کد خبر: 65141 A

کیت بوش، خواننده زن

خواننده مشهور رکورد طولانی ترین مدت انتظار برای یک آهنگ به منظور رسیدن به صدر چارت محبوب ترین آهنگ را شکست.

ایران آرت: در شرایطی که آهنگ Running Up That Hill در صدر محبوب ترین آهنگ های Official Singles Chart قرار گرفت، کیت بوش (Kate Bush) برای اولین بار رکوردشکن شد. این خواننده مشهور رکورد طولانی ترین مدت انتظار برای یک آهنگ به منظور رسیدن به صدر چارت محبوب ترین آهنگ را شکست، جایی که این آهنگ روز جمعه در صدر این فهرست قرار گرفت، آهنگی که بیش از ۳۵ سال پیش منتشر شده است.

آهنگ Running Up That Hill اولین بار در سال ۱۹۸۵ منتشر شد و آهنگ کاور آلبوم Hounds of Love از کیت بوش بود و بعد از آنکه در یکی از اپیزودهای فصل چهارم سریال Stranger Things پخش شد به یکباره به شهرتی بی سابقه دست یافت.

به گزارش روزیاتو، آهنگ بوش در شرایطی پخش می شود که شخصیت مکس سعی دارد از چنگال های ترسناک شخصیت وکنا فرار کند و از زمانی که این سکانس ترسناک پخش شده، بسیاری ترانه اصلی را جستجو کرده و گوش داده اند. بعد از شکستن رکورد قدیمی ترین آهنگی که در صدر محبوب ترین آهنگ های هفته قرار می گیرد، کیت بوش توانسته جای گروه Wham! را بگیرد که آهنگ آن ها به نام Last Christmas top در سال ۲۰۲۱ و البته ۳۶ سال پس از انتشار اولیه اش در صدر سینگلز چارت قرار گرفت. همچنین در کشورهای استرالیا، نیوزیلند، سوئد و سوییس نیز آهنگ Running Up That Hill  از کیت بوش در صدر محبوب ترین آهنگ ها قرار داشت و در چارت های ایالات متحده نیز به بالاترین رتبه خود دست یافته که رتبه چهارم است.

 

IMG_20220620_235034_356

 

این آهنگ در زمان انتشارش در سال ۱۹۸۵ به رتبه سومین آهنگ محبوب در بریتانیا رسید و در سال ۲۰۱۲ رتبه ۱۲ را بدست آورد. کیت بوش ۶۳ ساله همچنین رکورد طولانی ترین فاصله بین دو آهنگ رتبه اول را بدست آورد در حالی که او اولین بار ۴۴ سال پیش توانسته بود با اولین آهنگش به نام Wuthering Heights در صدر محبوب ترین ترانه قرار گیرد. 

او همچنین به مسن ترین خواننده زن تبدیل می شود که آهنگش در صدر چارت های موسیقی بریتنایا قرار گرفته و رکورد قبلی که در دست شِر (Cher) بود را به خود اختصاص می دهد. شر در سال ۱۹۹۸ و در سن ۵۲ سالگی با آهنگ Believe توانسته بود این رکورد را از آنِ خود کند.

 

خواننده زن آهنگ سریال چیزهای بهتر کیت بوش
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین