کد خبر: 64562 A

خانواده این نویسنده اهل کشور پرو همچنین در بیانیه‌ای اعلام کردند که حال «یوسا» پس از چند روز رسیدگی پزشکی در بیمارستان بهبود یافته است.

ایران آرت: ماریو بارگاس یوسا نویسنده پرویی برنده جایزه نوبل ادبیات به دلیل عوارض ناشی از ابتلا به کرونا در بیمارستانی در شهر مادرید بستری شد.

سه فرزند «ماریو بارگاس یوسا» تمام شایعاتی را که در رابطه با وضعیت سلامتی این نویسنده در توییتر منتشر شده تکذیب و از رسانه‌ها درخواست کردند به حریم خصوصی آن‌ها احترام بگذارند.

به گزارش ایسنا، خانواده این نویسنده اهل کشور پرو همچنین در بیانیه‌ای اعلام کردند که حال «یوسا» پس از چند روز رسیدگی پزشکی در بیمارستان بهبود یافته است. 

به دلیل بستری شدن «یوسا»، آکادمی سلطنتی زبان اسپانیایی (RAE) مجبور شد برنامه معرفی کتاب «سروانتس» نوشته «سانتیاگو مونوز ماچادو» را به تعویق بیندازد چرا که حضور «ماریو بارگاس یوسا» در این رویداد برنامه‌ریزی شده بود.

«ماریو بارگاس یوسا» از مطرح‌ترین چهره‌های ادبیات آمریکای لاتین به‌شمار می‌رود که طی پنج دهه گذشته، آثاری چون «سور بز»، «خانه سبز»، «گفت‌وگو در کاتدرال» و «شهر سگ‌ها» را خلق کرده است.

او که به سبب انتقادهای تند نسبت به حکومت نظامی مستقر در کشور پرو، در دهه ۱۹۶۰ میلادی به یکی از چهره‌های شاخص ادبیات آمریکای لاتین تبدیل شد، در سال ۲۰۱۰ میلادی جایزه نوبل ادبیات را دریافت کرد. 

 

ماریو بارگاس یوسا نویسنده مشهور
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین