کد خبر: 48224 A

بزرگترین کنسرت ضد کرونایی در جهان برگزار شد

بزرگترین کنسرت ضد کرونایی در جهان برگزار شد

برگزارکنندگان این کنسرت مجازی که "یک دنیا؛ با هم در خانه" نام داشت تاکنون ۳۵ میلیون دلار برای کمک به مقابله با شیوع ویروس جدید کرونا در سطح جهان جمع آوری کرده‌اند.

ایران آرت: ده‌ها تن از ستاره های دنیای موسیقی جهان شنبه شب در حمایت از کارکنان بخش بهداشت و درمان در کشورهای مختلف کنسرتی مجازی برگزار کردند.

به گزارش ایران‌آرت به نقل از یورونیوز، در این کنسرت مجازی که به ابتکار لیدی گاگا، خواننده آمریکایی برگزار شد چهره های مشهوری همچون پل مک کارتی، التون جان، سلین دیون، جنیفر لوپز، آندرئا بوچلی و اعضای گروه رولینگ استونز شرکت داشتند. آنها با توجه به اجرای قرنطینه سراسری در بسیاری از کشورهای جهان از خانه های خود برای علاقمندان به اجرای موسیقی پرداختند.

برگزارکنندگان این کنسرت مجازی که "یک دنیا؛ با هم در خانه" (One World: Together At Home) نام داشت تاکنون ۳۵ میلیون دلار برای کمک به مقابله با شیوع ویروس جدید کرونا در سطح جهان جمع آوری کرده اند.

بسیاری از شبکه های تلویزیونی آمریکا و جهان کنسرت مجازی شنبه شب را پخش کردند. سازمان جهانی بهداشت و موسسه "شهروند جهانی" (Global Citizen) از برگزاری این کنسرت حمایت کرده بودند.

ستاره های دنیای موسیقی در حالی از خانه های خود برای علاقمندان به اجرای موسیقی پرداختند که دستکم چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون نفر از ساکنان کره زمین به دلیل شیوع ویروس جدید کرونا در قرنطینه به سر می‌برند.

photo_۲۰۲۰-۰۴-۱۹_۲۰-۴۹-۲۲

برگزاری کنسرت از طرف هنرمندان سرشناس و جمع آوری کمک مالی برای هدفی مشخص پیش از این نیز سابقه داشته است. شماری از ستاره های دنیای موسیقی در سال ۱۹۸۵ با برگزاری کنسرتی همزمان در شهرهای لندن و فیلادلفیا برای مقابله با بحران قحطی در اتیوپی کمک مالی جمع کردند.

نوازندگان ارکستر ملی ایران نیز چند روز پیش با اجرای خانگی قطعه "سبکبال" از حسین دهلوی از کادر درمانی قدردانی کرده بودند.

 

رولینگ استونز جنیفر لوپز لیدی گاگا التون جان آندریا بوچلی سلین دیون
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین