول یک نمونه اولیه فیلم است که بارها و بارها و بارها و بارها ساخته می‌شود تا متفاوت به‌نظر برسد.»

این کارگردان برنده اسکار که بیش از 5 دهه در صنعت سینما فعال بوده و نحوه تغییر مدیوم را در طول سال‌ها شاهد بوده است، در پاسخ به یکی از کاربران صفحه مجازی خود درباره آینده سینما در ۱۰ سال آینده، تنها ابراز امیدواری کرد و گفت: «تصور من این است که ما در آستانه یک عصر طلایی هستیم و سینمای شگفت‌انگیز و روشنگر در سالن‌های بزرگ دیده می‌شود».«مگالوپولیس» جدیدترین پروژه سینمایی «فرانسیس فورد کاپولا» است که فیلمبرداری آن ۳۰ مارس ۲۰۲۳ به پایان رسید و اکنون در مرحله پساتولید قرار دارد.

 

باربی فرانسیس فورد کاپولا فورد کاپولا اوپنهایمر
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین