کد خبر: 70573 A

جعفر پناهی

کیهان: اطرافیان جعفر پناهی علاقه‌مند بیرون آمدنش از زندان نبودند!

کیهان: اطرافیان جعفر پناهی علاقه‌مند بیرون آمدنش از زندان نبودند!

کیهان به نقل از معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی نوشت: اطرافیان ایشان دوست داشتند او در زندان بماند، چون منافع بیشتری برای عده‌ای داشت اما گفت‌وگوها نتیجه داد و ایشان از زندان بیرون آمدند و مشکلات‌شان حل شد.

ایران آرت: روزنامه کیهان ذیل تیتر «اطرافیان جعفر پناهی علاقه‌مند به بیرون آمدنش از زندان نبودند!» نوشت:یک مدیر سینمایی به روایت از رفتارهای سیاسی منفعت‌طلبانه برخی سینماگران مخالف‌خوان پرداخت.

کیهان به نقل از حبیب ایل‌بیگی معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی نوشت: برای پیگیری مورد آقای جعفر پناهی در روزهای برگزاری جشنواره فیلم فجر به زندان رفتم تا ایشان به مرخصی بیاید، علاقه‌مند نبودند، تلفنی با ایشان در زندان صحبت کردم، حاضر نشدند به دفتری که بودم بیایند. اطرافیان ایشان دوست داشتند او در زندان بماند، چون منافع بیشتری برای عده‌ای داشت اما گفت‌وگوها نتیجه داد و ایشان از زندان بیرون آمدند و مشکلات‌شان حل شد.

وی ادامه داد: ما به دادگاه‌های زیادی رفتیم و با قضات مختلفی گفت‌وگو کردیم. قضات محترمی که برای سینماگران احترام قائل بودند و همه تلاش کردند که مشکلات اهالی سینما حل شود. ما چندین جلسه با دادستان کل کشور و رؤسای صنوف برگزار کردیم و این پل ارتباطی برقرار شد، لحظه به لحظه برای اهالی سینما اگر اتفاقی می‌افتاد به سرعت در دفتر دادستان کل کشور این موضوع پیگیری می‌شد و مواردی که می‌توانست کارهایشان به سرعت انجام شود، مشکلات‌شان مرتفع شد و خوشبختانه موردی نداشتیم که بتواند ادامه پیدا کند.

ایل‌بیگی تصریح کرد: عده‌ای به‌دنبال تعطیل کردن سینمای ایران هستند به همین دلیل برخی متقاضیان پروانه ساخت، از ما می‌خواهند نام‌شان اعلام نشود. انتشار نسخه اصلی برخی فیلم‌های اکران‌ نشده مشکوک است و برای ما عجیب بود بعضی صاحبان این فیلم‌ها حتی پیگیری هم نکردند!

جعفر پناهی روزنامه کیهان حبیب ایل بیگی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین