کد خبر: 65512 A

بیانسه، آلبوم رنسانس

بیانسه زیر فشار اعتراضات هوادارانش قرار گرفت

بیانسه زیر فشار اعتراضات هوادارانش قرار گرفت

شنوندگان آلبوم «رنسانس» یک اصطلاح از ترانه‌ای از این آلبوم را توهین‌آمیز دانستند و از«بیانسه خواستند مانند لیزو که یکی از ترانه‌هایش را اصلاح و سپس عذرخواهی کرد، عمل کند.

ایران آرت: بیانسه بخش «توهین‌آمیز» ترانه «برافروخته» (Heated) از آلبوم «رنسانس» (Renaissance) را در پی افزایش اعتراضات حذف کرد. این خواننده و بازیگر ۴۰ ساله این آلبوم را هفته گذشته منتشر کرد.

هرچند آلبوم «رنسانس» با واکنش‌های عموماً مثبتی روبرو شد، اما «بیانسه» به خاطر استفاده از یک اصطلاح توهین‌آمیز هدف انتقاد قرار گرفت. در بخشی از ترانه «برافروخته»، خواننده اصطلاحی (Spaz) را به زبان می‌آورد که مشتق از واژه «اسپاستیک» (Spastic) به معنای فلج تشنجی است و در بریتانیا بار معنایی توهین‌آمیزتری نسبت به ایالات متحده دارد. با این حال، شنوندگان آلبوم این اصطلاح را توهین‌آمیز دانستند و از «بیانسه» خواستند مانند «لیزو» که یکی از ترانه‌هایش را اصلاح و سپس عذرخواهی کرد، عمل کند.

به گزارش ۳۰نما، بیانسه امروز دوشنبه ۱ آگست تأیید کرد که این اصطلاح را از ترانه حذف کرده است. نمایندگان خواننده با انتشار بیانیه‌ای از طریق «اینسایدر» گفتند که «بیانسه» با استفاده از این اصطلاح قصد توهین به هیچ شکلی را نداشته است.

این اعتراضات تنها حاشیه منفی «رنسانس» نبود. این آلبوم دو روز زودتر از موعد درز کرد و سپس «کلیس» خواننده مکرراً از «بیانسه» به خاطر سمپل کردن ترانه «میلک‌شیک» او بدون کسب اجازه معترض شد. «کلیس» گفته بود: «این یک همکاری نیست، دزدی است.»

 

بیانسه
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین