کد خبر: 64535 A

رکورد میمون مایکل جکسون و خودروی جان لنون شکسته شد/ ۱۰ یادگاری گران‌قیمت ستاره‌های راک

رکورد میمون مایکل جکسون و خودروی جان لنون شکسته شد/ ۱۰ یادگاری گران‌قیمت ستاره‌های راک

گیتار کرت کوبین توانست بر مجسمه چینی مایکل جکسون و میمونش، بابلز (با ابعاد واقعی) غلبه کرده و رتبه نخست گران‌ترین میراث به جا مانده از یک خواننده یا نوازنده موسیقی راک را به خود اختصاص دهد.

ایران آرت: ارزش گیتار آکوستیک کرت کوبین (Kurt Cobain)، خواننده و نوازنده گروه نیروانا بالاتر از سازهای جیمی هندریکس، کیت ریچاردز، الویس پریسلی و جان لنون برآورد شده است.

گیتار مارتین دی ۱۸ ای (Martin D 18E) خواننده افسانه‌ای گروه راک نیروانا به قیمت ۴.۵۳ میلیون پوند در سال ۲۰۲۰ فروخته شد. طی بررسی‌های انجام‌شده از سوی مجله ریکورد کالکتر در مورد ۱۰۱ قطعه گران‌ قیمت مربوط به تاریخ موسیقی راک که در حراجی‌ها فروخته شده‌اند، گیتار کوبین، که در سال ۱۹۹۴ در سن ۲۷ سالگی خودکشی کرد، در صدر این فهرست قرار گرفت.

42093-768x512

 

0418_kurt-cobain-remembrance-749x1024

 

به گزارش روزیاتو، گیتار کرت کوبین توانست بر مجسمه چینی مایکل جکسون و میمونش، بابلز (با ابعاد واقعی) که در سال ۲۰۰۱ در حراج‌خانه ساتبیز نیویورک به قیمت ۳.۸ میلیون پوند فروخته شده بود غلبه کرده و رتبه نخست گران‌ترین میراث به جا مانده از یک خواننده یا نوازنده موسیقی راک را به خود اختصاص دهد.

Screenshot_20220422-134240_Chrome

گیتار دیوید گیلمور (David Gilmour)، خواننده و نوازنده ۷۶ ساله گروه پینک فلوید در فهرست پرفروش‌ترین‌های تمامی ادوار جایگاه سوم را به دست آورد. گیتار فندر مشکی او در سال ۲۰۱۹ در امریکا با قیمتی کمی بیشتر از سه میلیون پوند به فروش رفت.

 

Screenshot_20220422-134047_Gallery

اما ۱۰ رتبه برتر که ارزش کل آن به ۲۳ میلیون و ۴۲۱ هزار و ۴۰۲ پوند می‌رسد، تحت سیطره یادگاری‌های دو عضو گروه بیتلز یعنی جان لنون (John Lennon) و رینگو استار (Ringo Starr) است.

گیتار آکوستیک گیبسون مدل جی ۱۶۰ ای (Gibson J 160E) جان لنون، خواننده فقید گروه بیتلز در سال ۲۰۱۵ به قیمت ۱.۸۹ میلیون پوند به فروش رفت و در رتبه پنج این فهرست قرار دارد. درست بعد از یک گیتار آسیایی امضاشده توسط هنرمندان مختلف ازجمله جف بک، لیام گالاگر و میک جگر که سال ۲۰۰۵ برای جمع‌آوری کمک به نفع قربانیان سونامی ۲.۱ میلیون پوند فروخته شد.

Screenshot_20220422-134055_Gallery

خودروی رولز رویس لنون نیز که نقوش سایکدلیک منحصر به فرد خود را داشت و اولین خودرو با شیشه‌های رنگی در بریتانیا محسوب می‌شد، در سال ۱۹۸۵ در حراجی ساتبیز به قیمت ۱.۷ میلیون پوند فروخته شد. همچنین پیانویی که او آهنگ نمادین تصور کن (Imagine) را با آن ساخته بود در سال ۲۰۰۰ به قیمت ۱.۶۷ میلیون پوند به جرج مایکل، خواننده انگلیسی، فروخته شد که موجب شد لنون در رده هفتم این فهرست نیز جای داشته باشد.

RingoStarr1965Getty800_7_21-768x576

اولین ست درام سر ریچارد استارکی، معروف به رینگو استار با مبلغ فروش ۱.۵۹ میلیون پوند، در رده هشتم این جدول و درام بیس او با ۱.۵۵ میلیون پوند در رده بعدی قرار دارد.

اما جایگاه دهم این فهرست متعلق به اشعار دست‌نوشته باب دیلن (Bob Dylan)، خواننده دهه ۶۰ میلادی است که سال ۲۰۱۲ به قیمت ۱.۵۴ میلیون پوند فروخته شد.

 

جان لنون مایکل جکسون کرت کوبین
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین